Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szóval mást sem látok mint...

Szóval mást sem látok mint hogy megszaporodtak a terhes nők. De mindegyik a vége felé jár. A karantén ideje alatt miért esett 5x több teherbe esés? Mert a karantén nagyjából 8-9 hónapja lehetett..

Figyelt kérdés
2020. dec. 19. 13:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%

Egyéboént igen, lehet, több a terhes nő idén főleg még a márciusi karantén miatt. De alapvetően szerintem csak szimplán most döntötték úgy az emberek, hogy babát szeretnének.

Mi mondjuk inkább várni szerettünk volna, mert én nem szeretettem volna ilyen körülmények között szülni. Vártunk is, de miután fél év után is ugyanilyen szár volt a helyzet belevágtunk, mert nem szeretnénk 5 millió évet a két gyerekünk között. Áprilisban szülök, remélem addigra jobb lesz.

2020. dec. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Télikabátban csak azokat látod, akiknek már nagy a hasuk. Lehet, a karantén is rátett, a CSOK is még virágzik. De nem baj, úgyis fogyunk. Egyébként meg az is igaz, hogy ha 25-45 között vagy, akkor mindig akad a környezetedben, és ha már van gyereked azért veszed észre, ha még nincs, de szeretnél, azért. Én is a nőgyógyásznál is múltkor mennyit láttam :D
2020. dec. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező van egy furcsa jelenség. Ha valamit szeretnél, mindenhol azt látod. Ha szeretnél egy piros biciklit akkor folyton olyanokat fogsz látni, pedig nem szaporodnak meg varázsütésre csak jobban felfigyelsz rá.

Annó mikor próbálkoztunk, körülöttem is mindenki terhes lett🤷

2020. dec. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Megerősítési torzításnak hívják, és egy érdekes kognitív biasz. Valamiért ráállt a szemed, és most hirtelen mindenhol kiszúrod. Nincsenek különösebben többen a terhesek, ötször többen meg végképp nem. Korábban is nagyjából ugyanennyi várandóssal futottál össze, csak akkor nem tűntek fel.
2020. dec. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én januárban estem teherbe (több éves próbálkozás után) és egész nyáron azt hallgattam, hogy "jaaaj karantén baba?" "látom ti nem szét mentek a kovid alatt, hanem szaporodtok.." nagyon idegesítő volt. Holott akkor még kanyarban nem volt a vírus, amikor várandós lettem. Dehat mire látszódott a pocak, már javában tombolt a virus. Így könnyen altalanositottak.

Na mindegy, ezt csak azért írtam le, mert sztem most sok kismamát megbelyegeznek, hogy jaj tuti a karanten miatt.

Egyébként szerintem is csak azért látsz tobb/sok terhes nőt, mert most ez van fókuszban nálad, meg ha tudod is, hogy várnod kell pár évet.

Amikor meghalt édesanyám, hónapokig mindenhol őt láttam. A legdurvabb az volt, mikor egy asszony ugyan olyan alkattal, ugyan olyan biciklivel és ugyan olyan kabátban eltekert mellettem. Durva dolgokra képes az emberi agy....

2020. dec. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
30%

Babavárót még senki sem írta 😄 igen szerintem a csok miatt(is). 2018/19-ben nagyon sokan szültek, mikor én is.

Még tervezünk 3-at a babaváró miatt, mivel felvettük 😄

2020. dec. 20. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
76%
Az én környezetemben én vagyok az egyetlen, akit ismerek (random idegeneket az utcán nem szoktam beleszámolni). Nálunk régóta volt tervezve, tudtuk, hogy tavasz környékén szeretnénk próbálkozni. Sajnos a koronavírus miatt voltak aggályaink, de más miatt is most volt ideális (ebbe nem szeretnék belemenni, maradjunk annyiban, hogy lényegében vagy most, vagy 5 év múlva). Nem tudom, hogy mennyire igazak a pletykák, miszerint megszaporodtak a tavasszal “készült” babák, nekem nehéz elhinnem, hogy szignifikánsan többen vállalnak a karantén alatt, maximum olyat tudok elképzelni, hogy aki amúgy is tervezte az év első felében, annak picit előbb jött a nyugodt környezet miatt (otthon volt pl home officeban). De nem gondolnám, hogy ez statisztikailag mutat kiugrást.
2020. dec. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy mindegy mikor esel teherbe. Mindig kitalálnak valamit. Nekem pl januárban derült ki a terhességem. "Karácsonyi gyerek" "Sokat voltunk otthon és biztos unatkoztunk"...... Stb.

Ha nyáron sikerül akkor a nyaralás, ha tavasszal akkor a húsvét, télen akkor a hideg. Idén a koronavírussal jönnek 🤷

2020. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
21%

#16

Aztan most miert is lettem ezert lepontozva? Tudom a kornyezetembol, hogy sokan emiatt vallalnak gyerekeket. Regen is volt szocpol, a '80-as evekben pl. anyosomek is ezert vallaltak be akkor 3 gyereket, mert arra megkaptak egy x osszeget. Ezt nyiltan el is mondtak.

2020. dec. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
77%
Meggondolatlansagnak tartom. Tisztaban vagy,mi tortenik,ha nem 3 baba teljesul,vagy netan 1 sem? Lesz ra penzetek visszafizetni? En kettore sem merem csok-hitelt felvenni,pedig az elso mar napok kerdese,es itt van,te meg 0-ra siman vallalsz 3-at is. Meresz. 😅 De vegulis ti eletetek. Babavarot felvettuk,az mar megerte valamennyire,hisz egy baba mar teljesult. Hozzateszem nem azert lettem terhes,hogy felvehessuk, mar terhes voltam,mikor a neven kivul barmit is megtudtam a babavaro hitelrol...
2020. dec. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!