Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség...

Terhességi cukorbetegség miatt lett valakinek beteg babája?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most volt cukorterhelésem. 7,1 lett a 120 perces. A dokim azt mondta hogy ezzel még nem kell foglalkozni csak figyeljek oda mit eszek. Másik orvos meg leszidott, hogy már 7 felett komoly probléma lehet. Most nagyon aggódom,azért a kérdésem.

Mi baja lehet a babának?


2020. nov. 18. 03:28
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

De nem értem. Doki megmomdta h nincs baj mi a fenéért stresszeled magad? Most ide kiírja valako, hogy 3 fejű 8 karú 2 tüdejű gyereke lett, akkor a tied is az lesz?

Aludj tovább és ne ilyeneken agyalj. Nem vagy cukros.

2020. nov. 18. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Jesszus, nyugi. Figyelj oda a cukorra, de ez nem GDM. Nekem 8,0 lett, de csak ultem 1 helyben, meg pisilni se mentem, se nem ittam, sok kismama nem tartotta be, elmaszkaltak, tehat nem valos eredmenyeik szulettek... nem lettem inzulinos, nem mondom, h parszor nem lengett ki a cukrom 7, 5 korulire, de odafigyeltem es minden eredmenyunk jo,a placenta sem kezdett oregedni ido elott, sot, jol birta, meg csak 2.fokban erett es a heten elvileg szulok :) Sziv, aramlas, baba merete, sulya is rendben. Persze a cukrunkra ra fognak nezni szules utan, de en nem stresszelek. Neked sem kene, foleg, hogy meg a hatarerteken sem voltal. Kicsit lazulj le, s boldog babavarast.
2020. nov. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Inzulinos cukros voltam, le sem írom milyen cukorral kaptak el. Figyelj oda, naponta többször keveset és kerüld a magas szénhidráttartalmú ételeket, italokat. Nem lesz baj.
2020. nov. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ez nem rossz érték
2020. nov. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derjaderja ***** válasza:
47%

Ez nem ideális érték. Az a baj hogy nem elég a 120 percest nézni, mert 60 percnél van a cukorcsúcs. Az új ajánlás is az hogy a 60-ast is nézni kell.

Nekem se nézték, 7,0 volt a 120 perces, viszont én mértem otthon, és hamar kiderült, hogy olyan súlyos cukorbeteg vagyok, hogy majdnem inzulin kellett. A szokottnál is szigorúbb diéta kellett.


A terhességi cukornak nagyon sok következménye lehet a terhességre és a babára is.

Mérd az értékeket ha tudod, ha rendben vannak (60 perces 7 alatt), akkor is hetente nézd meg, mert rosszabbodik. Nekem simán 11-es 60 perces értékeim is voltak kezdetben.

2020. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kiskoromtol cukorbeteg vagyok,inzulinos, mikor terhes lettem befektettek masik inzulint kaptam, beallitas alatt 18as ertekeim voltak, enis megijedtem de azt mondtak a noverek, ha parszor fordul elo nem lesz semmi baj.

Most vagyok 21.hetes ultrahangon neztek a kisfiamat mindene ugy fejlodik ahogy kell😊 negyes teszten is a legalacsonyabb kockazatot kaptam😊

2021. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, megszuletett a kisfiam, teljesen egeszsegesen, igaz 4 kiloval de ez legyen a legkevesebb😄
2021. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!