Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A multhéten lett pozitív a...

A multhéten lett pozitív a tesztem, már mostantól tiltó listásnak számít?

Figyelt kérdés

Ma tiramisut készítettem, ami tartalmaz nyers tojást. Úgy tudom terhesség alatt nem szabad ilyen ételeket fogyasztani, viszont ez már csak akkor ugrott be mikor elkészítettem. 😅

Ilyen korai fázisba is kerülendő, vagy még ehetek belőle?


2021. febr. 15. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%

Nem ehetsz!

Nem terhesen is veszélyes,így meg pláne...

2021. febr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
6 hétig nincs összekapcsolva a magzat az anyával, szóval nem. De mostantól vigyázz mit eszel, boldog babavarast☺️
2021. febr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Meg siman ehetsz,az osszekottetes a mehlepennyel kezdodik,az pedig 12. Het kornyeken fejlodik ki. Kovezzetek meg,de en ettem tiramisut terhesen (igaz,csak egyszer). Ha ugy vesszuk,a mi receptunk alapjan egy egesz adagban van 1 db tojasnak a sargaja. Namost,ha en megeszek belole egy adagot,az az egesznek az 1:8 resze kb. Nehogymar annyitol bajom legyen...
2021. febr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Kerülendő, de ugyebár azért, mert lehet hogy 50 tiramisuból 1 lehet, hogy szalmonellás. Ergo, zsákbamacska, de nagy eséllyel semmi bajod nem lesz tőle. :)

A 9 hónap alatt én is kóstoltam már nyers tésztát ha sütöttem vagy ettem mosatlan zöldséget. Ez is zsákbamacska, de szerencsére nem lett belőle gond.

Ha jól tudom a terhesség kiderülte után még nincs azonnal közvetlen kapcsolat, de ennek utána kell járni, hogy ha pontosan érdekel.

2021. febr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok. Természetesen NEM biztatlak hogy ilyeneket egyél. Mert ezek kerülendők. Csak a későbbiekben már figyelj ezekre azért :)
2021. febr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
3 nem az a baj, hogy ettél, hanem hogy hülyeség, amit írsz. Ha van benne fertőző baktérium akkor az 1/8 vagy akar hányad részében is van. Ha nincs, akkor nincs.
2021. febr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összeköttetés,nem is úgy veszélyes a magzatra,hanem ha te szalmonellás leszel tőle,és alul felül nspi 60szor jön,ki száradhatsz,kórházba kerülhetsz,ugy már nyilván senkinek sem jó.
2021. febr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyers dolgokat inkább ne. Az összes többi tiltás csak blabla, ez az egy nem.
2021. febr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Amiket en kerultem:nyers dolgok pl sushi, kolbasz, peneszes sajtok, pasztorizalatlan tejtermelek, hazi tejtermekek
2021. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkitől! 😊
2021. febr. 15. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!