Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vékony kismamák esetén is...

A vékony kismamák esetén is probléma, ha "sokat" híznak?

Figyelt kérdés

30 hetes leszek a héten, eddig 11 kilót híztam. A védőnő szokott cseszegetni, hogy egyek kevesebbet, és az itt olvasottak alapján ez valami borzasztóan soknak hangzik...


... de igazából mondhatni meg sem látszik rajtam ez a plusz 10 kiló. Alapból magas és vékony voltam, csak a pocakom nőtt normális mértékben és ennyi. Amúgy mindenki meg szokta jegyezni, hogy nagyon csinos kismama vagyok, a kolléganőim mondták múltkor, hogy kabátban meg se mondaná senki, hogy várandós vagyok, mert úgy még a pocakom sem nagyon látszik és egyébként még semmit nem híztam máshova :D


Igazából a régi nadrágjaim is rám jönnének, ha lovaknál be tudnám őket gombolni. A cukrommal minden rendben van.


Van okom aggódni, vagy mire számíthatok, én vagyok az a kismamatípus, aki bemegy szülni és vékonyabban megy haza? :D Befolyásol egyáltalán bármit a súly, ha amúgy csak a pocak nő?



2021. febr. 2. 16:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
Én vékony voltam, összesen 14 kg híztam, és semmi felesleg nem látszott rajtam az utolsó napokban sem. Én pont az utolsó 2-3 hónapban nem híztam sokat. Szülés után közvetlenül 10 kg-val voltam kevesebb, mire hazamentem még 2 kg lement, tehát összesen 2 kg "felesleg volt rajtam, ami 2 hónap után szintén lement.
2021. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem itt sokan irigykednek inkább. Én is vékony vagyok, 15 kiló jött fel (hogy hova, nem tudom, mert mindenki megjegyezte, hogy semmit nem híztam csak mintha egy focilabda lenne a hasamban), majd egyből le is ment.
2021. febr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%
Én is ezt akartam írni, hogy szerintem csak irigyek. Egy nagyon vékony magas nőnek pár kiló plusz még talán jól is áll. Nyilván ha 155 centi lennél, 80 kiló, akkor nem mindegy mennyit hízol, de így... Hát szerintem ne törődj vele, amíg nem tűnik fel. Egyébként is, ezek csak számok, lehet bármiből.
2021. febr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem feleslegesen piszkál, esetleg dundi a védőnő?


Én170 centihez 47ről híztam 62re, kórházból 54 kilóval jöttem ki 5 nap után, aztán szoptatásnál lement még pár.. Szülés után szoptatáskor fájó alsóféllel alig eszel, a tested felépül, alig alszol, kipisiled a vizesedést, egy két kilót elveszítesz pár nap alatt szülés után, aztán ha beindul a szoptatás még egy kicsit!

2021. febr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
79%
12-es vagyok. Én pozitív tesztnél direkt lemértem a combom, hogy tudjak viszonyítani később és semmit nem híztam rá. A csípőm is csontos maradt, pedig szoktam látni a terhes nőkön, hogy a csípőre azért eléggé megy. Fenekemre nem bántam volna ha megy valami, de nem ment. :D Szóval hogy mi volt az a 15 kiló, fogalmam sincs.
2021. febr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a 178 cm/64 kg voltam a terhesség előtt, tehát magas, viszonylag vékony. Nem igazán figyeltem arra, mit eszem, főleg, hogy első 3 hónapban rengeteget hánytam, 2 kg instant lement. Na de... aztán beindult a buli. Nekem a védőnő folyamatosan azt mondta, rendben van a súlyom, azért a nagy pocak mellett az arcom és a csípőm kikerekedett. Mikor a szülés napján a kórházban kérdezték, hány kg-t híztam, én meg mondtam, hogy csaknem 20-at (+18-19 volt akkor), nevettek és nem hitték el. Nem làtszott, én ezért nem is izgattam magam. Meg majd úgyis a szoptatás... Szülés után egyből 8 kg lement, igenám, de az a 10+ meg se moccan, hiába szoptatok 4 hónapja. Pedig nem eszem máshogy, mint 64 kilósan, épp csak nem rohanok egész nap és hajtom magam a munkában. Ill. nekem szerintem a hormonok is visszafele sülnek el. Szóval én is nagyon formás kismama voltam, de most már azért látszik az a hátramaradt súly. Visszagondolva jobban figyelnék és kevesebbet nasiznék (bár mondod, hogy egészségesen eszel).
2021. febr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
24%
Egyáltalán nem irigység ha leirjuk a tényeket. Meg csak nem is bírálta ot senki. Annyi a tény, hogy amit kb 10 kiló fölött hízik az rajta fog maradni. (Kiveve ha vizesedik de erről nem volt szó) Pont. Hogy ez neki pozitív vagy negatív azt eldönti. Azt is leirtam, hogy neki eü szempontból ez nem oszt nem szoroz.
2021. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Itt inkább a vékonyakról van szó, nem az átlagos testalkatúakról. 178 centihez a 64 kiló teljesen átlagos, de egy 168 centihez már nem sorolnám az átlagba sem. Én is túl vékony vagyok, de rajtam sem maradt az égvilágon semmi (én vagyok aki 15 kilót hízott). Egyáltalán nem vizesedtem. Sőt a mellem sem nőtt egy centit sem (sajnos). Szerintem ez totál genetika.
2021. febr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
18 nézd ha brutál gyors az anyagcseréd alapból is, simán lehet. Nyilván van genetikai tényező. De ezt előre azért nem lehet megmondani. És 15 kiló bőven átlagos hízás. Semmi túl sok nincs benne.
2021. febr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
64%

Úristen, 170 centi mellett 50x kilósan hogy lehettek életben?! :)

Én 173 cm mellett 64 kilóval nem átlagosnak, hanem nagyon vékonynak számítok, amiből már nem lehet fogyni. Gondolom, nem sportoltok, igaz?

Bocs az offért

2021. febr. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!