Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik gyed alatt igényeltek...

Akik gyed alatt igényeltek táppénzt, nektek a nőgyógyászotok “könnyen” kiadta a papírt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 13 hos kislanyom, mivel nem szerettünk volna több év korkülönbséget, így újra babát várok. 12hetes vagyok, március 2.-án megyek majd vissza a magandokihoz. Tegnap voltam házi orvosnál és kérdeztem ,hogy nekem jár e a gyed alatt a tappenz(védőnő mondta hogy mindenképp igényeljem meg, nehéz szülésem volt, sürgősségi császár lett végül) és azt mondta ő nem tudja jár e, ezt a dokimmal beszéljem meg, neki kell egy papír arról, hogy veszélyeztetett terhes vagyok és 9es kóddal vagyok bejegyezve és így tud felvenni. Kérdésem az lenne, aki volt így, hogy a magandokija beleegyezett e ebbe, vagy esetleg azt mondta ezt nem jegyzi be így, azaz nem veszélyeztetett terheskent írja be így nem jár a táppénz. Csak én azt olvastam alanyi jogon jár, de a tapasztalatokra kiváncsi lennék 😀



2021. febr. 23. 19:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Nem jár alanyi jogon, nem tudom hol olvastál ilyet. Táppénz a keresőképtelenség idejére jár. Keresőképtelen akkor lehetsz, ha van aktív munkaviszonyod.

Dolgozol? Ha nem akkor először a fiznélküli szabid (csed/gyed/gyes alatt ezen vagy a munkahelyeden) megszakítását kell kérned a munkáltatódtól. Ezzel egyidejűleg bejelented a terhességed és leadod a táppénzes papírod.

Vannak még itt fincsi szabályok:

-a fiznélkülid megszakítását legalább 30 nappal hamarabb kell bejelenteni /ha jó fej a munkáltató ettől eltekinthet/

- a táppénzes papír kezdő dátuma lehetőleg egy napra essen a fiznélkülit követő 1. nappal.


A nődoki meg javasolhatja a táppénzre vételt a háziorvosodnak, ha jó fej. Persze, ha valóban veszélyeztetett terhes vagy, akkor tuti ad javaslatot.

Dióhéjban ennyi.

2021. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Előbb újra aktív állományba kell helyeztetned magad a munkahelyen, meg kell szüntetni a fizetés nélküli szabadságot és úgy mehetsz el tp-re.

Nekem kérdés nélkül ad tp javaslatot a dokim.

2021. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
1 Bocsi lepontoztalak, ahogy gorgettem. De kérdező az van amit az első mond.
2021. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Fennáll a munkaviszonyom igen! És cseden voltam fel évig most meg gyed.
2021. febr. 23. 22:33
 5/16 A kérdező kommentje:
Azt mondta a védőnő, hogy a magán doki beírja a kiskonyvbe h veszélyeztetett terhes vagyok, ezáltal a doki felvesz majd táppénzre amit a munkáltatónak leadok, mivel állományba vagyok jár nekem a gyed a kicsire, és mivel betöltöttem a 12.hetet jár a táppénz a 9es kód miatt.
2021. febr. 23. 22:35
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy jár táppénz, ahogyan az első válaszban leírtam. Hidd el nekem, én nem védőnő vagyok, aki innen-onnan hallotta, hogy lehet ilyet, hanem ez a szakmám.

Ha gyeden vagy kérned kell a fizetés nélküli szabadság megszakítását és úgy mehetsz táppénzre! Nem vagy gyed alatt aktív állományban...és itt az aktív szón van a hangsúly. Hogy lehetnél keresőképtelen a munkaviszonyodban, ha nem is dolgozol jelenleg benne?

Ráadásul a 12.hetet sem kellett volna megvárnod, ilyen szabály sincsen.

2021. febr. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Értem utolsó köszönöm!

Annyi a kérdésem, hogy akkor vagy a gyed-et választom vagy a táppénzt, igaz? Akkor a ketto együtt nem lehet?

2021. febr. 24. 08:54
 8/16 A kérdező kommentje:
2021. febr. 24. 08:56
 9/16 anonim ***** válasza:
De, lehet
2021. febr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Itt van az amit mondtam, tehát le van irva hogy sokszor a munkáltató sincs vele tisztában, de jár az anyukának gyed alatt a táppénz ha a nőgyógyász javaslatára felveszi a doki
2021. febr. 24. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!