Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik gyed alatt igényeltek...

Akik gyed alatt igényeltek táppénzt, nektek a nőgyógyászotok “könnyen” kiadta a papírt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 13 hos kislanyom, mivel nem szerettünk volna több év korkülönbséget, így újra babát várok. 12hetes vagyok, március 2.-án megyek majd vissza a magandokihoz. Tegnap voltam házi orvosnál és kérdeztem ,hogy nekem jár e a gyed alatt a tappenz(védőnő mondta hogy mindenképp igényeljem meg, nehéz szülésem volt, sürgősségi császár lett végül) és azt mondta ő nem tudja jár e, ezt a dokimmal beszéljem meg, neki kell egy papír arról, hogy veszélyeztetett terhes vagyok és 9es kóddal vagyok bejegyezve és így tud felvenni. Kérdésem az lenne, aki volt így, hogy a magandokija beleegyezett e ebbe, vagy esetleg azt mondta ezt nem jegyzi be így, azaz nem veszélyeztetett terheskent írja be így nem jár a táppénz. Csak én azt olvastam alanyi jogon jár, de a tapasztalatokra kiváncsi lennék 😀



2021. febr. 23. 19:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Bocsi de egyáltalán nem vagyok ezekkel sajnos tisztában.

A munkahelyen én vagyok az első aki eljött csedre, nem tudom esetleg felhívjam őket és mondjam el nekik, és ok majd döntenek erről? Vagy te hogy tudtad megbeszélni velük?

2021. febr. 24. 08:58
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nincs mit eldönteni. Kötelesek visszavenni aktív állományba, ha kéred (érdemes levélben, e-mailben, mert annak nyoma is van). A terhesség miatt védett vagy, nem rúghatnak ki. A táppénzről sem ők döntenek. Gyakorlatilag a munkáltatódnak ebben nincs választása
2021. febr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaid, sokkal jobb már így, hogy tudom a menetet! :) tényleg koszi!!
2021. febr. 24. 09:28
 14/16 anonim ***** válasza:
Írj nekik egy levelet, hogy x-vel kered a fizetés nélküli szabadsagod megszakítását. És x-vel szóló tp papír társaságában leadod. Nem tagadhatják meg.
2021. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Személyesen megyek majd be, mert amugyis van arra fele elintézni valóm, a főnök asszony meg telefonon e-mailen elérhetetlen szoval jobb így! De köszönök mindent neked!
2021. febr. 24. 10:49
 16/16 anonim ***** válasza:
Mindegy. A fiz nélküli megszakítását mindenképp írásban kell leadni szóval ezt nem tudod megspórolni. De nyilván egyszerűbb személyesen.
2021. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!