Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy problémamentes terhességbe...

Egy problémamentes terhességben hányszor kell orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Magánorvos többször behiv,mintha sztkba menne valaki? Nem tudom eldönteni,hogy magánba menjek vagy tb alapon.ha nincs bajom akkor nem akarnék feleslegesen költeni a vizsgálatokra magánban.inkabb költöm konkrétan a baba kényelmére,ellátására azt a pénzt.

2020. aug. 31. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az első terhességem alatt magánban jártam, kb. havonta egyszer hívott vissza. Most, a másodiknál (költözés miatt) SZTK-ba járok, a 38. hét előtt csak 3 kötelező UH van a terhességmegállapítás után, a 38. héttől van NST. Azért az én tapasztalatom, hogy magánban sokkal alaposabbak, így én egyszer elmentem külön is (mint kiderült, jól tettem), de ha nincs gond, szerintem teljesen elegendő az SZTK.
2020. aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem hív be többször. Kb havonta kell menni ide is oda is. Csak maganban mindig csinálnak uh-t. Sztk-ban nem. Csak 12-18/20-26/28-36 hét körül. Legalábbis nalunk.
2020. aug. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1 nalunk sztk-ba is havonta kellett menni. Amolyan “helyzetjelentés”. Vérnyomás mérés, beutalokat adtak ki stb.
2020. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem feltétlen van magánba mindig uh. Nekem csak méhszáj állapotot néznek +szívhang
2020. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat akkor ahány ház, annyi szokás. Tesomnak mindig volt uh is.
2020. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Magánban kevesebbet voltam, mint sztk-ban..


2 problémamentes terhességem volt


Kb havonta hívtak mind2 helyen.

Magánban inkább 5 hetente

Sztk-ban inkább 3

2020. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Én annyi rosszat olvastam sztk-s, kórházas ingyenes ellátásokról, hogy eszembe nem jutna oda menni. A magán dokim mindig csinál UH-t is, megméri a fontos dolgokat a babán, stb. Nekem a nyugalmam megér havi 20.000 forintot.
2020. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Klasszikus orvosi viziten a vírus miatt kétszer voltam 6. és 35. hét között 16. és 35. héten, de egyébként is max háromszor mentem volna, trimeszterenként egyszer (a 26. héten mentem volna). Plusz terhesség megállapítás (6. hét) és az nst-k (38. héttől), 3 uh (ezt szonográfus végezte) és a laborok. Háromszor voltam védőnőnél.


Szerintem még ennek a két látogatásnak sem volt sok értelme, megnézték a teljesen negatív laborokat és uh-kat, bólogattak és ennyi.

2020. szept. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8 hetes voltam,10 :)

4 het mulva kell legkozelebb mennem,maganba jarok.

2 het mulva megyek Czeizelbe genetikara.

2020. szept. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk minden hónapban el kell menni terhesgondozásra és védőnőhöz is + a 3 kötelező uh + NST/OTT pedig SZTK.
2020. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!