Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köldökzsinór nyakratekeredés...

Köldökzsinór nyakratekeredés miatti méhen belüli elhalásnak mekkora a valószínűsége 2. babánál is, hogy ismét bekövetkezik? részletek lentebb...

Figyelt kérdés

Ismertek olyan esetet, amikor ez kétszer is előfordult ugyanazon nőnél?


Kb másfél éve 39. héten halt meg a babám, mert nagyon szorosan beletekeredett a köldökzsinórba, a nyakán volt kétszer.

Most ismét babás vagyok 35 hetes.

Azért bennem van egy aggodalom, hogy mi van ha megint.


Nos ezért érdekelne tud e valaki hasonló ismétlődős esetet.



2021. jan. 13. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Én nem ismerek. De ha ennyire parázol miért nem mész el egy 4-5D-s ultrahangra
2021. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Én soha nem hallottam ilyenről, hogy, ez másodszor is megtörtént volna. Teljesen érthető, hogy aggódsz, kérdezd meg a nőgyógyászt, ő több terhes nővel találkozik, mint bárki a gyk-n. Azért gondolom, hogy nem ismétlődhet, mert ez egy szerencsétlenség, nem genetikai oka van, csak egyszerűen így alakult.
2021. jan. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon sajnálom kérdező en is ettől rettegtem végig. 😞 szerintem az esélye kb egyenlő a nullával, hogy megismetlodjon, de en ilyen esetben teljesen bizonyos, hogy programcsászárt valasztottam volna a 38.heten. Jobb felni mint megijedni.
2021. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a második babám volt így, sose volt jó a szívhang, így befektettek utolsó héten, amikor is egy vizsgálat alkalmával lecsökkent a szívhang 60 alá, volt is nagy riadalom, (érdekes, az a szívhanggörbe csökkenés valahogy nem került elő) mármint a papír amit nyomtatott a gép. Szüléskor simán megszületett, viszont nagyon szorosan rajta volt a nyakán kétszer a köldökzsinór.

Szerintem nagyon ritka az hogy két egymásutániságban ekkora baj előforduljon mint nálad. Én abszolút nem paráznék a helyedben, sőt, emiatt hogy sajnálatosan neked így történt, nulla esélye van hogy baj legyen.

2021. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Nagyon nagyon kicsi az esélye, hogy megismétlődik. Én koraszülés miatt elvesztettem a gyerekem. Következő terhességet végig aggódtam, de elvittem a végéig és makk egészséges, gyönyörű gyerekem lett. Nagyon szorítok, hogy nálad is minden rendben legyen. Ha megszületik a baba azért majd jelentkezz itt!
2021. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom


Alapveôen is nagon ritka


Önmagában a nyakratekeredés nem veszélyes komplikáció..

ugye nem attól hal meg, hanem ha megfeszül, ami ritka

Ekkor

Vagy csomó / elzáródás keletkezik a zsinórban

Vagy elnyomja az artériákat a nyakban..


Nálunk a nyakán volt a babának..

Semmi baja nem volt


3 h alatt

10 perc kitolással jött a világra


1. Babánàl ellenben esélye nem volt a nyakán lenni, mert rövid volt


Nah ott az is okozott komplikációt


És ez is nagyon ritka.


Ne ezen kattogj


Amúgy jó UH/on làtni


Nekem az orvosom mindig elmondta hogy nincs a nyakán 1. Babánál.


2. Orvosom nem volt ilyen alapos.. de eszembe sem jutott, hogy nézze.



Elhiszem, hogy félsz

2021. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, ezt biztatónak fogod venni: a lányom 3x nyakára tekerte a köldökzsinórt, és kutya baja nem lett. Szóval ha újra elő is fordulna, annak, hogy ismét tragédia legyen a vége, rettentően kicsi az esélye.

Részvétem, de nyugodtan bízz a jószerencsédben ezúttal!

2021. jan. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#1 Voltam. Legutóbb nem volt a nyakán. De ahova eddig jártam "mozizni" magánba, azok mondták hogy 32 hétig vállalnak vizsgálatot. Mondtam, hogy engem a köldökzsinór érdekelne. Azt mondták azt se tudják megnézni, mert túl nagy a baba.


A kórházban(sztk) meg azt mondja a szonográfus, hogy ő nem tudja megmondani, hogy a nyakán van e. Mert szerinte nem lehet. Lehet a technika nem adott hozzá, vagy a baba túl nagy már.passz..


Nem tudom hol melyik intézményben van ehhez megfelelő hightech uh készülék.


Meg azt is hallottam, hogy egyik nap még minden ok. aztán kisidő múlva meg már bele van tekeredve.


#3 Természetesen program császár lesz a 38. héten.


Kérdeztem a dokimat, szerinte se nafy a valószínűsége.

Egyik kollega viszont monda, hogy az ő nagynénje viszont kétszer is így járt, első baba meghalt, másodikat sikerült megmenteni, de ott is éppnhogy.

2021. jan. 13. 13:30
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy önmagában a nyakratekeredett zsinór még nem feltétlenül probléma. Ezt sokaktól hallom, hogy minden második babának a nyakára tekeredik, de nem okoz gondot.

Ezért is úgy tettem fel a kérdést, hogy tud e valaki olyan esetet, amikor kétszer is baj lett belőle.


Eddig csak a kolegától hallottam, hogy neki volt a családjában ismétlődő eset, mikor gond lett belőle.

2021. jan. 13. 13:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm múlt héten szült, 4x volt a zsinór a fia nyakára tekeredve, könnyű és gyors szülése volt, semmi baja a babának! :)
2021. jan. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!