Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is érzett ilyen rettegést...

Más is érzett ilyen rettegést a 2. trimeszter végén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26 hetes kismama vagyok és folyamatosan rettegek, hogy nincsen valami rendben a kislányommal. Alig mozog, napi 1-2x érzem (de vannak napok, amikor egész nap, ez viszont nagyon ritka, 2 hetente egy nap van ilyen).

Korábban nagyon magasan rugdosott, a köldökömnél, kb.1 hete azonban nagyon lent van a szeméremcsontomnál és nagyon nagyon tompán érzem a rúgásokat is. Dokinál voltam múlt héten, mindent rendben talált.

Ezen kívül minden nap nézném a szívhangját, ha nem állítanék magamon. Hogyan nyugtassam meg magam, hogy minden rendben van? Már betegesnek érzem.



2020. dec. 8. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Én ugyan így voltam :) de nyugi ne aggódj! Normális, ha ilyenkor lent érzed a rugdosást! Én kb úgy éreztem, mintha ki akarna pottyanni amikor álltam, mentem.

Nekem sem mozog minden nap, mondjuk már helye sincs, de huszon x hetesen nem volt hiperaktív. Nagyon érzi a frontokat. Minden baby más. Próbáld egy kis csokival vagy cukros löttyel felpörgetni. Aztán ha olyankor mocorog nyugodj meg. Nem szeretik, ha minden nap hallgatózod a szívhang figyelovel, engem is leállított róla a doki, meg arról is, hogy a neten olvassak minden után 😂

Aztán megnyugodtam és beszélgetek sokat a lányommal, énekelek neki. Bizz a babádban, nem lesz baj 😊 kitartas!


36 hkm

2020. dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem reagál se csokira se semmire. Most pl.mocorog, de olyan gyengén érzem, mint 19 hetesen
2020. dec. 8. 20:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindig lesz min aggódnod, egészen a szülésig, ha hajlamos vagy rá. Én is ilyen voltam. Mindennap találtam vlmi izgulni valót. Bár nekem volt vetélésem, amiatt is.

Nyugi, a doki rendben talált mindent nálad! Rendben lesz a babád! Nekem is itt van már a kisfiam, szépen megszületett.

2020. dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Olyan hihetetlen még és úgy szeretem már most :) nehéz, hogy nem tudom 100%-osan, hogy minden okés odabent.
2020. dec. 8. 20:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet csak épp ilyen kedve van, hogy lustább.

Figyelgesd aztán, ha rossz erzesed van inkább menj többször feleslegesen dokihoz.

Egyébként én úgy tudom 32. Héttől kell számolni a magzat mozgást. Bár én itthoni ctg-t béreltem, de más okokból ez ad még egy plusz biztonságot nekem.

2020. dec. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi sem vagyunk egyformák. Egyébként én letöltöttem egy alkalmazást ami hétről hétre küldte a hasznos infókat. És emlészkem, hogy a 3. trimeszter elején írta, hogy annyira már nem fog mocorogni egész nap mert többet alszanak. Meg gondolom már nagyon hely sincs neki. Az enyém a hidegfrontot nem bírta. Azokon a napokon szinte nem is mocorgott csak aludt egész nap. Este volt aktívabb.
2020. dec. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy van-e köze hozzá, de nagyon nagyon pici a hasam, kb. mintha 16 hetes lennék. Pedig normál testalkatom van.

Mozog ő, csak mostanában annyira pici mozgást érzek, mint anno 19 hetesen. Tehát sokkal finomabban mozog, vagy csak máshogy fekszik. Utoljára harántfekvésben volt 23 hetesen, de nyilván ez még normális is.

Jövő kedden megyünk ultrahangra egyébként, utána héten pedig 5D babamoziba, szóval nem szeretnék túl gyakran se menni. Most múlt héten egyéb okok miatt mentem be (balesetem volt, jó alaposan megvizsgáltak).

2020. dec. 8. 21:24
 8/10 anonim válasza:
Szia kedves kérdező! Én is sokat szoktam aggódni de nekem sajnos van miért el veszítettem az első kislányomat..😔🖤 Érdekelne hogy vagytok? Mi 27+6 naposak vagyunk.
2021. jan. 13. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia:)

A babám azóta se mozgékony, vagy csak én nem érzem. Naponta 2-3x. 2 napja voltunk a legmagasabb minősítésű genetikai ultrahangon és minden rendben van. Sőt, az ultrahangon 2x is csuklott és én semmit sem éreztem belőle.

Mi ma vagyunk 31+1 :)

2021. jan. 13. 06:49
 10/10 anonim válasza:

Szia!


Jaj de örülök hogy minden rendben van veletek én is alig várom hogy 2 hét múlva mehessek genetikára remélem hogy minden rendben lesz :) Sajnos a magán dokimnak nem olyan a gépje hogy lássa mennyit hízott csak a szívhangot meg a méhlepényt és a méhszájat tudja nézni és mivel tegnap voltam azért meg is nyugodtam mert december óta mióta ezek a frontok vannak játszadozik a vérnyomásommal is... meg néha olyan izgatottnak érzem magam de erre nem tudnak semmit se mondani lehet az előző terhességem is befolyásolja hogy izgulok.. A mozgékonyságával nincs gond nagyon is rugdos ilyenkor meg is nyugszok még jobban hogy jól érzi magát :)

2021. jan. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!