Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elegendő az első orvosi...

Elegendő az első orvosi vizsgálatra megjelenni a 7. hét végén?

Figyelt kérdés

Semmi problémám nincs, sem hányás, sem émelygés stb. Az első alkalommal mire számítsak milyen vizsgálatok lesznek?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2010. aug. 13. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már 8 hetes elmúltam amikor elösször mentem dokihoz.Mondjuk én azért mert előbb nem is tudtam hogy babás vagyok.Persze hogy elég akkor menni.Csinálni fognak egy UH-t amivel megállapítják a terhességet.Nekem első alkalommal nem csináltak mást.Készülj viszont hogy hüvelyi UH-t csinálnak a terhesség 16.hetéig.Aztán visszarendel majd 2 hét múlva kontrollra.Azt hiszem ennyi.Gratulálok a babádhoz! :)

29+2hkm

2010. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor már biztos fogsz látni szívdobogást is. Csak akkor érdemes előbb menni, ha esetleg félsz, hogy méhen kívüli.

Nekem az utolsó hüvelyi ultrahang 6 hetesen volt, utána már csak hasi :-) De ez mindenhol másképp van.

2010. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
elég 7 hetesen menni ha nem görcsölsz,és nem vérzel.az első vizsgálaton csinált a doki nálam uh-ot,hüvelyi vizsgálatot,adott beutalót laborba,meg belgyógyászatra,meg elküldött a védőnőhöz.gratuálok.boldog babavárást.
2010. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, én is feltettem ezt a kérdést pár hete, és ennek megfelelően mentem dokihoz. Hüvelyi ultrahangot csinált (férfi hüvelykujjnyi műszert besíkosít és gumit húz rá, azt dugja be, nem fáj) és nekem kitapintotta a méhemet is. Megleste, hogy nincs-e valami folyadék a végbél és a hüvely közti részen, mert az a hasüreg legmélyebb pontja, és ha ott üres, akkor oké vagy.

Annyi, hogy én még kaptam fogorvoshoz is beutalót, (nagyon utálom a fogorvosokat, húzom, amíg tudom).

Valószínűleg velem azért volt ilyen kedves az orvos, mert magánrendelésre mentem, az sztk-val kapcsolatban nincsenek túl jó tapasztalataim.

Amivel még készülj, hogy megkérdezi, mikor volt a legelső menstruációd (hány évesen), meg az utolsó mensid első napját kérdezi meg, aztán hogy szedsz-e valamilyen gyógyszert, vagy milyen gyógyszerallergiád van, és írd össze a kérdéseket, amik érdekelnek.

Aztán, ha kapsz papírt arról, hogy élő terhességed van (szikhólyag és élő embrió ábrázolható), illetve lesz már labor és vércsoport eredményed is, menj el az illetékes területi védőnőhöz, és a háziorvoshoz is, vigyél nekik leleteket, és cserébe a védőnőtől megkapod a kiskönyved, és a háziorvos is dokumentálja a terhességed adatait és a szülés várható időpontját.

Remélem, nem voltam fárasztó, csak én most vagyok 8 hetes, és ezek nálam tök friss infók (Bp.xvii.ker)

Problémamentes terhességet kívánok Neked!

2010. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én csak 26 hetesen mentem fogorvoshoz. Egy magándoki, rám se nézett csak bepecsételt a kiskönyvembe.
2010. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsó, mondod a nevét, és hogy hol rendel? meg hogy mennyit kért? :)
2010. aug. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!