Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés vizsgálat...

Cukorterhelés vizsgálat eredménye mit jelent?

Figyelt kérdés
Az éhgyomri 4,56 mmol/l ami jó , de a 120 perces 3,90 mmol/l ami alacsony ( a határértéken belül 4-7,8 között lenne jó) , ez mit jelent? Orvoshoz csak a két ünnep között jutok addig nem tudom megmutatni senkinek :( köszi ha írsz 26 heteskismama

2020. dec. 17. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nekem is. Csak nekem 4.45 lett és 3.81.

Nem csinált doki semmit. Ültél végig? Nekem az okozza az eltérést nagy valószínűséggel, hogy abban a 2 órában kiküldtek és boltban voltam stb...

2020. dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem ültem, hazajöttem a gyerekeimhez lementünk udvarra aztán visszamentem :/ de rosszul is voltam végig azon küzdöttem, hogy ne hányjam ki azt a cukros izét 😀 de ezek szerint csak azért lehetett alacsonyabb , mert mozogásban voltam?
2020. dec. 17. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínű igen, nekem legalábbis a háziorvos, a védőnő és a doki is ezt mondta, mivel a mozgás lenyomja a cukrot. Mióta vírus van és nem várakozhat a kismama a 2.vérvételre, azóta minden második vérkép ilyen, azt mondták.

#1 voltam.

2020. dec. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Az is előfordulhat hogy a mozgás hatására lefelé megy a cukor, ugye ezért kellene ott ülni a második vérvételig. ( Enegem pl nem engedtek el a kórházból addig ) Cukros is vagyok: 8,2 lett a terheltem. Viszont az éhominál alacsonyabb terhelt érték inzulinrezisztanciára is utalhat. Szóval két esélyes a dolog.
2020. dec. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gondolom ha nagyobb lenne az eltérés akkor jobban kéne figyelni , de ha csak ilyen kicsi meg lehet ez a mozgástól az orvosom se fog foglalkozni vele tuti:) köszi a válaszokat :-*
2020. dec. 18. 12:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam fixre, hogy ez így van vagy így lesz, de én ezt az információt kaptam az orvosomtól most kedden :) Egyébként én 27+3 vagyok, 24 hetesen volt a terhelés.
2020. dec. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!