Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vékony kismamák esetén is...

A vékony kismamák esetén is probléma, ha "sokat" híznak?

Figyelt kérdés

30 hetes leszek a héten, eddig 11 kilót híztam. A védőnő szokott cseszegetni, hogy egyek kevesebbet, és az itt olvasottak alapján ez valami borzasztóan soknak hangzik...


... de igazából mondhatni meg sem látszik rajtam ez a plusz 10 kiló. Alapból magas és vékony voltam, csak a pocakom nőtt normális mértékben és ennyi. Amúgy mindenki meg szokta jegyezni, hogy nagyon csinos kismama vagyok, a kolléganőim mondták múltkor, hogy kabátban meg se mondaná senki, hogy várandós vagyok, mert úgy még a pocakom sem nagyon látszik és egyébként még semmit nem híztam máshova :D


Igazából a régi nadrágjaim is rám jönnének, ha lovaknál be tudnám őket gombolni. A cukrommal minden rendben van.


Van okom aggódni, vagy mire számíthatok, én vagyok az a kismamatípus, aki bemegy szülni és vékonyabban megy haza? :D Befolyásol egyáltalán bármit a súly, ha amúgy csak a pocak nő?



2021. febr. 2. 16:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
77%

Én meg ugyanezen paraméterekkel (173/64) abszolút nem vagyok vékony hanem combos-faros.

Szóval ez önmagában mit sem jelent :)

2021. febr. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a 165 centimhez már 67 kilóval is vékony voltam,látszott a hasizom és borda... Abszolút genetika,van aki vekonycsontu van aki nehezcsontu. Én széles vállas vagyok,mindig azt hitték úsztam pedig soha. Sajnos nekem 10 kg megmaradt,de most nyárra szeretném ledobni.
2021. febr. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Az orvosok és a védőnők minden kismama hizásánál balhéznak, testalkattol függően. Aki nagyon vékony,az hizik 10-12 kilot akkor az normáli.s ah hizol 20 kilot az sem baj, mert leadod
2022. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem a kismama kinézete miatt nézik és mérik a védőnők a testsúlyt, hanem a baba egészsége érdekében,így ha a védőnőd tanácsolja, próbálj picit változatni. Nem vészes a 10 kg, de az utolsó hónapokban jön általában fel a legtöbb plusz, ezt megpróbálhatod elkerülni.
2022. febr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!