Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, akiknek nagyon anyás...

Anyukák, akiknek nagyon anyás babájuk van és 3 év körüli korkülönbséggel vállaltak tesót, hogy éltétek meg a tesó érkezését?

Figyelt kérdés
Hogy élte meg a nagytesó, amíg kórházban voltatok? Ti hogy bírtátok érzelmileg a távollétet és hogy utána már nem csak ti ketten vagytok mindig együtt a nagyobbal? Volt aki megbánta a tesót, mert annyit rontott a tesó érkezése a családi kapcsolatokon?

2021. jan. 14. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Aki azon nem tud túllépni hogy 2 nap kórház miatt nem lesznek sülve főve együtt az ne szüljön mégegyet
2021. jan. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Itt nem a ,,baba” az anyás, hanem az anya ragaszkodik nagyon a gyerekéhez :D

Szerintem ha ilyen kétségek vannak benned, akkor még korai vállalnod tesót.

2021. jan. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Minden anya képes túlreagálni dolgokat, szituációkat.

Hidd el meg lesz nélküled is arra a pár napra, nem fog összedőlni a világ,hamarabb átlendül elfelejti mint azt te hiszed.

2021. jan. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Aki nem tud érdemben válaszolni, az ne itt okoskodjon, csak lapozzon tovább.


Az a "2 nap" az elsőnél kereken egy hét kórház volt, plusz a szövődmények miatti orvosi beavatkozások.


Nem én ragaszkodok hozzá, hanem lényegében egyedül nevelem, apa állandóan túlórázik, nagyszülők és egyéb segítség nincs. Ergo még jó, hogy hozzám ragaszkodik szerencsétlen gyerek, mikor az élete 98%-át velem tölti.


Hihehetetlen mekkora pöcs anya vagyok, ugye, hogy gondolok a gyerekem lelki világára is? Meg még az a sok anyuka is, aki itt gyk-n meséli el, hogy mekkora trauma volt egy segítőbb családba is a testvér érkezése.


Hihetetlen, hogy nektek van gyereketek és még ti nézitek le a másikat.

2021. jan. 15. 06:14
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj kedves kérdező!


3 gyermekem van, mindhárom nehéz problémás szövödményekben gazdag terhesség és 3 durva komplikált császár után születtek.

Az elsőnél 3 hetet voltam bent. A másodiknál szülés után 1 hétig most a harmadiknál 3 hetet szülésig.

Képzeld a gyerekeim még is túl élték! Megviselte őket? Igen.. De nem dőlt össze a világ. Engem jobban megviselt. 1 hónapos a legkisebb és 1 hét volt mire visszarázódtak.

10-9 x az anyuka az akit jobban megvisel, sőt az addig nagyon anyás gyerek tökéletesen el van apukával vagy a nagyszülőkkel amit addig nem is gondoltál volna.

Szóval igen, tünhetek bunkónak de a tapasztalatom más. Azt csak halkan jegyzem, hogy a nagyobbik az többemberes gyerek, érzékeny lelkű.

2021. jan. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
3 éves nagyon anyás baba?? Egy 3 éves (de már egy 2 éves sem) nem baba, hanem egy egyre önállóbb, ügyesebb, függetlenedő, nonstop kerepelő kisgyerek.
2021. jan. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Na igen 3 évest babának nevezni, az már minden csak nem normális. Akkor sem ha nincs segítség, és veled van az élete 98%-ban.
2021. jan. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

:D Mindenki megragadta a lényeget :D Hihetetlen mennyire ráértek és mennyire sivár az életetek :D Jelenleg még éppen nincs két éves sem, a 3 éves csak korkülönbség csak tervezet, bár valóban nevezhettem volna tininek is, hiszen már önallóan mond vagy 10 szót, bocsánat :D


Az egyetlen érdemi válaszolónak köszönöm, nem vagy bunkó és tudom, hogy túlélné, ez nem kétséges, de nyilván azért szerintem minden anyukában megfordulnak ezek a kérdések, akik testvért terveznek és normális értékrendjük van. Utólag már nyilván én is azt fogom mondani, hogy ez legyen élete legnagyobb gondja a gyerekemnek, hogy pár napot külön kell töltenie tőlem, de azt hittem azért van ez a fórum, hogy egymástól tapasztalatokat szerezzünk olyan kérdésben, amiben nem vagyunk elég jártasak.

2021. jan. 15. 08:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két évig emlegette amikor szóba került, hogy nem volt jó amikor a hugi született, mert anya sokáig nem volt itthon. A kapcsolatokat ez egyáltalán nem befolyásolta, velem is sok volt az összebújás,a húgát is imádta az első perctől.

Szóval igen, nyilván nem jó egy háromévesnek ha napokig nem látja az anyját,de ha előtte-utána úgy neveled hogy tudja hogy mindig számíthat rád, akkor ennek nem kellene problémát okoznia.

2021. jan. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
A közel 2 éves sem baba már, de mindegy. És hiába személyeskedsz velünk kérdező, átjön az írásodból, hogy itt te vagy megborulva azért, mert a gyerek pár napot nélküled lesz, nem ő. És ez is egy válasz a kérdésre: higgadj le, semmi baja nem lesz.
2021. jan. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!