Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idő alatt szívódik fel...

Mennyi idő alatt szívódik fel a kismama vitamin?

Figyelt kérdés
Mostanában rendszeresen hányok étkezések után kb. 1 órával. A vitamint a vacsorával együtt veszem be. Egy óra alatt fel tud szívódni, vagy lehetséges, hogy kijön belőlem? DM-es kismama vitamint szedek.
2020. dec. 12. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
20 perc-fel ora
2020. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A különböző hatóanyagok az emésztőrendszer eltérő szakaszain szívódnak fel, ennek utána kell nézni, hogy melyik vitamin hol. Mert amelyik pl. nem a gyomorból, hanem a vékonybélből, vastagbélből, az lehet 1-6 óra is, amíg egyáltalán eljut odáig. Viszont kihányni leginkább a gyomrod tartalmát tudod - szerencsére. Ha már azon túljutott a cucc (ami akár 20 perc alatt megtörténhetne, ha nem kellene a tabletta szétesésére is várni és nem vegyülne el az étellel), akkor az már marad.

Az ásványi anyagok nem fognak felszívódni, mert ebben a termékben rossz felszívódású vegyületek vannak. Szóval akkor se szívódna fel, ha végig tudna menni rajtad.

2020. dec. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért esett a választásom erre a kismama vitaminra, mert az összetevők listája hasonló, mint a Femibioné, de töredék áron. Miért gondolod, hogy ebben a termékben rossz felszívódású vegyületek vannak? 1 éve próbálkoztunk, azóta szedem.
2020. dec. 14. 20:11
 4/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
A felszívódás nem a hatóanyagtartalomból derül ki, hanem a kémiai összetevőlistából. De szerintem ne aggódj, mert ebben a babaváróban nincs túl sok ásványi anyag. Vas, cink, szelén, jód - összesen. Ebből a vas vas-fumarátban van, ami elvileg "jól" felszívódik, de tudvalevő, hogy a vasnál a jó felszívódás is maximum 20%-ot jelent. A cinknél is csak 20-30% lenne a "jó" felszívódás, de ebben cink-oxid van, ami rossz felszívódású vegyület. Az lenne a jó, ha cink-citrát, cink-glükonát, cink-pikolinát lenne - ezek az étrendkiegészítőkben elterjedt jó felszívódású cinkvegyületek. (Egyébként a hab a tortán, hogy a vas és a cink akadályozzák egymás felszívódását, de ennek nincs jelentősége, ha amúgy sincs esélyük számottevő mértékben felszívódni.) A jód kb. minden jódvegyületből jól felszívódik, a szelén viszont a nátrium-szelenitből nem szívódik fel annyira. Tehát amire ebből számíthatsz, az a jód és egy pirinyó vas.
2020. dec. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Off : teljesen jó a dm es vitamin azért mert valami nem drága már egyből rossz?

Nekem az hozta helyre a súlyos vaahianyom, pedig mindent próbáltam.

És rengeteg ismerősöm azt szedte és tökéletes vér kép stb.

Nagyon jó a dm es, egyedül a folsav kevesebb benne de azt lehet külön szedni mellé és még így is jóval kedvezőbb árban van

2020. dec. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Off: érvelési hiba úgy értelmezni, hogy azért nem jó valami, mert olcsó. Itt csak azt írtuk le, hogy egy ásványi anyag a ROSSZUL felszívódó vegyületeiből NEM szívódik fel. Ebbe nem lehet érzelmi alapon belekötni, ez tudományos tény. A vashiánynál lehet, hogy elkerülte a figyelmed, hogy magas vastartalmú állati eredetű élelmiszereket ettél abban az időben, ami sokkal hatékonyabb, mint akár a vényköteles vaspótlók, amik eleve ötször annyi vasat tartalmaznak, mint a multik, mert a gyógyszergyárak tisztában vannak a vas nagyon alacsony hasznosulási szintjével.

Ettől függetlenül egy dm-es AZ vitamin sem árt, hiszen vannak benne vitaminok.

2020. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infót, ilyen tekintetben nem vizsgáltam meg a vitaminokat. Akkor a lényeg, hogy nem ártok vele de minimálisan feltölt vitaminnal. Természetesen szedem mellé a dm-es folsavat. Abban segíts még kérlek, hogy a dm-es folsav és kismamavitamin együttesen tartalmaz-e annyi folsavat, mint a Femibion? Mármint felszívódik-e belőlük annyi folsav, mint amennyi a Femibionból szívódna fel? Első trimeszterben nagyon fontos a folsav, szeretnék megnyugodni, hogy nem ártottam a babámnak azzal, hogy nem a Femibiont szedtem.
2020. dec. 20. 09:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, nagy nehezen megtaláltam a hatszázadik online gyógyszertár oldalán a Femibion1 összetételét. Hihetetlen, hogy a saját termékadatlapján nem szerepel... Szóval a folsav 400 mcg folátból és 400 mcg folsavból áll össze a Femibionnál, ami - ha tudod bontani a folsavat, akkor 800, ha nem, akkor csak max. 400. Az, hogy tudod-e bontani, onnan derül ki, ha kérsz laborvizsgálatnál szérum folsavszintet. Ha kellően sok, akár több a felső határértéknél, akkor tudod bontani a folsavat. A dm vitaminjában csak 400 mcg folsav van, illetve a dm folsavban van még 800 mcg, úgyhogy ha tudod bontani a folsavat, akkor ebből még több is kijön, ami csak jobb.

Szerintem ne parázz azon, hogy ártottál-e. A min. 800 max. 6000 mcg folsavnak annyi szerepe van ilyenkor, hogy segít megelőzni pár korai magzatfejlődési rendellenességet, amik alapból ezerből 1-3 magzatot érintenek.

2020. dec. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az alapos utánajárást, megnyugtattál! Mentek a zöld pipák :)
2020. dec. 21. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!