Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet e 19.dik héttől elkezden...

Lehet e 19.dik héttől elkezdeni valami terhes vitamint szedni?

Figyelt kérdés
Eddig nem szedtem semmi vitamint, de félek hogy ez miatt nem nől a hasam mert a baba nem kap elég vitamint. A véremben is találtak rubeola, és szeretném megelőzni a bajt ezért lehet 19.dik héttől szedni?? nem lesz semmi baja a kicsinek?? Előre is köszönöm a válaszokat😊 (helyesírásért előre is elnézést kérek)

2020. dec. 7. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne? A vitamin nincs előírva hogy mikortól szabad s meddig.

De a baba mindent megkap, "elveszi" ami neki kell, magad miatt kell szedni a vitamint s pótolni amit elvesz tőled. Nem a vitamintól fog nőlni a hasad :)

2020. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Persze, minél előbb elkell kezdeni szedni.
2020. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
A véredben max. rubeola ellenanyagot találhattak, ami azt jelenti, hogy vagy átestél a betegségen vagy beoltottak ellene, tehát mindkét esetben védett vagy. A vitamin senkinek, a magzatnak sem növeli a testméreteit. Bármikor lehet szedni várandósvitamint, de ha eddig semmit nem szedtél, a legfontosabb a D (és K) vitamin lenne napi 3000-4000 NE mennyiségben. Ettől sem fog gyarapodni a hasad, de a baba csontfejlődéséhez és az immunrendszernek alapvető.
2020. dec. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
A terhes vitamin elsősorban téged tölt fel. Nem teszel rosszat sem azzal ha szeded, de azzal sem ha nem. A hasad meg nem ettől fog nőlni. Ahogy a gyermek tápanyag felszívódása sem a terhes vitamintól függ, henm a lepény állapotától. Az áramlástól.
2020. dec. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Aha nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és nem tudjátok mitől szedne magát a baba bennem?? ami őt hizlalja ??

Nem tudom àm pontosan mit találtak azt mondták anti rubeola magas..igm pozitív .. Ezért is gondoltam hogy vagy az miatt nem nől vagy mert nem kap elég vitamint .. mind1 azért elkezdek szedni terhes vitamint hogy jobb legyen :)

2020. dec. 7. 19:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Minél többet eszel annál nagyobb lesz ő is (és te is), de ez nem feltétlenül egészséges. A túlsúlyos babák betegesek,nem mozognak megfelelően később sem.

Had nőjön csak olyan ütemben amilyenben neki kell,hagyd rá.


Egyél annyit amennyire a szervezetednek szüksége van, jelez mindent.

Lehetőleg csak olyanokat egyél amitől nem csak jól laksz, hanem tele van ásványi anyagokkal,értekes tápanyagokkal.

A terhes vitamin és ez is igazából neked segít, nem (csak) a babának Ha van mit elvennie tőled elveszi, ha ki merülnek a készleteid akkor fog vissza maradni.


A látszat miatt meg ne fájjon a fejed,a legtöbb első babás kismama csak 6 hónap körül gömbölyödik annyira, hogy látszódjon a pocakon is. 19 hetesen még maximum leöltözve vagy testhez álló ruhában látszik. (de ez ismétlem testalkat kérdése leginkább)

2020. dec. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem mindig is volt egy kis hasam, 50 kg voltam de hasam mindig volt, nem kicsi hanem közepes. és azóta 3 kgt szedtem fel és 5 hónaposra leöltözve olyan mind eddig is, ha felveszek egy testhez allót ,akkor kicsit látni hogy olyan tojás alakú, hogy lent már van azért hasam. de remélem megfog nőlni és minden rendben van és köszönöm szépen a válaszokat.😊
2020. dec. 7. 21:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet,hogy hátrébb fekszik vagy épp olyan pózban,hogy nem domborít ki. :)
2020. dec. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!