Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pedagógus koraterhes kismama...

Pedagógus koraterhes kismama van itt?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok és van egy komoly krónikus betegsègem is.

Nem tudom mit csináljak?

Piciket tanítok (kb 100-110 gyerek) és most elkezdtem aggódni a vírus miatt,mert a mai napon négyen szóltak pozitív tesztről.

Tudom sokan támadják a tanárokat, hogy mit fèlnek,más is elmegy dolgozni! De mi nem hordunk maszkot,csak a közösségi tereken. A gyerekek lógnak rajtam,mert picik, simán leköhögnek,letüsszentenek, hiába napi téma, hogy tedd oda a kezed vagy legyen zsepi a kezedben és oda köhögj!

Ez nem így megy.

Már volt több vetèlèsem és most azon agyalunk a fèrjemmel,hogy el kellene mennem táppénzre.

Más esetleg hasonló helyzetben van?


2020. okt. 23. 22:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Igen az a gond, hogy az udvaron egyszerre az összes alsós egy helyen van,ami 400 gyereket jelent.

Az ebédlőben 3 turnusban eszünk. Egy turnus 200 gyerek és nyilván nincs maszk.

Fertőtlenítés annyi,hogy délután elvileg mindent lemosnak, hogy valóban így van-e azt nem tudom.

12.hètig nem szerettem volna,hogy kiderüljön a terhességem,de én is azt az opciót gondolom a legjobbnak, hogy elmegyek táppénzre már most.

2020. okt. 24. 11:23
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

10-es vagyok: nekem is szólnom kellett bent, már 6 hetesen. Nem akartam éjszaka dolgozni (nem is bírtam volna), szóval muszáj volt elmondanom a főnöknek is, meg a közvetlen kollégáimnak is, akik rendesek voltak, és a már beosztott éjszakáimat elvitték. Sokat megy a pletyka, de emiatt pl. egyszer sem hallottam vissza, hogy szidtak volna, sőt, akik érintettek voltak az ügyben, azok is maximálisan diszkréten kezelték, kb. a 10. hétre derült ki az egész intézményben.


Tudom, hogy babona, meg félsz megosztani a többiekkel, de most gondolj arra, hogy ha megbetegedsz mégis, akkor biztosan magadat fogod okolni, és arra fogsz gondolni, hogy mennyivel jobb lett volna szólni.

2020. okt. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nagyon igazad van #12-es
2020. okt. 24. 12:42
 14/16 anonim ***** válasza:
2%
Egyébként mi volt a terved erre, amikor úgy döntöttél, hogy egy világjárvány közepén vállalsz gyereket?
2020. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, szerintem senki nem gondolta volna, hogy ennyire eldurvul a helyzet, még 7 héttel ezelőtt sem. Plusz egy csomó oka lehet, amihez neked semmi közöd, a kérdező babát vár, ezen nem változtathatunk, és segítséget, tippet kért. A terhesség témakört meg ne látogasd, ha nem értesz egyet a vírushelyzet alatti gyermekvállalással.
2020. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
71%
14 pl pont ez. Elmegy táppénzre. Azért van, hogy aki valamiert veszélyeztetett pl a környezete által, az éljen vele. Megsúgom sima influenza jarvanykor sem dolgoznak a terhes tanárok max ha be lehetett őket oltani.
2020. okt. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!