Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként ha visszeresedik...

Kismamaként ha visszeresedik a lábam, akkor pihenjek inkább többet vagy sétáljak? Én éjjel kicsit emelem a lábamnál a matracot illetve napközben kb 2 órát tudok összesen pihenni amikor a lábam feljebb van, akkor látom hogy alig látszanak az erek.

Figyelt kérdés
De ahogy felkelek megint pirosasak. Napi mennyit mozogjak? nem tudom mi a jobb, gyalogolni van lehetőségem, ami legyen napi több óra is? nem tudom mi a jobb?
2010. aug. 13. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem a bal térdem alatt belülről kifelé van a visszér. Elég csúnya, kaptam rá kompressziós harisnyanadrágot, térdzoknit- melegben nem tudnám a harisnyanadrágot felvenni azért. Ezt az érsebészeten írták fel, ide a nődokim utalt be.

Azt mondta a doki, h jót tesz neki a torna, pocolás, séta, úszás.

Nekem viszont, hogy ne legyen rosszabb a lábam állapota egésznap viselnem kell ezt a k.térdzoknit.

Ha gondolod mutasd meg te is a nődokidnak. Az sem mindegy, h hány hetes vagy, mert még romolhat is az állapota!

Én 24hetes vagyok most, 1 hónapja hordom, amit felírt a doki.

Vigyázni kell, h ne üsd be ill. ne gyulladjon be, mert akár kórház is lehet belőle- ezt is az érsebész mondta.

2010. aug. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát arany középút kéne.

Mindenképp mozogjál, sétáljál, de nem kell megerőltetni, hanem inkább vénatornát kéne csinálni napi többször.

Ez azt jelenti, hogy hanyatt fekve tekerj a lábaiddal, meg a lábujjaidat ki-be nyújtogasd, meg vádlizz.

Nagyon jó a kompressziós harisnya, de inkább menj el az angiológiára, ott pontosan megmérik, hogy mekkora kell, és fel is írják, úgy olcsóbb.

Egy baja van, hogy nagyon meleg ilyenkor...


nekem nagyon csúnya visszeres lett, és ezeket csináltam...hát majd meglátjuk, hogy mennyire megy vissza...


Minden jót!

40h.km.

2010. aug. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ma voltam hematológián, igazából nem mondtak semmit. Csak hogy ez a terhesség velejárója, nem állították be vészesnek. Hát nem tudom én nem vagyok túl nyugodt. Vettem egy harisnyát és vadgesztenye krémet, homeos bogyókat. Azt mondják a detralex is jó. Hát nem mertem venni.
2010. aug. 13. 23:51
 4/13 A kérdező kommentje:
Nektek esetleg fájt is? Ja és dagad is a láb közben, vagy az a vizesedés? A 2 nem jár együtt?
2010. aug. 13. 23:53
 5/13 anonim ***** válasza:

Tegnap 19.09-es vagyok, nekem fájni nem fáj...

A vadgesztenyekrém tényleg jó, de nem próbáltam.

A vizesedéstől dagad a lábad.

Nekem is azt mondták, h ez velejáró, remélem elmúlik tényleg szülés után.

Szép babavárást kívánok neked!

2010. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Azt hogy begyullad honnan tudom? Fáj? Elszíneződik?

2010. aug. 14. 10:28
 7/13 anonim ***** válasza:

21.44 vagyok.


Hát Nekem fáj, de be nem gyulladt még, az nagyon fáj állítólag, szerintem azt felismered.

Ha pihizek, akkor nem fáj, meg ha nincs nagyon meleg.

Nekem be is dagad, attól függetlenül, hogy vizesedek vagy sem.

Ha vizesedek, akkor az a bokámtól indul, éws ha nem pihenek, akkor felkúszik a térdemig.

Ha meg a visszerem fáj, meg dagad, az csak ott, ahol konkrétan a visszér van, beduzzad, kicsit pirosas lesz, ha megnyomom jobban fáj, érzékeny, és tűz forró ott a bőr.

Ilyenkor gyorsan láb fel, hidegvizes borogatás, vagy ha otthon vagy, hideg zuhany, a lábfejtől kezdve felfelé, szép fokozatosan hűtve.

Nekem a krémek semmit, de semmit nem csinálnak...

de azért van egy ilyen, hogy "Fuss balsam", ez egy citromos, gesztenyés zselé, kicsit hűt, így használom.


Azért szerintem ne aggódj, ha egy pici esély is lenne rá, hogy gáz van, akkor biztos, hogy mondtak volna rá vmit.

Nekem sajnos olyan, hogy trombózisveszély is fennáll, így a 38 héttől szúrnom kell magam rögoldóval is, de még erre is azt mondta a doki, hogy nem vész, csak megelőzésként...

Hát nem élvezem, gondolhatod...

2010. aug. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Uccsó vagyok még egy kicsit :-)


A hematológián nem nagyon foglalkoznak ilyennel amúgy.

Angiológia, de beutaló kell, azt meg a nőgyógyitól tudsz kérni. Mutizd meg neki a lábadat, ha meg nem foglakozik vele, akkor mondd azt, hogy volt a családban trombózis, és akkor muszáj elküldjön.

Akkor fognak venni tőled vért, és csinálnak belőle egy genetikai vizsgálatot(kb. 3-5 hét az eredmény), hogy van-e hajlamod rá, meg meg is vizsgálnak.

ha ott is azt mondják, hogy nincs gáz, akkor tuti nincs gáz.


szia

2010. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen anyukámnak volt trombózisa. Hugomnak is volt vérvétel és neki is a terhesség vége felé kellett injekciózni magát. De Ő nem volt viszeres, csak valami volt a vérében ami hajlamosít trombózisra.

Így most kiharcoltam, hogy vegyenek tőlem is vért, most 23 hetes vagyok, épp tegnap voltam. De azt mondták hogy terhesség alatt nem is annyira reális a vizsgálat-de egy fiatal doktornő volt, nemigen értette szerintem a dolgát.

Nekem seprűvénáim lettek, most kenem vadgesztenyekrémmel és eszek homeós bogyót, remélem segítenek valamit. A detralexet mondta hogy szedhetem, de fogalma se volt hogy lehet-e terhesség alatt szedni. A tájékoztatóján az van hogy nem javalt, de olvasom hogy sokan kaják terhesség alatt. Most akkor lehet vagy nem? ha nem okoz bajt én beszedném.

2010. aug. 14. 23:12
 10/13 anonim ***** válasza:

Szió!


Hát figyu, Én nem tudom, hogy lehet-e, a leírás alapján végülis lehet, mert tudod, minden gyógyszerre ezt írják, hogy terhesség alatt inkább nem, de ami nagyon gáz, arra mindig ráírják egyértelműen...ezen meg csak az általános van...

Én a nőgyógyászt kérdezném meg, ha meg rajta se látod, hogy biztos benne, akkor nem szedném inkább be, ha hajlam van, akkor nem nagyon segít úgysem ezen a pár hónap alatt, viszont ha a babának baja lesz tőle, azt ugyi nem akarjuk...

Én ettől a rohadt szuritól is úgy félek...a férjem adja be nekem, de minden este hisztizek... :DD

Ha anyudnak trombija volt(szegény), akkor tuti, hogy neked is majd szúrnod kell magad, mindenképp harcold ki azt a vérvételt, meg az angiológiát, és mondjad, hogy volt a családban ilyen, mert sose lehet tudni.


Vigyázz magatokra, minden jót Neked!

40+2hetes

(ja, és megköszönném, ha a sok mindenki mellett így ismeretlenül Te is szorítanál Nekem, hogy végre elinduljon kifelé a picurkám, mert Nekem meg most ez a legnagyobb problémám...:-)

Köszi, szió

2010. aug. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!