AFPről vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok,16+3kismama vagyok,csütörtök voltam vérvizsgálaton,tegnap hívot az orvosom hogy menjek be.Az AFP szintem magas,küld genetikara.


Nagyon megvagyok ijedve,mer az ultrahangon minden rendben a 12.heti genetikánk is rensben volt.Többet olvastam róla hogy ez a kivizsgálas több országban törölték mer hamisak az értékek és ijesztgetik csak vele a kismamákat,és hogy több országban beis tiltottak🙈Azt szeretném csak kérdezni hogy volt e valakinek saját tapasztala ilyen helyzetben.Ha valamit rosszul irtam elnézést csak ténleg összevagyok törve azt se tudom hol áll a fejem😞Egyébként minden más értékem jó


Tudom hogy tegnap már kirtam csak reménykedem hogy ma több választ kapok😞


2020. nov. 16. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Már elvileg itthon sincs, ha jól tudom. Ne ijedj meg, ha nem időben végzik és a leírásodból ítélve később nézték, akkor simán rossz eredményt adhat.
2020. nov. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

3 éves lesz a nagylányom, már nála sem kérték, csak felmerült lehetőségként. A kicsi 2 éves lesz, nála már fel sem merült. Az elsőnél azt magyarázta az orvos és a védőnő is, hogy annyiszor adott hibás eredményt, hogy csak felesleges stresszt okoz a kismamáknak.

Próbálj megnyugodni.

2020. nov. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen természetesen probálok,csak nem értem hogy ha ez ténleg ennyire megbízhatatlan akkor miert csinálják?😞

Olvastam h több orszagba betilttottak,csak nálunk meg Magyarországon csibalják(Szlovakiában élek)

De nekem az orvosom egyatalan nem mondta ezt el sajnos hogy ez ilyen megbizhatatlan ezert is vagyok ennyire elkeseredve😞

2020. nov. 16. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:
67.5 %os eredményt ad ha jól emlékszem. Ez azt jelenti hogy kicsivel több esélye van mint a pénzfeldobásnak. De nem jelent semmit az eredmény.
2020. nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Totál megbízhatatlan, csak erre jó, hogy most itt rettegsz. Az első gyerekemnél még kötelező volt (9 éve), most a kicsinél (10 hetes) fel sem merült az AFP. Nem értem miért csináltatta meg veled az orvosod, már nem szokták.
2020. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valóban nem megbízható. Ha anyagi kereted van rá, csináltass Trisomy tesztet, vérből kb 500 euro,én azt csináltattam és megnyugszol. Ha nincs ennyi kereted rá, menj el Kassára vagy Martinba magán UH ra, neten megtalálod az árlistát, egy komplex UH kb. 70 euro, van amihez van véevétel is. Ha ezek a szakemberek azt mondják minden rendben, elhinném.
2020. nov. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerdan megyek Pozsonyba valami kulonleges ultrahangra,allitolag hogy jok,meglatom ott mit fognak mondani mer elso az hogy oda elmenjek,aztan majd tovab ha ugyvan😞de remelem semmi ilyenre nem lesz szuksegem.Unokatesomnak ugyanez volt 4 eve és neki is minden rendbrn lett a picivel egrzseges babaja van,nagyon remenykedek hogy nem lesz semmi,de addig ez a 2 nap maga a pokol😞
2020. nov. 16. 12:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Na, akkor jo, ha Pozsonyba mesz, ott is biztos alaposak lesznek. De egyebkent mit takar ez, nem mondta mire lett magas? Down szindromara? Szerintem minden rendben lesz, nagyon sok kismamat riogatnak aztan egeszseges a baba, elavult ez a modszer mar.
2020. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

12.hétben voltam eloszor ugye vérvetelen(nemtudom mashol mit hogy csinalnak en leirom itt nalunk mi hogy van/volt)

Abban a hetben levettek a veremet:Down sindromara,nyitot hatgerinc,nyúlszáj és ezen mind negativak lettek tehat ezeket kizártuk.

16.hétben levettek megin es itt nemtudom miket vizsgaltak ki pontosan,sok roviditéa ott volt amik jok,kiveve ez a AFP volt magas😞

Szoval en ma nem értem hogy akk mi ez a sz.r miert most jott ki hogy magas ha par hete tokeletes eredmenyeim coltak.

2020. nov. 16. 12:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, utana olvastam neked, illetve megneztem a kiskonyvem, leirom hogy volt nalam (Szlovakiai vagyok). Nekem a 12.hetben nem vettek le vert, mar ami a rendellenessegeket illeti. En dontottem akkor ugy, hogy megcsinaltatom 450 euro-ert a Trisomy+ szurest, arra vettek le. Az alap dolgok, verkep, ellenanyag, HIV stb volt elso trimeszterben meg a rakszures. Illetve a nagy ultrahang 12 hetesen, ahol szurik a down-t, mar amennyire tudjak. Ezutan a 2.trimeszterben 15 hetes kor korul levettek a vert-Triple test- MS-AFP negat. nekem ennyi van odairva. A neten, egy szlovak oldalon is ki van hangsulyozva, hogy elavult es fals pozitiv is lehet sokszor, tehat valszeg semmi baja a babadnak, nyugi! Ugy irja, ha tul alacsony az ertek, az down ra kovetkeztetheto, ha pedig tul magas nyitott hatgerincre. Annak ellenere, hogy nem tul mervado ez a vizsgalat a dokik genetikai alapos szuresre, akar amniocentezis megfontolasara is megkerhetnek. De meglatod minden rendben lesz, szerdan mar nyugodtabb leszel!
2020. nov. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!