Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti depresszió?...

Terhesség alatti depresszió? (elhagyott a párom). Megérné pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés

Mikor bejelentettem páromnak a babát, boldog volt, örült neki. Neki is és nekem is van már egy gyerekünk az előző kapcsolatunkból. Még nem éltünk együtt a baba érkezése előtt (tudom, hogy gyorsan jött, légyszi most ne ez miatt oktassatok ki), de mikor elmondtam a hírt, rögtön utána összeköltöztünk, ő jött lakni hozzám. 2 hónapig rendben volt minden, aztán fogta a holmijait és elcuccolt. Tartjuk még a kapcsolatot, néha beszélünk, és kb. heti egyszer találkozunk. Arra fogja, hogy azért nem tud velünk lenni többet, mert sokat kell dolgoznia azért, hogy legyen ház, ahova együtt el tudunk majd költözni. De egyáltalán nincs mellettem, egyedül vagyok várandósan. Mindenki kérdezi, hogy hol az apa, jól megvagyunk-e együtt, nagyon rosszul esnek ezek a kérdések, meg az is, mikor boldog babát váró párokat látok együtt, én meg itt vagyok egyedül :( Azt mondja bízzak benne, hogy ezt értünk teszi. De nem hiszem el, hogy annyi ideje nincs, hogy legalább kétnaponta találkozzunk :( Múlt héten 15 percet voltunk együtt, azóta nem találkoztunk.

Én őt szeretem nagyon, de ez így nem mehet tovább az is biztos. Esténként nem tudok aludni, rémálmaim vannak, rám jön a sírás...

Más is volt ilyen helyzetben?

A védőnő mindig kitöltet velem egy papírt, felmérni a pszichikai állapotomat, természetesen mindig olyan válaszokat adok, hogy ne derüljön ki mi zajlik bennem, nem akarom, hogy bolondnak tituláljanak... De nem tudom mit csináljak...

Pár hete megmondtam a páromnak, hogy nekem ez így nem megy tovább, hogy ennyire semmibe vesz, és inkább legyen teljesen vége, de aztán pár napig rendes volt, keresett naponta többször is... azóta pedig megint semmi.

Ráadásul nem is szívesen mondanám el egy idegennek a problémáimat, de már nem tudom, lehet, hogy mégis ez lenne a megoldás, mert egyre rosszabbul vagyok. A babának természetesen örülök nagyon... csak az fáj, hogy ennyire magamra hagy, miközben a gyermekünket várom.


2017. máj. 17. 09:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Ha szeretne , toltene veled idot, ez ilyen egyszeru.

Nem szeret, csak altat.

Igen, menj el pszichologushoz, es zard le ezt az ugyet.

Minket szules utan hagyott el, de voltak jelek, velem is egyre kevesebb idot toltott. Meg hazudott. Irt sms- t, hogy a dugoban ul a kocsiban, kesobb jon. Aha, masnap kiderult, hogy valami novel volt etteremben.


Zard ezt le, NEM szeret.

2017. máj. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Család nem áll melletted? A gyermeke(i)d? Közeli barátok és barátnők? Kapsz valakitől segítséget?


Én azt mondom, bennük keress támaszt ebben az időben, és a pasast meg hagyjad, a kisbabád érdekeljen. És ha úgy érzed, fordulj nyugodtan pszichológushoz, lehet megkönnyebbülsz, ha kibeszéled magadból a fájdalmat.

2017. máj. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdd ott hogy valakinek mondd el. Szerinted, ha ebben a helyzetben magad alatt vagy, attól a védőnő bolondnak nézne? aligha! Nagyon is szarul érinthet téged, természetes hogy szomorú vagy és aggódsz a jövőtől.


És egyáltalán legjobb ha megpróbálsz másoktól segítséget kérni, ha mondjuk a szomszédom lennél, én biztos segítenék, többet mint ezek szerint a gyereked apja. Biztos vannak barátnőid vagy legalább haverok, szomszéd, távolabbi család, kolléga, volt kolléga... ha nem tudják mennyire egyedül vagy hanem vetítesz nekik, nem fognak segítséget ajánlani maguktól.


A pároddal kapcsolatban én nem tudok igazán tanácsot adni, de szerintem egyszer ezt így mondd el neki, hogy úgy érzed teljesen magadra hagyott. Azt gondolom hogy nagyon hirtelen érte a helyzet és ezt nem dolgozta fel, de ettől függetlenül, nem mentegetném.

2017. máj. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A védőnőtől kérjek segítséget ez ügyben? És mit csinál a pszichológus? Ugye nem töm teli gyógyszerekkel, meg nem zárnak be sehova? Mert akkor inkább megoldom valahogy egyedül.
2017. máj. 17. 09:14
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos igaza van az elsőnek. És igen beszéld ki magadból, ne fojtsd el magadban. Keress fel egy pszichológust feltétlenül és add ki magadból. Senki nem fog bolondnak titulálni
2017. máj. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
Összekevered a pszichiátert a pszichológussal! A pszichológus a lelket gyógyítja, nem orvos, nem írhat fel gyógyszert. A pszichiáter, az aki gyógyszerrel töm. De terhesség alatt még ő sem adhat. Pszichológushoz menj!!!!!
2017. máj. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is a legjobb ha minden kapcsolatot megszakítasz vele mert így mérgezi az életedet folyamatosan.A pszichológus max ebben a lezárásban tud segíteni de amíg nem küldöd el addig nincs mit feldolgozni, téged kvázi folyamatosan bánzalmaz lelkileg.Akit folyamatosan vernek otthon az hiába jár pszichológushoz boldogabb nem lesz...


Én szerintem már rég van egy másik kapcsolata vagy visszament a régihez és vele él.Téged meg hülyít. Amit leírtál az durván áverés.Tuti nem értetek dolgozik hanem kettős életet él.

2017. máj. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Vannak barátnőim, akik tudnak a helyzetemről, ők segítenek lelkileg, amennyit tudnak. Anyukám is nagyjából tudja, hogy mi a helyzet, hogy nem keres a gyerek apja :(


Mondtam neki, hogy magamra hagyott és nem érzem, hogy szeretne és zárjuk le... utána normális volt 3 napig, kedves volt, keresett... és utána lett minden a régi :(


Pedig amíg együtt laktunk, miután bejelentettem a babát, itt sírt nekem örömében, hogy milyen boldog, hogy lett egy szép nagy családja, mert mindig erre vágyott.

Most is azt mondja, hogy ő mellettem áll, még ha fizikailag nem is, ér értünk csinál mindent.

2017. máj. 17. 09:17
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő hozzászólásaitokat :( Nagyon rosszul vagyok, most is itt bőgök :(
2017. máj. 17. 09:18
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

Dehogy all melletted, nem ertem miert veded.

Mar reg mas novel van ...

Ejjel is dolgozik, vagy miert koltozott el? Ugyan mar.


Es pszichologushoz menj, ne pszichiaterhez. A pszichologus NEM orvos, NEM vegzett egyetemet, ergo NEM adhat gyogyszert, nem csinalhat semmit csak meghallgat.

2017. máj. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!