Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen más is "agyilag zokni"?

Terhesen más is "agyilag zokni"?

Figyelt kérdés

Egyre többet veszem észre magamon, hogy nehezebben értek meg, félre értek dolgokat, nem pörög az agyam, úgy, mint terhesség előtt. Elfelejtek dolgokat, iszonyat megromlott a memóriám.

Minden egyes nap számokkal dolgozom és eddig nem volt semmi probléma. Mióta terhes vagyok, úgy érzek, mintha el lennék picit butulva.

Még csak 10.hetet léptem át, ez ijesztő számomra.


2021. febr. 12. 08:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Na csak várj,míg megszületik.. :D

Mióta megvan, azóta van "mamiagyam".

Tesóm mondta poénból,hogy minden gyerek után kb.10-el csökkent az IQ-ja. Kezdem érteni miről beszél. :D

2021. febr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes, bár nem tudom van-e tudományos magyarázat rá. Sok kismama jár így, de hidd el nem marad így.
2021. febr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen volt 😩

Úgy elfáradtam a melóban (annyira koncentráltam arra amit csinálok, előtte meg kiráztam)

És igen. Baromi Sokmindent kiment a fekemből. Egyszerűen a memóriám nem volt az igazi.

Szomorú, de ezen még a gyed alatti idő rontott is 😓

Nagyon nehéz volt visszarázódni utána a melóba.

Szó szerint elbutultam

2021. febr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és ez akkor fog tetőzni, amikor már meglesz a baba. Szerintem annyira beszűkül a tudatunk, hogy semmi másra, csak a gyerekre irányul a gondolkodásunk. Ha majd kicsit önállósodik, 1 éves kora körül, kicsit jobb lesz. Én egyébként egész terhességem alatt füldugulással küzdöttem, ha akartam, se tudtam volna nagyon ott lenni a szeren társaságban, munkahelyen... :D De ez az időszak nem is erről szól szerencsére.
2021. febr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Van erről kutatás is. Terhesség alatt fizikailag is kisebb lesz az agy. Kb a gyermek 2 éves korára áll vissza az eredeti méretére.

[link]

2021. febr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 kicsibarany ***** válasza:
26%

Terhes vitamint szedsz?

Lehet az is, hogy a baba körül forognak a gondolataid, azért nem tudsz teljesen a munkára koncentrálni.

2021. febr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Terhességem alatt felső fokú képzést végeztem 5-ös vizsgákkal, 3 hónapos kora óta egyetemet vegzek levelezőn, szintén 5-ös jegyekkel, másfél éves elmúlt már, nem érzem, hogy butultam volna. Ja és éjjel 6 hós kora óta minimum 5x kelek hozzá mai napig.


Attól, hogy megszuletett közénk, nem csak róla szólt minden, hiszen ugyanúgy tanulni , fejlődni akartam, ugyanúgy van hazimunka, főzés, sütés és természetesen ugyanúgy szerelmes vagyok, igy rendszeres szex és intim pillanatok is vannak.

Úgy gondolom a gyeekemnek egy boldog, kiegyensúlyozott, okos talpraesett nő kell hogy legyen az anyja, aki imádja.

Nem egy buta, lusta, beszűkült tudatállapotú nő.

Sajnálom hogy nektek nem igy van, de nem mell elhinni, hogy ez a normális.

2021. febr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez az első trimeszterre végig jellemző volt. Már annyira idegesített hogy nem igaz,teljesen le voltam tompulva,mint akinek gondolatai sincsenek. Csak bámultam ki a fejemből. Utána teljesen visszatértem. Nekem már 15 hónapos a fiam,de nem volt ilyen azóta sem,pedig keveset alszom,de szellemileg "normális" vagyok. A terhesség 12/13. hetéig tartott,de tisztán emlékszem milyen fura volt,nagyon idegesített már.
2021. febr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

#7 Csak azt nem tanultad meg h milyen gusztustalanul hat a leereszkedő hangnem 😄😉


Szerencsére nem mindenkinél van ilyen.

De igen sok kismama szenved ettől a jelenségtől.

De ne aggódj, helyreáll majd minden.

Szedj egy kis magne b6ot. Hátha segít egy picit

2021. febr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj, még egy egyszerű összeadás sem ment. :D angolul pergnancy brain-nek nevezik, több kutatás is volt a témában és számos cikk született az ilyenkor végbemenő változásokról

[link]


[link]

2021. febr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!