Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség első trimeszterébe...

A terhesség első trimeszterében mit szabad csinálni és mit nem?

Figyelt kérdés
Azaz bármit csinálhatok ugyan úgy mint előtte, vagy van pár dolog amire oda kell figyelnem? Gondolok itt az emelgetés, vagy bevásárlásnál a kilók, vagy éppen ha ki kell mennem pl. krumplit szedni. vagy bármi.
2010. aug. 16. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

ha krumplit szedsz vigyél magaddal egy lábtörlőt és arra térdelj rá később is jó lesz. inkább térdelj le mint hajolj.

nem ehetsz mindent...

kerüld a light dolgokat tehát a cukormentes ételeket.

ne igyál napi 3 presszókávénál többet

ne dohányozz

nem ajánlott a nyerstejből készült pasztőrizálatlan tejtermék a nyers hús, a bevizsgálatlan kútviz fogyasztása.a nyers tojást tartalmazó ételek.


emelgetni max 5 kg.


kimélő életmód.... bevásárlásnál vegyetek húzhato kocsit láttam már dizájnosakat 5000- ért.

2010. aug. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ.
2010. aug. 16. 15:58
 3/5 anonim ***** válasza:

továbbá ha lehet kerüld a vegyszereket,ha olyan a munkahelyed inkább kérj meg rá valaki mást hogy végezze el a munkát,egyik ismerősöm egy virág kertészetben dolgozik és ott elég sok a vegyszer,többek közt emiatt is hagyta abba a munkát.és emelgetni tényleg nem ajánlatos.az első időszak a legfontosabb.ügyelj az étkezés minőségére,vitaminban gazdag ételek,és nem kell kettő helyett enni:)

Kellemes babavárást neked és jó egészséget mindkettőtöknek!

2010. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én óvatosan, de mindent csináltam, amit előtte, kis sport is volt, és a szexet sem szüneteltettük. Emelni semmiképpen ne emelj nehezet, ne fürödj túl forró vízben.

Ne egyél nyers húst, tojást.

Természetesen semmi alkohol,semmi cigi, 1-2 kávé még belefér, az nem árt.

A krumpliszedést én kihagynám.. :)

2010. aug. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első hónapokban én sokkal többet pörögtem mint azelőtt. Nekem egy energiabomba volt ez a baba, körbesubickoltam a lakást :-) A dokim azt mondta, hogy nagyon ne terheljem magam, de egy egészséges terhességnél nem lesz baj.

Amit kerültem, az a nyers hús, mosatlan gyümölcs (toxoplazma miatt). Kerültem a nagyon "mű" kajákat is.

2010. aug. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!