Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hány hetes is...

Most akkor hány hetes is vagyok? Ciklus alapján / ultrahang alapján / genetikai vizsgálat alapján mindenki mást mond...

Figyelt kérdés
Az utolsó menzeszem március 23-an volt, amikor először jártam orvosnál majus 18-an akkor az orvos 8 hetesnek ítélt meg es a várható szuletesi dátum december 25 volt. A 12.heti genetikai ultrahangon méret alapján 1 héttel nagyobbnak mertek es mondtak, hogy az alapján szamuljunk, igy lett december 21. A további vizsgálatok es masik két getentikai ultrahang alapján is tartotta a méretét. A legutóbbi nőgyógyászati ultrahangon múlt heten 32 hetesnek mertek, kivéve a has korfogat miatt, ami 31 hetesnek felelt meg... a vélt szülési dátum itt december 20 lett. Amikor ezen a heten elmentem egy masik orvoshoz, abba a kórházba,ahol szülni tervezek, ott ciklus alapján levett a doktor ur egy hetet es mondta, h csak 32 hetes vagyok es a várható dátum december 30 lenne, de mivel az elso genetikai ultrahangon nagyobbnak mertek, igy legyen a várható dátum december 25... most nem tudom, mi alapján készüljek? Ez kb 10 nap eltérés... valakinek volt valami hasonló illetve ez mennyit számít?

2020. nov. 3. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Február 13 volt a dátum genetikai ultrahang szerint. Menszi szerint 10. Aztán 20- ra módosították. Február 26-án született elvileg 41. hétre,de a neonatológus szerint 39 hetes volt a baba, amikor megszületett. Kész kavarodás volt az egész. Az a lényeg,hogy egészségesen éretten szülessen meg.
2020. nov. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden az utolsó menstruáció szerint számolnak. Nekem hiába mondja az orvos, hogy kisebb vagy nagyobb a mensi alapján számolok én is. Lehetetlen lenne követni, ha minden uh-n mást mondanának.
2020. nov. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ultrahangok szerint a kiírt dátum szeptember 12.,míg menzesz szerint szeptember 18. Szeptember 6-án született. Szerintem is az a fontos, hogy egészséges legyen.

Készülj lélekben a legkorábbi kiírt dátumra, a szülőszobai szett legyen összekészítve. Könnyű szülést és jó egészséget!

Nálam az NST és az oxis vizsgálat miatt számított, hogy hányadik hétben vagyok, de utóbbira nem került sor.

2020. nov. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menstruáció alapján január 29re voltam kiírva. Uh alapján február 1re. Fiamat végül február 10én robbantották :D
2020. nov. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában a 12. heti UH eredményét szokták fixnek venni, merthogy a 12. hétig kb. egységesen fejlődik a baba, és a peteérés időpontja is nagyon változhat. A 12. hét után pedig szintén egyéni tempóban kezd el fejlődni/hízni a picuri, így hatalmas egyéni különbségek vannak.

Amúgy az átlagos, nagykönyvi 40 hetes terhességhez képest +/-2 hét még teljesen egészségesen belefér, tehát egy 38. hétre született baba ugyanolyan kifejlett, mint egy 42. hétre született. Az 14 napi különbség, elszámolás nélkül. Ezért 10 napos eltérésen nincs mit fennakadni, nekem végig egységesen (1 nap eltéréssel) tartották a kiírt dátumot, a lányom pont két héttel később született.

2020. nov. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*utolsó vagyok, 14 napos eltérés a dátumhoz képest, egymáshoz képest pedig 28 nap, bocsi
2020. nov. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm mindenkinek a válaszokat!akkor ugy készülök, hogy december 20 es 30 között bármikor megszülethet 🤣 illetve, ami jó benne, hogy a kórházban, ahol szülni tervezek, ha esetleg nagyon jol érzi magát a baba bent, akkor 41+1-nélkül indítanak (itt jósoltak december 30 korul), szóval akkor lehet akar január 7 is, ha addig bent akar az urfi maradni. (Szeretnem természetesen megszulni, beavatkozások nelkul-persze az egészség a legfontosabb)
2020. nov. 4. 05:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!