Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy van ez szamolva?

Hogy van ez szamolva?

Figyelt kérdés

Nyugodtan hulyezzetek le mert tenyleg annak is tartom maga perpill hogy nem vagom.


Majus 9. En volt az utolso menszeszem elso napja.


Ki lett szamolva hogy Feb 11 re vagyok ki irva. De kb Januar 18. An toltom a 9 honapot!

Februar 11 meg mar majdnem 10 honap! Hogy van ez??



2020. nov. 27. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Terhességi hónapoknál átlagban 9 hónapot szoktak mondani, de ez nem pontos egyáltalán, inkább köznyelvi megnevezés, úgy mondják hivatalosan, hogy 10 holdhónap, vagyis 40 hét egy átlag terhesség. Bár ha a hónapokat számolom nálad, akárhogy is nézem, nekem május 9-től számolva febr. 9-re jön ki a 9 hónap :D
2020. nov. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Vegkepp elvesztettem... 29 hetes vagyok az tobb mint 7 honap

Vagy most valamit nagyon benezek

2020. nov. 27. 23:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

:D Nézd, a hónapok nem pont 28 naposak, itt lehet az elcsúszás.


A valódi hónapokkal számolás így néz ki: május 9.- 0. hónap. Júni 9- 1 hónap. Júli 9- 2 hónap. Augusztus 9- 3 hónap (stb. stb.) Ha így nézed, február 9-én tölöd a 9. hónapot- ami majdnem a kiírt dátum.


A terhességet viszont 10x 28 napra számolják a nőgyógyászok (10 holdhónap=40 hét). Ez azért pontosabb, mert néha a hónap 28 napos, vagy 30 vagy 31, tehát könnyebb számolni, mert nincsen pár nap csúszás.


Tehát 29 hetes korodban nem számolhatjuk úgy, hogy 29:4 = 7 plusz marad az 1, mert akkor nem számítjuk bele a hónapok 29, 30 és néha 31. napját-> ez vezet a csúszáshoz, ami téged megzavar.


Szóval vagy azt mondod, hogy 29 hetes vagy, vagy naptár szerint 6 hónapos terhes, és a te hónapfordulód majd dec. 9-én lesz (akkor töltöd be a 7. valódi hónapot).


Remélem így érthető :)

2020. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy mivel nem pont 4 hetesek a honapok lehet valami elcsuszas.

De igy minden tiszta amit le irtal! Es koszonom szepen a valaszt es az idodet!!!

2020. nov. 27. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!