Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy viseltétek, ha a járvány...

Hogy viseltétek, ha a járvány alatt kellett hetekre befeküdni a kórházba, úgy, hogy otthon már volt gyerek?

Figyelt kérdés

34 hetes vagyok, sajnos vannak gondok a terhességemmel és a dokim szerint nagyon valószínű, hogy napokon belül be kell feküdnöm a kórházba, és már csak szülés után jöhetünk ki onnan. Még egy holnapi vizsgálaton múlik, de a dokim szerint készüljek erre.

Engem nagyon megvisel ennek a gondolata, egész este sírok, mert van egy 2 éves kisfiam, aki nagyon anyás, ragaszkodó, és most ki tudja hány hétig (4, 5, 6 hétig is akár) egyáltalán nem láthatom őt. A COVID miatt egyáltalán nincs lehetőség arra, hogy hozzátartozóval lehessen érintkezni, így tényleg arra kell számítanom, hogy a következő hónapban, vagy akár 6 hétben egy pillanatra sem láthatom a 2 éves kisfiamat. Engem ez borzasztóan elszomorít és kétségbe ejt, hogy vajon hogyan befolyásolja majd ez a kapcsolatunkat, hogyan fog fogadni a kisfiam ennyi idő után, főleg hogy ugye amikor végre láthatom, már meglesz a tesó is, így nem irányulhat rá minden figyelmem.


Mielőtt írnátok, tudom, hogy a pocakban lévő pici is ugyanúgy az én babám, és most az ő egészsége a fontos, ezt teljes mértékben elfogadom, éppen ezért nem is fogok ellenkezni, ha azt mondják, valóban be kell feküdnöm. Megteszek mindent, amit az orvosok mondanak, hogy elkerüljem a koraszülést és egészségesen érkezzen a kisbabám. Azt is tudom, hogy komolyan kell venni a vírust és nem véletlen a látogatási tilalom, a mi érdekünkben van. Szóval a helyzetet elfogadom, nem harcolni akarok a szabályok, a rendszer ellen, és tudom, hogy vannak mások ennél is rosszabb helyzetben.


De attól még egy borzasztó nehéz ez, elképzelni sem tudom, hogy több mint egy hónapig ne lássam, ne pusziljam meg a kisfiamat... :( Tudom, van webkamera, videochat, és nyilván használni is fogjuk, de szerintem egy alig 2 éves gyereknél ez azért nem annyira működőképes kapcsolattartási mód.


Volt valaki hasonló helyzetben a járvány ideje alatt, tehát úgy, hogy még látogatási időben sem találkozhatott egy pillanatra sem a gyermekével? Hogyan viseltétek? Mennyire volt nehéz? Mivel próbáltatok könnyíteni a lelketeken? Hogyan fogadott titeket utána a "nagy", minden a régi volt, vagy lett törés a kapcsolatban? Persze a kistesó miatt amúgy is borulna sok minden...


Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalataitokat.



2020. dec. 29. 22:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk 2,5 volt és influenza miatti látogatási tilalom, 3 hétre fektettek, engem viselt meg jobban, nem a lányomat. Pedig addig nem volt másnál se, arra az időre viszont a nagyihoz költöztek a férjemmel különben napközben, míg az apja dolgozott, nem lett volna ki vigyázzon rá.

Még csak beszélni se tudtunk, mert még csak szavakat mondott.

Hazaengedtek még szülés előtt (rá 2 napra szültem), olyan volt mint máskor.

Amikor viszont hazamentünk a babával, kissé kifordult.

2020. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
35%

Miért kellene befeküdnöd?

Az összes terhespatológiai osztályt le lehetne redukálni minimum a felére, de akár harmadára, negyedére is. Alig van olyan terhességi kórkép, amely valóban indokolja az osztályos felvételt.

2020. dec. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Anyukám a nővéremmel annak idején 30 éve 3 hónapot töltött kórházban, két évvel később, velem a terhesség utolsó 2 hónapját. Bár nem vt virushelyzet, akkor elképzelhetetlen volt, hogy egy kétéves gyereket beengedjenek látogatni a kórházba. Annak idején telefon sem volt még minden házban. Apukám járt csak látogatóba anyuhoz. Szóval egy kicsit vigasztalhat a tudat, hogy mással is elofordult már ilyesmi. És ahogy mondod, most van viedochat, stb.


Anyukám a mai napig emlegetni szokta, ahogy a 2 hónap után ki sétált a kórházból, a járdán állva meglatta őt a 2eves noverem, és Anyukám!!! Felkiáltással hozzá szaladt!


Ami a kapcsolatukat illeti, sosem volt felhőtlen, de ezért nem ezt a két hónapot hibaztatnam. Mindkettoinken vannak hibázik, fura tulajdonsagaik, makacsak. Plusz, amit inkább összefüggésbe hoznek, hogy mikor a nővérem megszuletett, rögtön másik kórházba vittem, és anyukámat csak egy héttel később látta először.


Amit tenni tudsz, hogy el fogadod a helyzetet, mivel változtatni nem tudsz rajta. Nem hergeled magadban a fájdalmat és a dühöt, amiért ez történik, hanem fejben eldontod, hogy pozitívan állsz hozzá, és gyorsan elrepul ez az idő. Plusz apuka, és te is, beszélgessenek a gyerkőccel erről a maga szintjén, hogy anya kórházban van, hogy a doktorbácsik jobban tudjanak vigyázni a kis babára, hogy anya szereti őt. Tudatosítani kell benne, hogy nem az ő hibája, hogy anya elment vagy hogy anya szomorú a telefonban (sokszor magukat okolják), de nem is a kistestvér hibája.


Fel a fejjel!

2020. dec. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

2x kerültem be a kórházba, 27 hetesen 10 naapra, 35 hetesen 3 hétre de már szülésig. Most 2 hete született meg a harmadik kislányunk program császárral. Eredetileg 26.-ra voltam kiírva. Idehaza egy majdnem 6 és majdnem 3 éves várt. Mellette az állataim.

Nincs mit szépíteni fogat összeszorít, kibír. Férjemnek is tanulságos időszak volt.

2020. dec. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem a kérdésres válaszolok ezért bocsánat, de a kettes válasza vérlázító.Nehogy már te mondd meg, hogy kinek és mivel kell befeküdni!Bízzuk ezt az orvosokra, ha azt mondják be kell feküdni biztosan indokolt, főleg ebben a vírusos helyzetben.Ha én annak idején nem fekszem a kórházban első terhességem alatt, már nem élnék.Szóval ne írj ostobaságokat!!!
2020. dec. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
52%

11 hete vagyok bent, 2 fiam vár otthon. 33 hetes vagyok, majd babával mehetünk haza.

Bent a klinikán kaptam el a covidot.

A látogatási tilalom pedig képlékeny. Mi lemehetünk az udvarra, csomagot lehet fogadni és küldeni haza. Csak a klinikára a portánál tovább nem jöhet családtag.

Annyira nem tragikus, mint ahogy elképzeled.

2020. dec. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
44%
5. Mi bajod? Nem azt írtam, hogy neki felesleges befeküdni, hanem azt, hogy általanosságban sokszor az. És egyébként szülészeti klinikán dolgoztam 5 évet, tehát pontosan tudom, hogy sok esetben full felesleges és elég sok kollégám osztja ezt a nézetet.
2020. dec. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
5-ös vagyok, 7-es idézem ezt irtad a kérdezőnek "Miért kellene befeküdnöd?" ezzel arra utalva hogy neki nem szükséges kórházba mennie, anélkül hogy tudnál valamit is róla, az állapotáról.Na pont az olyan hozzáállás miatt utálnak az emberek kórházba menni mint a tied.Gratulálok!De legalább szakmát váltottál!Amikor én bent feküdtem terhesen és nagyon rosszul lettem, hánytam jeleztem a nővéreknek, annyi volt a válasz, hogy a terhesség ezzel jár kismama és siránkozzak a szobámban.Pár óra múlva hellp szindróma miatt életmentő császárom volt a 33. héten (orvosomnak köszönhetem az életünket).Szóval ha te is olyan vagy mint azok a nővérek, akkor hála Istennek hogy már nem ott dolgozol.
2020. dec. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

1. Bocsi, de arról nem tehetek, hogy te olyandolgotlatsz bele egy kérdésbe, ami nincs is ott. Nem utalgattam semmire, egy egyértelmű kérdés volt. Ha azt mondja, hogy placenta praeviája van, és azért kell befeküdni, akkor nyilván nem fogom neki azt mondani, hogy nyugodtan várja meg otthon, amígel nem kezd belőle dőlni a vér.


2. Nem váltottam szakmát, csak intétményt.


3. Nem hiszem, hogy ismeretlenül minősítened kellene a munkámat. Soha nem küldtem haza indokolatlanul beteget és soha nem mondtam olyat sem kismamának, sem másnak, hogy siránkozzon máshol, ez ezzel jár.


De továbbra is állítom, hogy a befektetések nagy része felesleges, sőt, káros. Ugyanis az egész napos bent fekvés növeli a trombózis kockázatot, illetve ebben a helyzetben a covidot is könnyebben szedi össze az ember egy eü intézményben.

De csak hogy pár példát említsek:

Nem egyszer van olyan, hogy fenyegető koraszüléssel befektetnek valakit. Egyrészt sok esetben semmiféle arra utaló lelet nincs, csak az orvos 40 éve azt tanulta, hogy a manuális méhszájvizsgálat az egyetlen módszer, így ha 32 hetesen 2100-s cervixet tapint, akkor már utalja is a kismamát a kórházba. Hiába van UH-val 4 centis méhnyaka... Aztán 41. Héten még prostint tesznek fel, annyira volt "fenyegető koraszülés".

Az ágynyugalom bizonyítottan nem akadályozza meg a koraszülész. Az rds profilaxist pedig ambulánsan is meg lehet adni, nem kell hozzá bent feküdni.

Ugyanígy egy csomószor befektetik a kisterheseket (10-14 heteseket), mert volt 3 csepp vérzésünk. Minek? Mit tudnak vele csinálni, amit otthon nem lehet? A vetélést nem fogja megakadályozni az, hogy bent fekszik és nem otthon.


Ha pedig valóban akut dolog van, mint mondjuk egy HELLP sy., az azonnali kezelést igényel, nem befektetést meg nézegetést. Ahol fokozottan kell figyelni a terhes (kezdődő toxaemia pl), ott simán lehet ambulánsan követni, ha nem messze lakik, be tud járni és megfelelően kooperál.

2020. dec. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

Rendben utolsó, egy utolsó kérdésem van:Orvos vagy?


Ha a válasz nem, akkor kérlek azt a dolgot, hogy befektetnek, vagy nem valakit bízzuk rájuk.


Az meg hogy te ezen a területen dolgozol és megvan a véleményed róla, az a te dolgod, de ha nem orvos vagy,nem a tied a döntés joga.Én itt le is zártam a dolgot.


Nem minősítettem a munkádat,hanem ezt írtam: "ha te is olyan vagy mint azok a nővérek, akkor hála Istennek hogy már nem ott dolgozol."


Tudod akinek nem inge....


További szép napot!

2020. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!