Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti depresszió?

Terhesség alatti depresszió?

Figyelt kérdés
Tud bàrki bàrmit javasolni terhesség alatti depresszióra? 12 hetes terhes vagyok, amint megtudtam hogy gyereket várok beleszerettem, ám 1-2 hétre rá elkezdtem megutálni ezt az egészet. Nem akarok terhes lenni, nyűg az egész, mindenem fáj, sokat veszekszünk a párommal is, nem a szüleimmel élek, hiányoznak, csak haza költöznék, gyakorlatilag az életemet is utálom jelenleg. Betudom a terhességnek, elötte nem éreztem egyáltalán így, alig vártam.hogy kisbabám lehessen, de kezdek megőrülni. Minden egyes napot végig bőgök. Bármi tipp?

#terhesség #depresszió #Hangulaingadozás
2020. nov. 23. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

"sokat veszekszünk a párommal is"

Itt a megoldás. Nincs támogató, szerető párod, csak megdugott és úgy maradtál. Sajnos ezt bekaptad. Okos ember nem csináltatja fel magát azelőtt, mielőtt kiismerné a párját (évek alatt).

2020. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
44%
Még nem állsz készen az anyaságra.
2020. nov. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Valami baj lehet, ha haza szeretnél költözni a szüleidhez a párod helyett. Mi még nem most terveztük a gyereket, hanem jövő nyáron kezdtük volna a babaprojektet, de augusztusban pozitívat teszteltem, egyszer nem védekeztünk gumival, csak megszakítással voltunk együtt. Akkor megijedtem, de a párom megnyugtatott, mellettem volt és mindenben segített a rosszullétek alatt is, a kezdeti hangulatingadozásaimat is jól kezelte. Mostmár nagyon boldogan várjuk a kislányunkat! Talán pszichológus segítségét kéne kérned, ha depressziósnak érzed magad, mert a szülés után még rosszabb lehet.

19 hkm

2020. nov. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Hagyjuk már 1-es te valami dagadt pajzsmirigyòriás lehetsz akinek csak más nyomora okoz orgazmust.

Igen kérdező lehetsz depis, ne aggódj tök normális. Hormonok, plusz 9 hónap könyörgöm, nem is látod a végét, persze, hogy meg is rémìthet,és vágysz a szüleid adta biztonságra. Nincs veled gond. Elmúlik ez is, majd ha érzed mozogni, igen fura lesz és folyamatosan gyötör majd a kétely neked való e egy baba. De ha nem kétkednél nem lennél ember. Kitartás, a kezdeti sokk hamar elmúlik, a párod pedig segíteni fog. Ha neked sokk hidd el neki is. Egyesek azt hiszik olyan mint csincsillát tartani, nem,nem olyan, felnősz hozzá, megérsz rá, ez egy folyamat,van rá 9 hónapod!

2020. nov. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
8%
Fel kéne nőni!
2020. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Menj a faszba utolsó
2020. nov. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Hasonlóan éreztem magam a terhesség alatt, bár én sírni nem nagyon tudtam emiatt. Nálunk is voltak feszültségek, visszagondolva leginkább miattam. Fizikailag nehéz volt a várandósság, ez rá is nyomta a bélyeget.


Emberek vagyunk, ez egy hormonokkal teli, bizonytalan időszak. Teljesen normális az ha valaki így érez. Nem mindenki repked 10cm-rel a föld felett. Van akinek nehezebb a ráhangolódás. Ez a gyerek születése után is érvényes. Van akiben azonnal feltámadnak az érzelmek, másnak ehhez több idő kell.


Még nagyon az elején vagy. Remélhetőleg a második trimeszter kicsit könnyebb lesz. Megmozdul lassan a babád. Ez egy folyamat része. Még is csak teljesen felfordul, megváltozik az ember élete. Téged ez jobban megvisel. Beszélgess családoddal, pároddal az érzéseidről, ne zárkózz be teljesen. Keress valami elfoglaltságot ami örömmel tölt el. Ne kezd el sajnálni magad mert annál rosszabb lesz. Ha nagyon úgy érzed elhatalmasodik rajtad, mindenképp fordulj szakemberhez.

2020. nov. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Köszönöm, na végre értelem, de azért a sok véranya látom csak lepontozta. Ti vagytok a hordikendős téren szoptatós csapat..?
2020. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Az első trimeszterben nálam is a lehangoltság volt a jellemző, de utána egy sokkal könnyebb, jobb periódus következik. Én is tele voltam borús gondolatokkal, nem éreztem az örömöt, amit ilyenkor kellene. Aztán egész egyszerűen eltűnt ez a rossz közérzet, megérkezett a lelkesedés. Ebben sokat segített anyukám :) meg persze a férjem.
2020. nov. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Csak jelentem, hogy sokkal jobban érzem magam. Biztos az is segített hogy túl vagyok az első ultrahangon, láttam véhre a picit.

Köszönöm a támogató válaszokat könyebb volt úgy, hogy nem éreztem hogy egyedül vagyok.

Szegény kilencest meg nem értem miért kellet lepontozni.

2020. dec. 4. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!