Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire baj ha kisebb a baba?

Mennyire baj ha kisebb a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit hosszú leszek.

A babám ciklus végén fogant, így már az elejétől kisebb 2 héttel. 12. héten módosították a szülés várható idejét és a baba korát, így vissza lettem véve, azóta ez alapján számolok, tehát a mostani terhességi korom is ez alapján van (30+3). Mensi szerint már 32 lennék.


Már a 19. heti genetikai ultrahangon sok eredménye kisebb volt (17-18.hétnek megfelelő), de a doki nem módosított újra, azt mondta, nincsenek nagy kilengések.

Ezt követően egy baleset miatt 25 hetesen voltam orvosnál, ahol 23 hetesnek mérték és az orvos aggodalmát fejezte ki.

27 hetesen voltam a szokásos terhesgondozáson, ott az orvos 25 hetesnek mérte, de azt mondta, hogy arányos, szerinte az apukája genetikáját örökölte (a férjem alacsonyabb nálam).

28 hetesen 5D babamozin a szonográfus szintén kb.2 héttel kisebbnek mérte és ő megint csak aggódott. Cukrom nincs, a méhlepény állapota megfelelő (I.fokban érett) és a baba oxigénellátása is jónak tűnt egyébként.


Most megyek hétfőn, 31. héten genetikai ultrahangra és félek, hogy valami nincs rendben, ezért kisebb menstruáció szerint 4 héttel, terminus alapján 2 héttel a kislányom. Igazából az zavar, hogy a saját orvosom nem aggódik, más orvos meg már be akart fektetni és nem tudom, hogy ki az, aki túldramatizálja vagy éppen bagatelizálja.



2021. jan. 8. 07:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam a kiírt nap előtt 2 nappal született. 2880grammal és 46cm-rel 🙂

Soha nem mondták hogy le lenne maradva.

Genetika.

Azóta is kisebb az átlagnál...

2021. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ha valaki esetleg olvasná még, vagy később szüksége lenne rá:


Tegnap voltam genetikai ultrahangon, a legmagasabb minősítésűn. El volt ájulva az orvos, hogy hogyan mérhették ennyien kisebbnek a babát. Habár a karjai, lábai rövidebben, ez teljesen genetika-függő és normális, arányos a baba. Kisagy alapján napra pontosan kijött a kora babának (30+6) és azt mondta, ez adja a legpontosabb eredményt. Minden más is tökéletes volt.

A súlyát 1468g-ra becsülte, azt mondta, ha apuka is pici volt, nem kell csodálkozni. Becslés szerint a 40. hétre 3300g lesz, szóval ez is tökéletes :)

2021. jan. 12. 13:54
 13/13 anonim ***** válasza:

Szuper! Engem màr 12 hetesen azzal riogattak hogy törpe gyerekem lesz. Nagyon jól esett... Budapesten közölték hogy egy 12 hetes magzatról lehetetlen eldönteni ilyet... de jelenleg nincs már ilyen kilàtásban :)

Viszont én fel lettem készítve egyéb okokból arra hogy kisebb súllyal fog születni a kisfiam. Nem baj csak jöjjön❤️

2021. febr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!