Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki miert akar gyereket?

Ki miert akar gyereket?

Figyelt kérdés

Nem tudom ésszel felfogni h miért jo gyereket vállalni. Kérek normális nem bántó válaszokat!

Maga a terhesseg is nyűg, a szülés fájdalmas, az utána levő időszak is.

Aztan felnevelni, gondozni is fáradtsag egy gyereket.


Majd felnő éli a sajat életét és kész, a szülők utana meg le vannak sz.rva.

Igy is fáradt az ember fiatalon 30 évesen, nemhogy 18 évnyi rabszolgasággal kb.


Bocsi én igy latom, de érdekel h masoknak mi a veleménye..

Mi örömöt látnak az egészben, mert én csak a rosszat látom.


Persze aranyosak a gyerekek, cukik a babak is, nincs velük bajom. De hogy ennyi szenvedést elviselni, sztem értelmetlen.

Nem kell az a szoveg h az én szuleim, bla bla. Külön elünk, nem nagyon találkozunk, munka, penz, stb


2021. jan. 6. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Pontosan nem tudom, hogy miért akartam. Egyszer csak elkezdtem vágyni rá és amikor megtaláltam hozzá a megfelelő partnert és eljött az idő, akkor belevágtunk. 2 hónapos és nagyon szeretem.
2021. jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Van aki szereti a szüleit. Pl én is. Amikor tudom, látogatom őket, a testvéreim a legfontosabbak az életemben (páromon kívül). Olyan kötelék amit soha semmilyen barátság sem tud überelni. Ezt az érzést szeretném tovább vinni és átadni a gyerekeimnek is. Nagyon-nagyon jó érzés családban létezni.
2021. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Nekem örömet szereznek a gyerekeim, semmi szenvedést nem okoz, hogy vannak. Van egy 8,5 éves fiam és egy 4 hónapos lányom, egyszerűen szeretem őket, nélkülük nagyon rossz lenne. Nem tudom ezt elmagyarázni, ezt érzi az ember. Felnőttként pedig, azért ha jó szülő volt az ember, nem fogják letojni a gyerekei. Persze elköltöznek, élik az életüket, ez a természetes, de nem szűnik meg szülő és gyerek között ettől a kapcsolat. Ha igen, akkor ott valami nem stimmel.
2021. jan. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Sztem vannak az életben olyan alapvető hajtóerők, amelyek célt adnak a mindennapokhoz, a család az egyik legalapvetőbb ilyen érték. Én soha nem tudtam elképzelni az életemet család nélkül, és számomra a család része a gyerek is. Sose úgy fogtam fel a terhességet vagy a szülést hogy az egy nyűgös, fájdalmas dolog, sztem inkább nagyon különleges dolog, hogy képes vagyok életet adni egy embernek. Nem vagyok egy spirituális ember, de talán ez az egyetlen olyan dolog, ami megérint ilyen szempontból is, én hiszek abban, hogy egy nőnek ez az egyik legnagyobb eletfeladata és nagyon szomorúnak gondolom, ha ez vkinek nem adatik meg. Az más, ha vki meggyőződésből eldönti, hogy nem vállal.
2021. jan. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Szia!4/4-es akár én írtam volna.Igen,én is vágyom már az anyaságra egy 1 éve kb.Szeretném megélni még az elején a rosszulléteket is és később látni a picit akit 9 hónapig a szívem alatt hordtam.Nem érzem magam teljes nőnek,mert még nem vagyok anya.Szeretni akarok valakit feltétel nélkül amíg élek.Persze páromat is imádom,de ez másfajta szeretet.Nem érdekel az sem,ha esetleg felnőttként nem törődik velem esetleg a gyerekem,de én akkor is szeretni fogom és ez a lényeg.Megélni egyszer az életben ezt a földöntúli szeretetet amit csak az anyaság adhat meg minden nyűge ellenére.Erre csak egy nő képes ami egy csoda
2021. jan. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
4/6-ost akartam írni
2021. jan. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Mert csalad nelkul nincs ertelme elni. Nem tudom elkepzelni, hogy ne legyen gyerekem. Pedig igen, sokszor nehez. De mondjuk ertheto, h igy gondolod, ha sajat szuleiddel se tartod a kapcsolatot. En napi tobbszor beszelek veluk telefonon, heti 2-3szor talalkozunk es mindent megosztok veluk, pedig mar sajat csaladom van.
2021. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Mert egy idő után azt éreztem, hogy kettesben már elég volt, "kimaxoltuk" a párkapcsolatot, hiányzik valami/valaki, akit mindketten szeretünk és lehetőleg belőlünk van (az örökbefogadást nem zártuk ki). Nem tudom jobban megfogalmazni. Egyszerűen belső igény volt. Bő 11 év párkapcsolat (ebből 6 év házasság) után született a kisfiunk, aki most múlt fél éves, és egyáltalán nem érzem, hogy szenvedés lenne, sőt. Persze vannak nehezebb pillanatok, meg a szülés se volt sétagalopp, de nem kérdés, hogy megéri. Amikor rám mosolyog 🥰🥰🥰
2021. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Hmm


Neked nehèz lesz megmagyarázni.


De mondok egy-kèt nem idevágó példàt

Valaki miért akar kutyàt-macskàt?

Valaki miért akarja a teljesen jó padlójàt kicserélni.


Vagy egyszerűen miért megy nyaralni, ha otthon is oihenhetne?


Mert vàgyik rá....

Ennyi


Ezen nincs mit megmagyarázni..


A terhességem nem volt nehéz

Max az utolsó 2 hét

Szülés sem volt az


Gyereknevelés nem egyszerű, de annyira imádom őket.

Egy csoda nézni az első lépéseket, szavakat

2021. jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagy benned van a vágy családra, vagy nincs. Nem mindenki ugyanazt szereti s8nálni, nem mindnekinek ugyanaz az életcélja.


Én pl nem szeretnék soha kutyát, mert nagyon sok igényük van, és tudom, hogy nem tudnám őket kielégíteni, folyton vinni sétálni, játszani, szőrt takarítani, állatorvost, minőségi kaját stb elkészíteni, megvenni, meghal 15-20 év után. Tehát a kutya meló, ha jól akarod csinálni. De látod más meg imád gazdi lenni. Én szeretek itthon lenni, szeretek utazni, de csak évente egyszer. Más meg a kalandra vágyik, beutazza a világot.

Még jó, hogy vagyunk egyformák, unalmas lenne a világ.


Neked nem megérteni kell azt, hogy ki, miért, mit szeret csinálni, hanem csak el kell fogadd.

2021. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!