Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Probléma-e, csak most (20.dik...

Probléma-e, csak most (20.dik hét)vettem észre, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Alapból a súlyom 46-47 kg, jelenleg 48 kg vagyok, Minden hónapban rendszeresen megjött, hasam se látszódott, de most 2-3-4-5 nap alatt hirtelen rengeteget nőtt és mozgott is sokat. Csináltam tesztet ami pozitív lett. A 20. Hetet csak tippeltem, még nem voltam orvosnál, viszont augusztus 20 óta nem volt együttlét,mindig használtam fogamzásgátlót (de hogy szakítottam párommal szeptember elején azóta nem szedem). Nagyon megilyesztett elsőre a helyzet, még soha nem voltam terhes.


20/L


2021. jan. 2. 12:47
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
91%

20-as én is így érzek 2 gyerek után.😂


Amúgy én is néztem a "Nem tudtam, hogy terhes vagyok" sorozatot, és utólag mindenki azt nyilatkozta, hogy voltak tüneteik, csak nem gondolták, hogy terhesség okozza.

2021. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
73%
Majd írd meg hétfőn,hogy mi volt az orvosnál.
2021. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
92%

Miért törölteted a válaszokat?

Ahogy már írták. Írj egy mai dátumot a tesztre, akkor hihető

De erre nem is reagáltál

2021. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
72%

Nekem hihető. Nekem is 20 hetesen kezdett nőni a hasam és bár nálam a mozgások a 17. héttől kezdődtek, de itt is olvasni olyan anyák kérdéseit, akinek még a 24-en is csak alig mozog a magzat. (Én az első mozgásokat izomrángésként értelmeztem, később jöttem rá, hogy a korábbiak is azok.) A HCG hormont meg végig termeli a szervezet, még szülés után is pozitív lesz a teszt kis ideig.

A probléma a vérzés. Nem a menstruációd jött meg, ha terhes vagy, hanem valami más vérzett, az pedig gond. Én sem értem, hogy miért nem mész orvoshoz, biztos vagyok benne hogy ilyenkor is van valami ügyelet vagy 24 órás magánklinika, vagy ilyesmi, ami tud segíteni neked, márpedig ez eléggé fontos most.

További bajt jelenthet, ha ittál, dohányoztál, nem megfelelő gyógyszereket vettél be, stb. terhesség alatt, de ezekkel már nem tudsz mit csinálni, most viszont azonnal nézz utána hogy mit szabad és mit nem terhesség alatt.

A genetikai kombinált vizsgálat elmulasztásától nem félnék, én sem csináltam. 20 évesen minimális az esély a Down kórra, és ezek a vizsgálatok amúgy is csak pár betegséget tudnak kiszűrni.

2021. jan. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
71%
hcg a terhesség alatt végig termelődik, bármikor lehet pozitívat tesztelni. Csak gratulálni tudok annak a felnőtt nőnek, aki ezzel nincs tisztában. Azt viszont nem értem, hogy miszöszért kéne a kérdezőnek bizonyítékokat szolgáltatnia? Ez itt valami gyk-rendőrség?
2021. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Bocs hogy nem 0-24ben vagyok az interneten... Se rokonom, ismerősöm senkim nem vagy hogy bizonygassam az igazam. Lepisiltem egy k.rva tesztet, ami pozitív lett. Nem fogok filctoltat kidobni azért mert hogy rá firkantsak egy-két számot. Fel tettem egy kérdést és akár hogy is nézem... Sehol nem írtam olyat bele hogy a negatív kommentelő embereknek mindent megteszek és minden szavukat tart karokkal várom. Jó hogy jelentem azokat a válaszokat amik abból állnak "troll, menj el szarni, szüld meg a wc-n a babát és könnyebb leszel"
2021. jan. 2. 17:00
 27/48 anonim ***** válasza:
90%

Én hiszek neked!

Irány az orvos,majd irj mit mondott!

2021. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
29%
Na, aki ezt elhiszi...
2021. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
50%
igen, később is termelődik HCG, de a 12-13. héttől a mennyisége annyi, amit a legtöbb teszt már nem mutat ki. A 15-16. héttől már csak 4-5mIU/ml...
2021. jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
52%

#29: a 4-5 ezerrel közelebb járnál a valósághoz. Forrás pl. itt:

[link]

[link]

2021. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!