Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Későn kiderült terhességi...

Későn kiderült terhességi cukorbetegség! Hova forduljak? Baba ugye jól lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25 hetesen voltam a cukorterhelésen, ahol a 2 órás értékem 7,3 lett. Azt mondta az orvos, védőnő, hogy ez még nem GDM, de figyeljek oda mit eszek, mozogjak (veszélyeztetett terhesként ez nem egyszerű), cukrot minimalizáljam. Most 33 hetes vagyok, néha rá mértem (vettem mérőt) 7 alatt volt többnyire, próba reggelin voltam 3 hete, ott pont 7 lett az egy órás érték. Na most a héten már folyamatosan 7 feletti értékeim vannak. Félek, hogy 30. hét előtt is azok voltak sokszor csak mindig nem mértem, hiszen ezt is magamtól kezdtem. Face csoportba beléptem, ott sokat tanulok. Olvastam, hogy sokaknál már imzulin kell 7 feletti értékeknél.

A baba ultrahang szerint megfelelő méretű, magzatvíz normál mennyiségű, lepény is egyenlő jól működik. Remélem jól van :(

Ilyenkor foglalkoznak még velem? Így, hogy magamtól mértem? Diétára igyekszem még jobban figyelni. Ugye jól lesz a baba?


2020. dec. 8. 01:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
Jol lesz a baba, nyugi.
2020. dec. 8. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Mas orszagokban 7,8-ig jo az egyoras ertek. Szerintem meg amugy ez egy jo biznisz a dietetikusoknak,stb. Egy doki mondta,igazan az veszelyes,ha 10-11 folott van (igen gyakran) a cukra az anyanak. Illetve a legelejen,mikor meg csak fejlodnek a szervei a babanak. Nekem egyebkent 7,7 lett a terhelt, meg is ijedtem, de 4bol 4 orvos azt mondta,nem igazan rossz az eredmenyem. (2 nogyogyasz,egy haziorvos,illetve egy endokrinologus) A facees csopiba en is beleptem,ideggorcsot kaptam. Ugy 5 hetig tartottam a dietat,bar sosem meregettem grammokat,meg nem neztem milyen szenhidratot eszem,csak kiiktattam azokat,amiket tilos enni. Tokeleteseket mertem. Aztan ugy 2 hetig elegge lebetegedtem,szinte semmit nem tudtam enni,fogytam is. Utana viszont ettem nem dietas kajakat,mertem ra fel,egy orara es azok is 7 alatt voltak,nagyon max 7,2-7,3 korul. Egyebkent magzatvizem 32.hetig pont,hogy kevesebb is volt egy leheletnyivel. Mikor ezt latta a szonografus,legyintett,annyit mondott,hogy ez a vege fele rendben van,es tenyleg csak leheletnyivel kevesebb. Aztan benyogtem a cukrot,es mindjart arra fogta,holott az tobb magzatvizet szokott okozni😅. Szerintem tul van tolva. Es ki is hasznaljak ezt,mert nyilvan egy anya barmit megtesz a gyerekeert... Azota 38 hetes vagyok, baba tokeletesen jol van,vizem is rendben mar,rengeteget ittam-pihentem, kicsit nott a mennyisege. Dietat feligmeddig tartom,ertekeim rendben vannak. Flowmetria,mehlepeny is jo,baba nem tunik oriasnak. A faceees csopit kifejezetten durvanak talalom... Azt megertem es elhiszem,hogy nem artani akarnak,illetve egy dieta sosem baj (bar az a sok edesitoszer,haaat nem tudom),de neha mikor az ember leir az enyemhez hasonlo velemenyt,szetszedik... Nameg mikor olyanokat irnak,hogy ilyen-olyan vegzetes kimenetele lehet,ez meg az az ismerose elvesztette emiatt a babat... Szerintem mar mindent IS erre fog sokmindenki... En pl egy nagyjabol karbantartott cukornal (7-8 kozti egyorasnal) kizartnak tartom,hogy nagyobb mereten,illetve szuleteskor kicsi hypoglikemianal kivul mas,komolyabb baja legyen a babanak... Foleg nem,hogy meghaljon a baba! Mar egy lepenylevalast is annak tudnak be,holott kismillio oka lehet.
2020. dec. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Ide haza is 7.8 ig jó. Van doki aki ilyenkor enyhe diétát javasol. Ennyi
2020. dec. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Derjaderja ***** válasza:
0%

Idehaza 7,0ig jó a 60 perces, 14 napon belül 2 magasabb érték már inzulin a Diabetológiai Társaság ajáblása.

De azért nyilván nem mindegy 7,1 vagy 11.

Nem biztos, hogy későn derült ki, et romlik a terhesség alatt.

Hívs fel a szakrendelőt. Em tudom milyen mérdőd van, a dcont pl házhoz jön adni egy olyan kábelt, amivel fel leher a méréseidet tölteni és látja sz orvos. Simán megoldható a tanácsadás.

Vannak, akik 7,8at tartNak, új tanulmányok szrint viszont szigorúbb kontroll ideális. De sok nőgyógyász egyáltalán nem ért hozzá.

A diétát pontosan kell tartani, mert a gdm ilyen hülye baj, hogy pici hiba sokat számít, pl megfelelő kenyér után tökéletes 60-as, ugysnannyi fehér kenyér mellett 9-10-es, tapasztaltam.

Az butaság, hogy csak a 10-11 miatt kell aggódni.

Számolni kell azzal is, hogy a kézi mérő alacsonyabbat mée, mint a vérvétel és hogy ha gyors ch-t is eszel, akkor 45-nél is lehet a cukor csúcs. Amit így 60-nál pl 7,8 nak mérsz, az 45-nél még 9 is lehetett. Nem véletlenül 7 a határ.

Ne aggódj, de járj utána, a 36.hétnél van még egy nagy romlás.

2020. dec. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
En pont ugy tudom,hogy vercukormero altalaban (nyilvan nem mindig,es minden mero),de fole mer.
2020. dec. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Dcont mérőt vettem, azzal mérek.
2020. dec. 8. 07:49
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Igen, az otthoni fölé mér. A reggeli éhgyomrit mérd, mert az nagyon fontos. Naponta többször egyél és hagyd el a cukrot, magas szénhidráttartalmú ételeket. Délelőtz, ha lehet lassú felszívódású ételeket egyél, mert a gyors délelőtt nagyon megdobja.
2020. dec. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Derjaderja ***** válasza:
19%
Nem mér fölé, alá mér.
2020. dec. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Derjaderja ***** válasza:
0%

Kerdező, vedd fel a céggel a kapcsolatot. Tökjó fajlt csinál a program a mérésekből, amivel online siman tudnak gondozni.

Kalibráltatni is kellhet a mérőt, bár ha új, talán nem.

2020. dec. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Derjaderja ***** válasza:
17%

[link]


A vénás vér cukortartalma 30 százalékkal magasabb és az a lényeg.


Persze nem ismerem az összes mérőt, és egy csomó minden torzíthatja az eredményt. Ha nagy a különbség, el kell vinni a céghez tisztítani és beméretni, ha kicsi, annak vsz kevés a jelentősége. Ettől függetlenül számolni kell azzal hogy amit mérsz annál volt/lest magasabb, 10 perce 5 perc múlva és nem a határértékre jázszani.

2020. dec. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!