Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Periodikusan jelentkező...

Periodikusan jelentkező hasizomgörcsök a 2. trimeszterben: normális?

Figyelt kérdés
Kb. két percig erősödik, aztán elmúlik, majd 2-3 perc múlva ez megismétlődik. Ez ment tegnap este vagy 5-6× ismételve, a csillagokat láttam, az egész hasizmom nagyon fájt, kb. mint felfázáskor, de sokkal jobban. Aztán lezuhanyoztam és közben elmúlt. Meg beszedtem egy csomó magnéziumot is. Nem véreztem, meg semmi egyéb nem volt. (17. hét)

2021. febr. 1. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én bementem volna a kórházba, legalább hogy a méhszájat ellenőrizzék. Nagyon korán vagy ahhoz, hogy összehúzódásaid legyenek, a méhszalagok nyúlása pedig másképp jelentkezik.
2021. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez így hogy fest a gyakorlatban, hogy az ember bemegy a kórházba? Néz egy kórházat a környéken és odasétál abban a két percben, amikor nem fáj? És ott pont lesz egy szülészet-nőgyógyászat, ahol tárt karokkal várják? Annyiszor olvasom itt ezt, hogy menjen be az ember a kórházba, de ez hogy néz ki a valóságban, pl. ahol 50 km-en belül nincs is kórház?

Azért zuhanyoztam le, mert terveztem, hogy egy tiszta pillanatban felhívom a segélyhívót, de aztán elmúlt.

2021. febr. 1. 12:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt csak így működik, igen. Külön nőgyógyászati klinika van, oda betelefonáltam, megerősítették, hogy menjek be (16 hetesen görcsök) és besétáltam.

Másik alkalommal olyan kórházba mentem (kisvárosban voltam épp) ahol csak osztály van, külön klinika nem. Besétáltam a sürgősségire, elmondtam a panaszokat, felkísértek az osztályra.


Természetesen van orvos. Miért, bármikor érkezhet egyszerre 5 kismama szülésre, szerinted nincs ott senki?

2021. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jóslófájás.
2021. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy a jóslófájás valójában nem fájdalom, ez meg nagyon határozottan izomfájdalom volt, teljes hasfelületre kiterjedő. Közben sikerült elérnem a szülésznőt, szerinte nincs többletjelentése. Még várom a védőnő meg a nőgyógyász visszahívását is.
2021. febr. 1. 13:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fájdalom?? Nekem rendes fájásaim voltak! Szépen le is lehetett mérni 5-7-10 percenként.
2021. febr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta a védőnő és a nőgyógyász is visszahívott. A védőnő azt mondta, hogy a következő vizitkor említsem meg a nőgyógyásznak, hogy volt ilyen. A nőgyógyász azt mondta, hogy lehetnek ilyenek, jól tettem hogy lezuhanyoztam és hogy magnéziumot szedek. Ha megismétlődne ez a tünet és nem enyhülne melegvízre, pihenésre, magnéziumra vagy esetleg vérzéssel járna, akkor menjek be az ügyeletre.
2021. febr. 3. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!