Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vékony kismamák esetén is...

A vékony kismamák esetén is probléma, ha "sokat" híznak?

Figyelt kérdés

30 hetes leszek a héten, eddig 11 kilót híztam. A védőnő szokott cseszegetni, hogy egyek kevesebbet, és az itt olvasottak alapján ez valami borzasztóan soknak hangzik...


... de igazából mondhatni meg sem látszik rajtam ez a plusz 10 kiló. Alapból magas és vékony voltam, csak a pocakom nőtt normális mértékben és ennyi. Amúgy mindenki meg szokta jegyezni, hogy nagyon csinos kismama vagyok, a kolléganőim mondták múltkor, hogy kabátban meg se mondaná senki, hogy várandós vagyok, mert úgy még a pocakom sem nagyon látszik és egyébként még semmit nem híztam máshova :D


Igazából a régi nadrágjaim is rám jönnének, ha lovaknál be tudnám őket gombolni. A cukrommal minden rendben van.


Van okom aggódni, vagy mire számíthatok, én vagyok az a kismamatípus, aki bemegy szülni és vékonyabban megy haza? :D Befolyásol egyáltalán bármit a súly, ha amúgy csak a pocak nő?



2021. febr. 2. 16:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%

A vékony kismamák esetében is a gyerek plusz járulékok összesen 5-7 kilónál nem nyom többet, emellett az anyái szervezetben szükséges plusz maximum 3-4 kiló - azaz egy normál terhesség esetén a 10-12 kiló böven elég.

Amit ezen felül hízik a kismama, az tényleg hízás, teljesen fölösleges, és ez az, amit utána kinszenvedéssel tud csak leadni szülés után.


Szóval a védönönek nagyjából igaza van, oda kellene figyelni, hogy mennyit és föleg mit eszel, mert elhízni nem túl jó és egyáltalán nem okos, egészséges dolog.

2021. febr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Hát nekem a 30. héttől indult be a hízás, úgyhogy én odafigyelnék innentől a helyedben. Egyébként a hízás, az hízás, tök mindegy, hogy ilyen alakod volt előtte.
2021. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
34%
Ugyanaz igaz rad is. Már most híztál annyit, ami a gyerek plusz “alkatrészek” amik a terhesseghez hozza tartoznak pluszba. Minden ami ezek után rad megy rajtad is fog maradni. Engem nem zavar, mert a te tested. Nyilván neked annyiból könnyebb, hogy ez csak esztétikai és nem egészségügyi kérdés lesz a végén.
2021. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igazából engem nem zavarna, ha rajtam maradna plusz 3-4 kiló, mert simán rám férne, csak olyan érthetetlen számomra, hol van az eddigi 11 kiló rajtam...
2021. febr. 2. 17:10
 5/24 anonim ***** válasza:
8%

Ha ilyen iramban hízol, akkor nem 3-4, hanem 10-15 kiló plusz lesz rajtad a terhesség végére!

Az eddigi 11 kilót meg részben a baba súlya, részben a méhlepény, a megnövekedett méh, a melleid mövekedése, a szervezetedben lévö vérmennyiség emelkedése okozza, illetve emellett rajtad is van valamennyi plusz zsír, de ez csak 2-4 kiló maximum - egyelöre.

2021. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
65 kg voltam amikor terhes maradtam, 170cm magas. Nem voltam kövér, előtte rendszeresen edzettem és terhesség alatt is folytattam a könnyű tornát. Oda figyelni az étkezésre könnyű volt mert nem voltam kívános és hányingerem sem volt. Mégis 85 kilóval mentem szülni. Ebből 13 le is ment 3 nap! alatt. Én nagyon vizesedtem és az bizony sokat nyom a mérlegen. Az a 11 kilód sok mindenből állhat. A baba súlya, a méhlepény, a vér mennyiség meg emelkedése, a vissza tartott víz, megduzzadt mell és még egy kis elraktározott háj. Szerintem fontosabb az hogy te jól érezd magad, ne vond meg magadtól az ételt de ne is zabálj. És főleg ne édességel tömd magad. Inkább gyümölcsökell pótold a nassolni valót. És ne stresszeld magad, majd rá érsz fogyni szülés után. Ha a mama boldog, a baba is boldog.
2021. febr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
Én 173cm/54 kilóval kezdtem, tehát igazán vékonyan kezdtem,es mindkettővel 25 kilót híztam,és le is ment. Normális ha valaki tenyleg vékonyan többet hízik.A szervezet tárol ilyenkor.
2021. febr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%

Ha normálisan eszel, és nem 2 ember helyett, akkor nem lesz gond. Én 15 kilót híztam, úgy terveztem, hogy csak 10-et fogok... Vizesedtem a végén mint a fene. Kórházból hazajövet már csak +2 kiló volt rajtam. 2 héttel később már az sem, és senki meg nem mondta volna, hogy szültem.

Szóval van ez a duma a 7-10 kilóról, nos nálam ez még lett cáfolva 15 kilóval.

2021. febr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam rajta, hogy majd odafigyelek az étkezésre, de őszintén szólva, most sem érzem, hogy sokat zabálnék, sőt, mivel a férjem fogyózik és ugyanazt esszük, nem főzök külön, tulajdonképpen nem tudom, mire figyelhetnék még oda.


90%-ban csapvizet iszom, kevés húst eszek, inkább több zöldséget, hüvelyest, teljeskiőrlésű pékárut. A cukorbevitelem kb. annyi, amennyit beleteszek a reggeli kávémba, napit 2-3 naponta eszek egy keveset.


Illetve, eddig napi 1 -1,5 km-t legyalogoltam a munkahely miatt, az mostantól nem lesz.

2021. febr. 2. 17:36
 10/24 anonim ***** válasza:
24%
Nem bírom, mikor valaki előadja, hogy nem eszik sokat. Leméred? Tudod hány kaloria. Ha nem, akkor ezt nem jelentheted ki. Sok kalóriát egészséges cuccokbol is lehet enni 🤷🏼‍♀️ Terhesen se kell 1900-2000-nel több egy átlag magas nőnek.
2021. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!