Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnéziummal kapcsolatban? 7...

Magnéziummal kapcsolatban? 7 hetes vagyok. Bővebben lent

Figyelt kérdés
A dokim 3*1 magnerotot javasolt és azt mondta szükség esetén emelhetem 3*2, ami meg is történt. Viszont nagyon hányingerem volt tőle, nehezen tudtam lenyelni-szétrágva öklendeztem tőle :( (már elfogyott azzal a dobozzal). Elég drága is és hamar elfogy és láttam, hogy a béres magnézium+b6-nak jobb az ára 30 db-os és elég 1 szem egy nap. Bátran átállhatok arra? Sajnos az orvosomat nem tudom elérni, hogy megkérdezzem őt. Köszönöm előre is a válaszokat.
2010. aug. 9. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy átállhatsz-e arra. Én MagneB6-ot szedtem, tökéletesen megfelelt.
2010. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a Naturland termék magnéziumját szedtem 3x2. Az elfogyott utána átálltam a magne B6-ra 3x1-et szedek. Szerintem teljesen mindegy milyen magnéziumot szedsz, csak legyen magnézium bevitel.

31 hetes

2010. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2010. aug. 9. 13:06
 4/7 Bettnya ***** válasza:

Szia!

A lényeg a hatóanyag mennyisége. Azaz, amit be kell vinned naponta.

Ha bemész egy gyógyszertárba, és megmondod a gyógyszerésznek: "Eddig magnerotot szedtél, 3*1-et az orvos utasítására, de szeretnél béresre áttérni, abból mennyit kéne szedjél?" akkor fog tudni segíteni.

De NE asszisztenssel beszélj, hanem gyógyszerésszel!

Az én párom is az, mondjuk nekem magnerotot hozott (mert szerinte ez a legjobb), de nekem szerencsére semmi bajom tőle. :)

Boldog babavárást! :)

13 h kismami

2010. aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! A doki azt mondta ha kell akkor 3*2 szedjek a magnerotból és utána annyit is szedtem mert az 1 kevés volt. Ezért számoltam, hogy nagyjából annyi lenne a magnézium bevitel a béres féléből, mert az 250 mg-os ha jól tudom.
2010. aug. 9. 13:20
 6/7 Bettnya ***** válasza:

A béres lehet 250 mg, a magnerot viszont 500mg-s! Ebből 32 mg a "tiszta" magnézium tablettánként.

Megnéztem a béres betegtájékoztatóját is, de ott nincs feltüntetve ugyanez. (Bár csak itt, a neten tudtam belenézni :S)

Ezért írtam, h a gyógyszerész tud segíteni, abból mennyi kell. (Olvastam, hogy mennyit szedtél, csak példának írtam a kérdést, mivel én sem szeretem, ha a számba rágják.) Akkor ne 3*1-et mondj, hanem 3*2-t! ;)

A lényeg marad a hatóanyag!

Boldogságokat! :)

2010. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. aug. 9. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!