Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki terhességi cukorbeteg...

Aki terhességi cukorbeteg volt, szülés után kb. mikor állt vissza a cukrod? Van olyan aki cukorbeteg maradt? 7 hete szültem, reggel kipróbáltam mi történik ha gabonapelyhet eszem, 8.8 lett a cukrom. Mikor kezdtetek vissza állni a "tiltott" ételekre?

Figyelt kérdés

2021. jan. 24. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én maradtam a diétán továbbra is, nem veszem olyan szigorúan meg nem méregetek minden étkezést, de csak nagyon ritkán eszek "tiltott" dolgot (pl karácsonykor betoltam azért a nem édesítőszeres és nem teljes kiőrlésű bejgliből is pár szeletet). Elvileg 6 hét után már rendeződni szokott amúgy, de ez egyéni, simán eltarthat még pár hónapig a dolog, és a szoptatás is pozitívan befolyásolja a cukoranyagcserét, szóval miután abbahagytad a szoptatást, érdemes elmenni cukorprofilt csináltatni hogy megnézd, mi a helyzet.
2021. jan. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megmaradt. A doki azt mondta, hogy vissza fog állni, legyek türelemmel, addig folytassam a diétát. Csináltak szülés után 6hónappal újra terheltek (szoptattam, elvileg az is jó hatással van rá, ki tudja) rossz lett. Ennek több, mint 8 éve, folyamatosan nézték, közben kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van, egész életemben elfog kísérni.
2021. jan. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*terhelést
2021. jan. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szülés után mondták, hogy nem kell folytatnom a diétát, el sem küldtek még egy terhelésre, senki nem foglalkozott velem.
2021. jan. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De. szültem, ebédre már "rendes" kaját kaptam, inzulint is utoljára előző délben kellett szúrnom, onnantól, hogy kint volt a baba senkit nem érdekelt az én cukrom, magamnak mértem, egyből jó volt

(a babának nézték x időközönként, neki is jó volt)

2021. jan. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szülés után azonnal rendeződött.

Nem mérte senki, csak magamnak méregettem még egy darabig, de jól voltak az értékeim.

2021. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában rendeződik, de a gdm nagyon fontos rizikófaktora a későbbi diabetesnek. 40-60%gban alakul ki diabetes 5-15 éven belül.

Hivatalosan 6-12 héttel a szülés után kellene ismételt ogtt, és ha az normális, akkor 3 évente ismételni.

Ha ifg vagy igt a fenn, akkor pedig kezelés, és évente kontroll.

2021. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ifg vagy igt áll fenn*
2021. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor várok még:) köszönöm mindenkinek!
2021. jan. 25. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!