Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes kismama vagyok a...

29 hetes kismama vagyok a kisfiamnak vesemedence tágulata van. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Bal veséjében van 12mm-es tágulat a másik jól működik a hólyagtelítődés is jó mást nem találtak bár genetikára nem küldtek. Aki már átesett ilyen helyzeten kérem írjon.
2010. aug. 12. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Fiúknál gyakoribb, mint lányoknál, és még sokszor csak szülés után "jönnek rá" a dokik hogy hoppá. Kisebb műtéttel megoldható, és nem marad utána probléma.
2010. aug. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Reménykedem hogy semmi "komoly" problémája nem lesz belőle és valóban könnyen orvosolható.De ez az állandó aggódás kikészít!

2010. aug. 12. 17:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Sokszor még magzati korban elmúlik.Nem mondták?Ha olyan nagy gond lenne ,akkor tuti hogy genetikára küldtek volna.Én a második babámat várom és nekünk is volt tágulat,a köv.uh.-on már semmi nem volt,egyszerűen elmúlt.
2010. aug. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is a második terhességem az első lány semmi gond nem volt. Akkor és most is a Bácskai doktorhoz jártam ő nem mondta hogy genetikára kellene mennem csak hogy menjek be a kórházba hogy más orvos is lássa mert ugye van gond a veséjével. Ott két doki látta az egyik szerint majd születés után eldől a másik szerint is de az kérdezte hogy genetikára nem küldtek-e de egyébként más gondot nem találtak nála. Remélem nem is fognak!
2010. aug. 12. 17:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk szülés után, a 6 hetes kontrollon derült ki, hogy a lányomnak vesemedence tágulata van (még kérdezték is, hogy amikor még a hasamban volt nem látták az ultrahangosok? - de nem, vagy nem szóltak...). 3 hósan vissza kellett menni újra megnézetni, és akkora már el is múlt. Az orvos mondta, hogy ezt ki szokták általában nőni a babák.
2010. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnál születése után derült ki,akkor jobb oldali volt a tágulat,majd 3-hónapos kontrollon kétoldali lett. Akkor rámjött a frász! A 6-hónapos kontrollon viszont már egyik oldalon sem volt szerencsére!
2010. aug. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam is minimális kétoldali veseüregrendszeri tágulattal született.Három havonta kell vizelet vizsgáltra és hasi Uh-ra járni.A tágulat a jobb oldalon teljesen megszűnt, bal oldalon van még pár mm-nyi eltérés.

Legközelebb október végén kell menni vizsgálatra, remélem, akkorra már rendeződik a dolog.

Ne aggódj, a babák sok-sok százaléka hamar, általában egy éves koráig " elnövi " a rendellenességet.

2010. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon bízom benne hogy nálunk is elmúlik születés után vagy legalábbis rosszabb nem lesz.
2010. aug. 13. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!