Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érzett valaki így a terhessége...

Érzett valaki így a terhessége alatt?

Figyelt kérdés

37. hétben járok már, hamarosan szülni fogok. De még mindig nem érzem hogy szeretném a gyereket. Konkrétan semmit nem érzek még iránta, se pozitív, se negatív értelembem.


Már mindene megvan és várjuk, tervezett baba. Csak aggódom amiatt hogy engem nem kap el jó érzés ha mondjuk mozgolódik, csuklik csak tudomásul veszem hogy jól van.

Minden vizsgálat előtt izgultam a terhesség eleje óta, aggódtam és aggódok érte hogy egészséges legyen.


Viszont ahogy közeledik a vége, inkább magamat féltem hogy milyen fájdalmas lesz majd a szülés, túl fogom-e élni. Jelenleg lefoglalnak azok a gondolatok hogy legyen már vége, vissza szeretném kapni a testem hogy ne legyen minden felkelés, lépés fájdalmas, ne marja szét a sav a torkom, fekhessek hason, már nehezen vonszolom magam.

Frusztrál hogy mindenki kérdezget hogy "egyben vagy még", meg "vannak már fájások". Már mindenkit csak ez érdekel.


Érzett más kismama is így, vagy valami baj van velem? Mert én csak azt hallom hogy mindenki azonnal szerelmes a babájába, repked a föld felett örömében.


2020. nov. 19. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember más.

Én mikor terhes voltam (sajnos nem maradt velünk), csak tudomásul vettem és ennyi. Nem éreztem késztetést, hogy világgá kürtöljem, pedig nekünk is tervezett baba volt. Munkahelyemen, mikor emelni akartam valamit (ösztönösen) konkrétan szaladtak oda a kollégák, kivették a kezemből és leteremtettek, hogy nekem most nem lehet emelni. Sokszor bosszantott mennyi mindent nem tehetek meg a baba miatt. Persze az ember tudja, hogy egy gyerek lemondással jár, de amikor alapvető dolgokat nem csinálhatsz, azért az frusztráló tud lenni.

Ettől függetlenül életem legrosszabb napja volt amikor meg tudtam az UH-on, hogy már nincs velünk. Szereted a babádat, ezért izgulsz a vizsgálatok előtt. Csak még nem ismered. :) Ha a kezedben tartod minden megváltozik :)

2020. nov. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekemnél kellett pár hét, hogy az az igazi szeretet megérkezzen. Imádom őket (a nagy 8,5 éves, a kicsi 10 hetes), de nem azonnal alakult ki. Nem vagyunk egyformák, van aki azonnal, a pozitív tesztnél érzi a szeretetet van aki csak a megszületésük után (tapasztalatom szerint ebből van több), mindkettő normális.
2020. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Más lesz ha már megszületik, és az is lehet, hogy nem rögtön jön a szerelem, és ezzel sincs baj, természetes. Ha eltelik egy kis idő, és akkor sem kötődsz, akkor keress segítséget, mert megérdemel a baba egy szerető szülőt.


Velem is hasonló volt, vártuk a babát, de amíg meg nem ismertem, addig nem volt olyan igazi a dolog.

Kellett kis idő.

Volt pl. egy kisebb koccanásunk terhesen, és a férjem egyből kapott felém, hogy jólvagyunk??!?!??! Én nekem hirtelen eszembe se jutott hogy terhes vagyok, csak az volt a fejemben, hogy nekem fáj a vállam meg a térdem. Aztán a kérdése után úgy szégyelltem magam.

2020. nov. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Már alakult ki kötődés köztetek, nem izgulnál a vizsgálatok előtt és nem aggódnál érte, ha nem éreznél iránta valamit. A rugdosása nekem se kellemes érzés, csak megnyugtat, hogy minden rendben odabent. Nyílván még szeretni nem tudod, hiszen még nem is ismered, most pedig pluszban rátesz, hogy a vége már nagyon kellemetlen tud lenni a terhességnek, na meg ilyenkor már előjön a szüléstől való félelem. Ne aggódj, ha túl leszel ezen a pár héten és a karodban fogod tartani más érzés lesz.
2020. nov. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt éreztem én is pontosan amit leírtál. Annyi különbséggel hogy nálunk nem volt tervezve a baba. Én az elején meg gondolkoztam is hogy megtartsam e de megtartottuk. Nagy hiba lett volna elvetetni már bánom is hogy ilyen megfordult a fejembe. 2 hete szültem ami igaz hogy nagyon fájt de amikor kibújt rátették a hasamra felhúztam a mellkasomra, nézett rám a csöpp kis szemeivel el se hittem hogy ilyen bologságot lehet érezni annyira örültem neki. Szóval szerintem ha már a kezedben lesz minden más lesz. :)
2020. nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a harmadik gyereknél voltam így.

Abszolút tervezetlen volt, a kapcsolatunk is döglődött akkor már férjemmel, 5 hónapos terhesen el is hagyott.

Nem akartuk megtartani, abra készültem, de miután láttam uh-n, nem tudtam megtenni.

Elég későn mentem először, már 9 hetes volt és nem egy pötty volt a monitoron, hanem mozgott keze-lába, egyszerűen nem tudtam megtenni.

Viszont végig olyan semmilyen volt a hozzáállásom.

Ahogy írtad, ha mozgott tudomásul vettem, hogy jól van és kész.

Nem vártam mint a másik kettőt, csak beletörődtem hogy lesz.

Szülés után megkönnyebbültem, hogy jól van stb, de még mindig nem éreztem semmi különöset.

Két hónapos korában aztán először mosolygott tudatosan rám egy hatalmasat, csillogott a nagy szeme, fülig ért a szája, közben folyt a nyála, hadonászott a kis kezével.

Bennem valami átkattant akkor, magamhoz öleltem és sírtam. Azóta töretlen a szerelem.

2020. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan éreztem magam, sőt szülés után is csak tettem a dolgom de elsöprő szeretetet nem éreztem. Szerettem én de nem úgy ahogy vártam, aztán szép lassan kialakult. Én akkor jöttem rá mennyire szeretem mikor pár hónapos volt és egy ügyintézés miatt be kellett mennem a munkahelyemre ahova nem vihettem magammal. És akkor hirtelen félkarúnak éreztem magam, mintha hiányzott volna egy testrészem. Alig vártam hogy hazaérjek hozzá.
2020. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!