Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszteron leállás után...

Somogyi Ági kérdése:

Progeszteron leállás után lehet-e gond? 12 hétre fokozatosan le kell állni. Okozott ez gondot valakinél? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Első terhesség missed ab vég, nem indult meg a szíve.


Most is mensi helyett barnázás volt, a pozitív teszt után doki, aki egyből felírta a progeszteron Exeltis tabit, 2x1.



8 hét környékén megint volt kis vérzés, ágynyugi, emelt mg, és a progi 2x1. Elmúlt.


Most töltöm a 12.hetet, doki szerint a méhlepény már termeli a progeszteront, fokozatosan álljak le, 2x1 aztán 1x1, majd 2 naponta 1, és végül 0.


Kérdés, tapasztalatok alapján, volt e olyan, aki leállt a progival és gond volt?

A méhlepény mindig mindenkinek jól termelte?

Milyen jele van annak, ha gond van, és azonnal vegyem vissza?



2020. okt. 31. 20:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

2 éve, hogy megszületett az első lányom, a napokban fog a második😊

Viszont, nekem is volt missed ab-om, és egyéb nőgyógyászati problémàm..

Progeszteron pótlásra volt szükségem. Én is féltem tőle, hogy mi lesz, ha abbahagyom, de szerencsére semmi gond nem volt😊 úgy hogy teljesen megértelek!

Nekem 3x3 kellett hüvelyen keresztül "szednem"

12.héttől kezdtem csökkenteni.

Minden 3.-4.-ig nap 1 db-al kevesebbet helyeztem fel. Így a 14.-15.-ig hétig hagytam el teljesen.

Minden rendben ment. 😊 méhlepény végezte és végezi is a dolgát szerencsére 😊🙏🏻

Boldog Babavàràst😊

2020. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

6-8-9-es vagyok, nekem szerintem amúgy van valami gondom alapbol, ami a progival osszefugg, mert nem terhesen kb. egyhuzamban verzek, de vagy 10 eve. Szerintem a letezo összes szajon es huvelyen keresztül forgalomban levo progit kiprobaltam mar, hogy legalabb ovu utan, ha hasznalom, legyen 2 het pihi a verzesben, de egyik sem hasznal. Se endodoki se nodoki nem tudja, hogy miert, csak hogy magas az osztradiol szintem, alacsony progi, es normalis mennyisegben hiaba szedek ra, nem er semmit.


De lehet, csak en akarom tul kulonlegesnek erezni nagam.... XD


Szerintem ne aggódj, nem lesz semmi gond. :)

2020. nov. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

2.napja szedem a 2x1 helyett az 1x1-et, eddig jó 😇

✌️🤞🤞

2020. nov. 3. 06:39
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt.

Ma 10 napja nem szedem, minden ok, tegnap voltam uh-n és minden szuper velünk.

✌️💗

2020. nov. 18. 17:35
 15/15 A kérdező kommentje:

24.Hét és minden rendben.


Köszönöm Mindenkinek aki írt :)

2021. jan. 13. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!