Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülhetek természetes úton...

Szülhetek természetes úton vagy csak a császározás jöhet szóba?

Figyelt kérdés

Eloszor 15-be jott ki a nemiherpeszem, azota 2x volt de elsohoz képest kb semmi, egy potty max es hamar gyogyul.. Nehezen mondtam el a paromnak eloszor mert en mindig vigyaztam, mindenre figyeltem, nem valtogattam a partnereimet sem.. Szerencsere jol fogadta. Babat szeretnenk vallalni, szeretnek elmenni nogyogyaszhoz, viszont szeretnem tudni masok tapasztalatat es velemenyet is.

Szeretnek majd egy magandokihoz menni is.

Szoval ha nem jon ki egyaltalan akkor szulhetek természetes úton vagy az alegbiztonsagosabb ha csaszarral??



2021. jan. 2. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Percek óta agyalok... Terhes se vagy, és azon agyalsz, hogyan szülhetsz. Nem mindegy??? Mit befolyásol a dolog?
2021. jan. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Persze, hogy szülhetsz. Ha nincs éppen aktív ferfőzés, semmit nem befolyásol.
2021. jan. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

A nemi szervi herpesz nem zavarja sem a terhességet, sem a szülést. Azok szervezetében, akik már átestek fertőzésen, a méhlepényen átjutni képes, tehát a magzatot is védő ellenanyagok termelődnek. Veszélyes helyzet két esetben fordulhat elő:


A súlyos lefolyású első betegség a terhesség első három hónapja alatt spontán vetélést eredményezhet.


Súlyos első betegség a terhesség utolsó időszakában is okozhat problémát, ekkor ugyanis még nem termelődik ellenanyag, ami a magzatot megvédené. A szülés közben elszenvedett magzati fertőzés halálos agyhártya-agyvelőgyulladást okozhat. A kockázat csökkentésére ilyenkor császármetszés javasolt.


Terhesgondozás alatt fontos az orvossal közölni, hogy a nőnél vagy partnerénél fennáll-e genitális herpesz lehetősége. Utóbbi esetben az anya fertőzését meg kell előzni.

Az anyától vért kell venni, és ellenőrizni kell a vírusellenes antitestek szintjét.


Fogamzásgátlásként óvszer használata javasolt.


A férfi párjának terhessége alatt vírusellenes gyógyszereket kell szednie a kiújulás megakadályozására.


Amennyiben a kórelőzményben ajakherpesz szerepel, terhesség alatt kerülni kell az orális közösülést.


Azoknál, akiknél a terhesség alatt jelentkezett kiújulás, a visszatérési hajlamot a fogamzásgátló tabletták is fokozhatják.

2021. jan. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
A szülést megelőző 6 hétben nem lehet aktív fertőzés, más esetben nyugodtan lehet természetes úton szülni.
2021. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. jan. 2. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!