Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Etikus, ha a nőgyógyászom a...

Etikus, ha a nőgyógyászom a szakrendelésen is elkéri a 8000 Ft-ot?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy ez nem ide tartozó kérdés, de nem tudom, hol kérdezzem! Soron kívül hívott be, ezenkívül nem részesültem extrább ellátásban, mint akik még vártak fél órát a sorukra. Azért ütött szöget a fejemben, mert az EKG-s dokinő rákérdezett és letolt, hogy nehogy fizessek legközelebb, mert itt már minden alanyi jogon jár. Egyébként 6 hetes vagyok.
2007. dec. 19. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A magánrendelésen igen,szakrendelőben nem,pláne ha ő hív oda.

Kismamák NEM fizetnek vizitdíjat sem.

Ne hagyd magad!

Boldog babavárást!:)

Egy 12 hetes kismami

2007. dec. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia figyelj oda mert van olyan doki aki a szakrendelésen tart magánrendelést lehet hogy veled is ez történt hogy akkor mentél amikor magánrendelt?
2007. dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről még nem hallottam, hogy a kórházban magánrendel. Szerintem ezt hivatalosan nem teheti meg. Bár a mai világban már semmin nem lepődök meg. A kórházban nem kérhet tőled pénzt, hiszen a kórházi kezelések tb alapon járnak. Ha legközelebb is kérné, ne adj neki, hanem szerintem válassz másik orvost. Mert mindennek van határa, nem beszélve arról, amit a szülésért fog elkérni.
2007. dec. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van, hogy az SZTK-ban rendel a doki, és ott a magánrendelése is. De ennek ki kell lennie írva. Ha magánként rendel, akkor kérhet pénzt, de ha sztk-ként rendel, akkor nem.

És én is csak azt tudom mondani, hogy válts orvosot, mert ez nem is tudom milyen szóval illessem, felháborító, etikátlan, bunkó viselkedés, hogy sztk rendelésen is kér pénzt. VAgy ha igen, szúrj ki vele és kérj számlát:-)

De ne fizess többet, nem kell!!!

2007. dec. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló ötlete jó! Mondd neki, hogy egészségpénztár-tag vagy és ezért el tudod számolni a magánrendelés árát, így szükséged van a számlára!
2007. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Iagzat adok az előttem szólóknak de azt se felejtsük el,hogy ha egy amúgy jó és megbízható dokiról van szó nem biztos,hogy rögtön az a megoldás ,hogy otthagyom.Én biztosan rákérdeznék,mit veszíthetsz.Ő elmondja az álláspontját és akkor még mindig dönthetsz úgy,hogy mellette vagy ellene.Én is magánrendelésre járok és én is ennyit fizetek,nekem az volt a furi,hogy kb 10percet vagyok bennt és kész a vizsgálat,de szinpatikus és megbízható az orvos jókat hallottam róla és nem gondolkodom egyenlőre ilyen dolgokon,mert ha valaki nem tudja fizetni ezeket a kiadásokat tényleg menjen az sztk-ba csak vállalja,akkor azt is ,hogy nem annyira készségesek vele és lehet sokat kell várnia.És ne felejtsük el,hogy a szülésnél egy sztk-s orvos is benyújthatja a számlát és mindent összevetve nem biztos ,hogy jobban járunk vele.Minden esetre mivel nagyon fiatal a terhességed,mindenképp kérdezz rá a pénzügyi dolgokra.Én már az első alkalommal rákérdeztem.Gratulálok a picihez:)
2007. dec. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!