Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen papírokat vigyek...

Milyen papírokat vigyek magammal az első orvosi vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Jövő hét kedden megyek először nőgyógyászhoz, múlt csütörtökön lett pozítív a teszt.

Milyen papírokat kell magammal vinnem?Van egy csomó leletem, mert 2,5 éve kivizsgáltak migrénnel és találtak egy agyi kanyargós kitágult eret.Gondolom erről tájékoztatnom kell az orvost?!

A páromnak gyerekkorában leukémiája és később agyvérzése is volt.Az ő papírjai is kellhetnek?

Oltási könyv?Úgy tudom, ha a kismama nincs beoltva valami ellen, akkor azt megkapja.

Azt sem tudom, hogy a páromnak mi a vércsoportja.Meg fogják kérdezni?Az enyémet sem tudom!

Segítsetek!


2010. ápr. 26. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A vizsgálatokról vidd a papírokat szerintem. Nem árt ha látja az orvos. A párod leukémiáját is megemlíteném. De amúgy a védőnő mikor először mész hozzá minden ilyesmiről ki fog kérdezni. Pl előforduló betegségek a családban.

Az orvoshoz meg más nem kell szerintem, csak azok a papírok amik a betegségedről vannak, meg a tb kártyád.

2010. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A párod vércsoportja ebből aq szempontból lényegtele4n, a tiédet meg majd úgyis az egyik laborvizsgálat során meg fogják állapítani, ez nem meg bemondásra, sem előző lelet alapján (nekem mind a 4 terhesség alatt újra és újra megnézték). Igazán az első vizsgált csak annyiból fog állni, hogy a doki megállapítja magát a terhességet. Megemlítheted neki az előzetes vizsgálatok eredményeit, de pl. a párod gyerekkori leukémiájáról nem kell vinned a papírokat. Azt majd a védőnő fogja a kiskönyvbe bejegyezni.
2010. ápr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia,


Dokihoz papírokat nem érdemes vinni, azok a védőnőnek fognak kelleni. Mindazonáltal említsd meg a dokidnak is amiket ide írtál hogy képben legyen és megmondja számítanak-e ezek a dolgok a terhességednél.

Amikor majd a védőnőhöz mész, akkor kiállítja neked a kiskönyvet és abba fogja beleírni a betegségeiteket, én a körzetitől is kikértem a kartonomat és vittem azt is.


Én nem tudtam a vércsoportom, ezért nekem az első vérvételnél (10-12 hét környéke) megnézték természetesen, nem baj ha nem tudod.

A többit úgyis a dokid fogja elmondani, nekem is mindig elmondta szépen mi következik és mikor és kit kell felhívnom :)

Jó babavárást :)

26 hetes kismama

2010. ápr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!