Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, ha a párom nem...

Mit csináljak, ha a párom nem akar még gyereket? Úgy érzem, csak hiteget.

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, a párom 31. 2 éve vagyunk együtt. Novemberben van a szülinapunk. Tehát még az idén 29 leszek. Szeretnék gyereket,de a párom mindig azt mondja,hogy ehhez ketten kellünk (ebben igaz van), de hogy ő még várni szeretne. De egy éve is ezt mondta. Most meg ráadásul kitalálta,hogy még tanulni szeretne. Ami minimum 2 év szeptembertől. Úgy érzem,csak hiteget,és hogy őt az se zavarná,ha nem is lenne egyáltalán. :( A mostani anyagi helyzetünkben is simán meglennénk gyerekkel is gond nélkül, de akkor megint az lesz a kifogás,hogy ő most tanul? Könyörgöm,egy gyerek a fogantatástól a születésig még 9 hónap,mire kibújik, mennyi leszek, 35 mire szülök? Csak mert ő csak magára gondol? De ha meg elhagyom emiatt,akkor se lesz sokkal előbb,vagy talán nem is tálalok olyat,akitől szeretnék is gyereket. :( Ő az első,akitől szeretnék komolyan, pedig mindig is szerettem a gyerekeket,csak gondoltam megnézem,kinek szülök...Most meg tessék. Mit csináljak? És ha később meg nem is lehet gyerekünk?

2016. márc. 8. 14:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
De megbeszéltétek korábban, hogy mikor szeretnétek, mennyi, mik az elképzeléseitek vagy csak annyit mondogat, hogy majd majd?!
2016. márc. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Első kérdés az, hogy gyereket akarsz, vagy Tőle akarsz gyereket?


Mert ha csak gyereket akarsz, akkor ne várj rá. Ha viszont fontos neked ő, annyira fontos, hogy senki mást nem akarsz apának a gyerekeid számára, akkor várj! Akkor nyíltan mondd ki, amit érzel és küzdj érte, hogy ő legyen az. De csak azért, mert gyereket akarsz, mert kiöregszel, nem kell a másik agyára menni ezzel. Ha fontosabb most a gyermek téma, mint hogy ki az apja, akkor ez nem szeretet. És ilyenformán erőltetni sem kell, el kell köszönni és vége. Igen, akkor sem leszel előbb anya. Ez tény. De mégis, legalább nem használtál egy másik embert donornak, szeretet nélkül. Mérlegelj, mert fordulóponthoz jutottatok.


Egy gyerekhez tényleg két ember kell, és nálatok ez most nincs meg. Még évekig nem lesz meg. Akkor is ez az ember kell neked életed végéig, ha gyerek sem lesz belőle soha? Vagy annyit azért nem ér meg neked ez a kapcsolat?


Kemény kérdések, de ki kell mondani hangosan a választ. Magadnak és egymásnak is.


Mi átmentünk ezen az első férjemmel. Azt mondta, gyereket akar. Én meg azt, hogy nem, majd 5 év múlva. Elváltunk, mert neki fontosabb volt ez, mintsem, hogy várjon, mert már akkor 31 volt. Aztán eltelt ez az 5 év, nekem 2 gyerekem van, neki meg egy 22 éves új felesége, aki legalább még tíz évig nem fog neki szülni. Ironikus tud lenni az élet. Ha a megfelelő társ van melletted, akkor egyértelmű, egyébként nyögvenyelős.

2016. márc. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

2 éve vagyunk együtt.

párom azt mondja, hogy ő még várni szeretne.

egy éve is ezt mondta.


Alig egy éve voltatok együtt, de már rázendítettél a gyerektémára? És azóta is..? Hova rohansz? Még javában tombol a szerelem, még nem is láthattad "józanon" hogy kinek szülnél. Miért ne várhatnál 2 évet, amíg ő tanul, fejlődik? Akkor nem érezné úgy, hogy ráakaszkodtàl és miattad lemaradt valamiről. Nőként mondom, hogy rémisztő lehet ez a túlzott szorongatás, pláne ilyen rövid idő után.

2016. márc. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Ő veled képzeli el a jövőt? Szeretne majd valamikor gyereket? Mikor kb.?

Én azt mondom, hogy nőként nem érdemes sokáig halogatni, mert nagyon sok probléma lehet. Nem a terhességgel. Hanem a teherbeeséssel.

Sajnos én is ebbe a csapdába estem. Fiatalnak éreztem magam, a párom még nem akart, én nem erőltettem. 32 voltam, amikor elkezdtünk próbálkozni. Persze imádom, szeretem. De van, hogy eszembe jut, hogy mi lett volna, ha merek korábban lépni. Most, hogy már több éve próbálkozunk és már több műtéten is túl vagyok.... hát meggondolandó.

Ha újrakezdhetném az életem biztosan 25 év körül már próbálkoznék.

2016. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez az,hogy én tőle szeretnék,mint ahogy korábban is írtam. De tavaj egy nődoki azt mondta, hogy valószínűleg igen nehezen fog összejönni a gyerek,mert olyan a méhem,meg a petefészkem is cisztás. De ha meg azért nem lehet majd gyerekem,mert ő még várni akar ki tudja mire,akkor meg tuti meg fogom utálni egy életre,mert ő könnyen elmegy máshoz utána gyereket csinálni,ha éppen kedve támad,én meg majd nézem a 4 falat és magamban beszélek?
2016. márc. 8. 14:51
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyébként egy éve beszéltünk erről először,hogy hamarosan jó lenne,mert kettőt szeretnénk,akkor azt mondta, kb egy év múlva,akkor volt ez a nődokis sztori is, de most meg itt ez a sulis dolog...
2016. márc. 8. 14:55
 7/14 anonim ***** válasza:
20%
Akkor addig is keress fel egy endokrinológust aki rendbe rak. Ha 1 év után elkezdted zaklatni ne csodálkozz. Tény, hogy a korod miatt sürgetős de ha ò még nem kész várnod kell.
2016. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
10%
Én 22 éves vagyok a párom 25 és most várjuk az első babánkat 5 éve vagyunk együtt!Hidd el elfog jönni az ideje annak hogy a párod gyereket akarjon ha szeret téged és szeretne gyereket tőled!Bennünk egyszerre jött az érzés hogy gyereket akarunk de ha a párom még nemakarna még gyereket nem erőltetném!Jobb ha megvárod hogy a párob is akarja azt a babátmert csak akkor lesztek boldog család!A férfiak amúgy se szeretik ha ilyen dolgokat erőltetnek rájuk!Ja és ne azért akarj gyereketet mert úgy érzed benne vagy a korban simán lehet még babátok!15 hkm
2016. márc. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

#8 Érezd már a különbség a te 22 éved és a kérdező 28 éve között..ráadásul úgy, hogy neki egyébként sem lesz egyszerű teherbe esnie.

Nem az irigység beszél belőlem, mert mi a párommal még nem szeretnénk gyereket, majd csak pár év múlva, de azért szállj már le a magas lóról.


22 évesen terhesen egy babára vágyó nálad idősebb nőnek osztani az észt nagyon könnyű. Szóval javaslom fogd be a szádat! :)

2016. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Mi az, hogy 1 év után elkezdte "zaklatni"? Szerintem ez a normális, hogy beszélnek róla.

23-26 évesek volrunk, amikor mi összejöttünk. A 2. randin feljött a gyerektéma. Nem én hoztam fel, hanem ő. Mondtam neki, hogy szeretnék 2-3 gyereket, 28 éves koromig szeretném, ha megfoganna az első. Aztán 1 év után mondtam neki, hogy nagyon szeretem, úgy érzem, hogy tök feleslegesen várnánk éveket. Megbeszéltük, hogy idén dexemberben elkezdünk próbálkozni, akkor 3 éve leszünk együtt. Közben En folyamatosan "nyaggadtam", hogy minek várunk addig...ő mindig érvelt ezzel-azzal. Januárban megint beszélgettünk erről, mondtam, hogy szerintem gyengék az érvei, én is elmondtam az én érveimet, majd 4-5 nap múlva ő mondta, hogy igazam van, vágjunk bele júniusban.

A héten meg megjelent egy doboz Gravidával. :)


Szerintem semmi nyaggatás nincs abban, ha egy pár megbeszéli az érzéseit.

2016. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!