Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretnénk kisbabát a párommal...

Szeretnénk kisbabát a párommal, de előtte szeretném biztosra tudni, hogy minden rendben van velem?

Figyelt kérdés

Tavasszal tervezzük a babát, jövőhónapban megyek ràkszűrésre, ott a nőgyógyászt is megkérdezem pár dologról, de szeretnék itt is kérdezni:

-Aranyeres problémával elôször menjek proktológushoz? ( egy ideje nem fáj, de látszik, hogy van)

- Félévente előjön egy kis hüvelyfertőzésem,Felfázasom, ph felborulás,Legyengült immunrendszer, Vagy munkahelyi wc használat miatt... ezt hogy tudom majd elkerülni terhesség alatt? Szedhetek tőzegáfonyát?


Kell kérnem teljes vérkép vizsgálatot? Vizeletvizsgálatot?


Fogászatra is elszeretnék menni, hogyha esetleg van rossz fogam, nehogy véletlenül akkor gyulladjon be...


Tudom, túl parázom, de amúgy is sokat betegeskedem, emiatt aggódom kicsit..


2020. okt. 20. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Túlparázni nem kell :)

Negatív citológia azonban nagyon fontos. Én nem tudtam, hogy a fogászat milyen problémákat jelenthet...Hát nem kellemes, hogy 3. hete megyek fogorvoshoz, mert a baba mellett még jobban tönkrementek a fogaim, amiket nem csináltattam meg eddig a vírus miatt. Így egyet ki is húzattam, ami egyébként ha nem vagyok terhes, gyökérkezeléssel menthető lett volna. Amúgy pár fúrnivaló volt még.

Teljes vérkép szerintem nem szükséges, hiszen 1-2 hét alatt, sőt 1-2 nap alatt is változik, nemhogy tavaszig. Plusz ha terhes leszel, úgyis menned kell. Természetesen ha valami hormongondra gyanakszol, akkor hormonvizsgálat mindenképp érdemes.

Aranyér meg...hát a terhesség ki fogja hozni, nincs mit tenni, de konzultálhatsz erről proktológussal nyugodtan, hátha tudja már előre csökkenteni a fájdalmakat.

2020. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Aranyérrel majd a szules közeledtével célszerű az orvossal konzultálni, továbbá terhesség alatt előfordulhat szorulás ami szinten kiválthatja.


Én terhessegem előtt rendszeresen fel voltam fázva, többszöros hólyaghurutom volt, egyszer vesemedence gyulladás (az utóbbi volt a legrosszabb mind közül)


Amint terhes lettem kb.a 6.héttől sárga folyásom volt, s végig kísért terhesseg alatt. Rendszeresen jártam nőgyógyászhoz e miatt.

Azt kellett kezelnem végig. Ha elszaporodott micovaggal utana 7 napig lactofeel, s a ph szinten tartásához pedig heti 1x.

Amint megszültem (Januar vegen) elmúlt a folyás, s lekopogom, de azóta nem szenvedek hugyuti fertőzésekkel. Mintha sose lett volna, pedig elotte kb.5 évig rendszeresen küzdöttem vele.

Remélem ez az állapot marad szoptatás után is.

2020. okt. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt megváltozik kb.mindened, immunrendszered baromi erős lesz. Sokan mondták, hogy aki elotte felfázós volt terhesen nem lesz. Én sem lettem. De tőzegáfonya az nem sokat segít,talán nem is lehet szedni, de a D-mannoset igen. Volt, hogy néha en is ittam belőle ha úgy éreztem, hogy olyan dolgot csinaltam amivel régebben felfaztam.

#2 voltam

2020. okt. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat! :)
2020. okt. 21. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!