Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem tudok örülni a...

Miért nem tudok örülni a várandósságomnak?

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok és egyszerűen nem tudok örülni ennek. Rengeteget sírok emiatt is és amiatt is, hogy ezt nem merem senkinek elmondani, még a páromnak sem, mert attól félek, hogy csalódna bennem és felmerülne, hogy nem én kellene, hogy legyek, akivel gyereket vállal. Szörnyű mardosó bűntudatom van az érzéseim miatt. Sokat próbálok gondolkodni a kisbabámon, hogy milyen lesz a hangja, kinek a külső jegyeit örökli majd, kire üt belsőleg stb. és amikor magam vagyok, akkor nem is olyan rossz rágondolni, de például a családi programokat mindig kerülöm, hogy nyilvánosan ne kelljen erről beszélni, mert túl védtelennek és kiszolgáltatottnak érzem magam. Mi a baj velem, és ha ennyire idegen és ijesztő nekem a terhesség, akkor az anyaság hogyan fog boldoggá tenni? És én hogyan fogom boldoggá tenni a gyerekem? Nem akarok rossz anya lenni.

2021. febr. 13. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hormonok játszanak veled.


Én két hányás között szintén nem tudok örülni a terhességnek és teherként is gondolok rá.


De aztán vannak pillanatok, amikor elmúlik, jól érzem magam, és kíváncsi leszek, hogy mikor fog először megmozdulni, meg ilyesmi. Félek a felelősségtől is, de azt gondolom elég sok idő van még, addig valahogy csak felkészülök.


Te sem leszel rossz anya, ne aggódj.

2021. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj♥️ Mindenkiben felmerül a kérdés , hogy vajon jó anyuka lesz -e , vagy jó anya e... Nekem 2,5 éves a kislányom , de sokszor felmerül bennem a kérdés , hogy biztosan jól csinálom ?! Ne izgulj! Jó anyuka leszel! De miből gondolod, hogy nem örülne a párod? Én azt tanácsolom , hogy minél előbb mond el Neki☺️ Ne agyalj annyit ! Miért gondolod azt, hogy esetleg nem örülne ?
2021. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg szeretted volna a babát?

Szerintem ezeket az érzéseket a hormonok okozhatják.

2021. febr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Túl korai még a terhességed, hogy igazán közel érezd őt magadhoz. Sajnos megértem, hogy bűntudatod van, mert sokak szerint illik babalázban égni már egy pozitív teszt után is, holott nincs azzal sem semmi baj, ha te később tudod őt úgymond megszeretni, egyáltalán tudomásul venni, hogy érkezni fog hozzátok. Ha majd érzed, ahogy mozog aprókat, esetleg növekszik a hasad, kicsit jobban tudsz azonosulni az egész állapotoddal. Most még olyan személytelen az egész.

Én az első trimesztert végighánytam, pocsékul voltam, szó szerint azt éreztem hogy egy kórság megtámadta a szervezetem. Pedig nekem korábban vetèlésem is volt, és lám, nem voltam kèpes rózsaszín köddel az agyamban ölelni a wc csészét 🙂

2021. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akartad vagy rád erőltették?
2021. febr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljes szívemből utaltam terhes lenni. Egyetlen percet sem tudok felidézni a 9 hónapból ami boldogsággal töltött el és köze volt a terhesseghez. (Meg a jó leletek is csak max megnyugvást okoztak, örömet nem)

A kisfiamat mindennel jobban szeretem. Most ez ilyen kötelező nyálas dolog, hogy imádni kell terhesnek lenni. De nem muszaj. Nekem beletelt kb 1-2 hétbe hogy beleszeressek a fiamba, de azóta barmit megtennék érte.

2021. febr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves első!!

Nagyon szépen köszönöm! Igen, gyakran gondolok én is arra, hogy jaaj vajon kislány lesz-e, vagy kisfiú, vajon mikor mozdul már meg, stb.

De valóban. A wc fölött nehéz arra gondolni, hogy milyen jó is lesz, vagy a kétóránkénti éhségtől, vagy attól, hogy friss meggyet ennék a tél közepén.

Köszönöm, hogy megértő vagy!


Kedves második!

Nagyon köszönöm neked a bátorító szavakat!!!

Elmondtam tegnap a páromnak, mert nem bírtam magamban tartani. Biztosított róla, hogy ő legalább annyira aggódik, mint én, hogy jó apuka lesz-e, de egymást kell támogatnunk.

Szerencse, hogy mindig megértő és támogató. Jobbat nem találhattam volna ❤️


Kedves harmadik!

Remélem igazad van. Eredetileg nem terveztük, viszont nem is bántuk. Az, hogy elvetetem, nem is került szóba. Akkor is örültünk neki, amikor pozitív lett a tesztem. Szóval eddig nem merukt fel bennem ilyen sok bizonytalanság, csak most.


Kedves negyedik!

Nagyon elgondolkodtatott, amit írtál, hogy túl szemelytelen most még az elején az egész és hogy túl távolinak érzem még. Egyrészt ezért is válaszolok egészen ma, ugyanis ezen gondolkodtam, mert ez megnyugtatott. Hiszen nem is ismerem még ezt a lénykét. :D

Egyébként szörnyen sajnálom, hogy vetéltél ❤️


Kedves ötödik!

Egyik sem 😀 nem lennék olyannal, aki ilyesmit rám eröltet, ugyanakkor nem is "akartam" minden áron. Remélem érted.


Kedves hatodik!

Nagyon nagyon szépen köszönöm a megértésed és a támogatásod! Igen. Mint ahogyan minden, a terhesség is túl van romantizálva. Szerintem. Fizikailag igen. Rosszul érzi magát a nő. Ez rendben van. De ha lelkileg érzi rosszul magát? Ez nehezen fogadják el.

Őszintén anyám sem szerette sem a terhességét a húgommal, sem a húgomat igazán egy ideig, de egyébként sem egy jó anya. Ettől félek én is. Ezért félek, hogy rossz anya leszek.

2021. febr. 14. 18:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
8 szerintem az hogy elgondolkodsz rajta, hogy NEM akarsz rossz anya lenni, már garantálja, hogy nem leszel, vagy legalábbis mindent meg fogsz tenni ellene.
2021. febr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!