Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha ki akarnak...

Mit tegyek, ha ki akarnak dobni a munkahelyemről? Más nincs, csak rosszabb munkák 240 ezerért.

Figyelt kérdés

Sokat küzdöttem érte és tanultam. Sok nőből elegük lett, akik szülni mentek és azt mondták, hogy szülés után már nem tartanak rám igényt, mert senkinek nem fogják évekig fent tartani a helyet, de ha szülés után 3 hónappal egyből visszamennék, akkor is csak akkor vennének vissza, ha meg lenne oldva a gyerek felügyelete, és nem rohangálnék hetente táppénzre a gyerekkel.

Havi 450-et keresek. Nézegettem más munkákat, és ebben a feladatkörbe csak 240 körül keresnék, ami azért rossz, mert van diákhitelem is. Meg akkor ami eddig elértem, az mehet a kukába, mert felesleges volt tanulni, meg beáldozni mindenem. Most mit csináljak? A Lidl-ben a bolti eladók 220-ért dolgoznak érettségivel, vagy anélkül, menjek el 240-ért csicskázni, amikor több diplomám van és 2 nyelven is beszélek?


2021. jan. 4. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Na és pontosan mi a kérdés?
2021. jan. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Gondolom rendesen bejeletett munkahely, akkor meg lehet perelni.
2021. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát először is terhesség alatt nem küldhetnek el! A szülési szabadság 24 hét ami kötelezően megjár és az idő alatt nem folytathatsz kereső tevékenységet. Aztán a gyereked 2 éves koráig gyeden vagy, de gyed alatt már vissza tudsz menni dolgozni. Egyébként egy ilyen kizsigerelő munkahelyre nem biztos, hogy szívesen visszamennék ezek után...akkor sem ha ilyen jól keresel.
2021. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha apuka együttműködő, akkor csed után cseréljetek, legyen ő otthon a babával. Vagy végső megoldásként nagyszülői gyed.
2021. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Csodás munkahely lehet, szerintem nem kellene ennyire ragaszkodnod hozzájuk, mivel egy kisgyerek mellett rugalmas munkahelyre lenne szükség, ez pedig nem éppen tűnik annak.
2021. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%

Hát b@szki a stílusod több diplomás létedre elég bicskanyitogató.

... és még minket mondanak értelmiséginek... (Nekem is van diplomám)

Amúgy én is kiestem a gyakorlatból, de majd visszatornázom magam. Ennyi.

2021. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező nekem is a stílusoddal van a bajom. Szerintem aki "csak" 240-et keres, az bőven jó, élhető kereset még hitel mellett is. Bár szerintem ez nem vigasztal téged ott fent a magas paci tetején. A minimálbér nettójához képest ez igenis jó, egy szép átlagbér. Ennyit keres a "csicska" férjem is, és van diplomája.
2021. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Hát ha olyan büfészakos diplomáid vannak, amik csupán a mostani balek munkahelyed szerint érnek 450 ezret, akkor a babázás alatt érdemes egy piacképesebb tudás birtokába jutnod, amivel bárhol elhelyezkedhetsz legalább 450 ezerért, vagy ennél jóval többért. Örülj, hogy eddig ennyi volt a kereseted (sok vért izzadó diplomás nem mondhatja el ugyanezt), ha nem vagy elégedett a továbbiakkal, akkor tegyél érte, hogy ne így legyen.
2021. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Azért 2 nyelvismerettel és több diplomával csak el tudsz helyezkedni más munkakörben is? Ilyen helyre biztos nem mennék vissza, mert gyerek mellett lehetetlen olyan munkahely, ahol 0 tolerancia, még a törvényben előírtakat sem tartják. Ha más nem, lesz 2 éved, hogy valamit tanuljál még, amivel tudsz váltani.
2021. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
A 2 nyelv közül az egyik a magyar? 😂
2021. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!