Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24. hetet töltöttem ma és...

24. hetet töltöttem ma és körülbelül plusz 10 kiló van rajtam... Ez tényleg annyira sok?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nyilván ezerszer feltették már ezt a kérdést sokat el is olvastam és pont ezért vagyok nagyon elkeseredve mert mindenhol azt olvasom hogy alig híztak a kismamák fél időig.

Rólam tudni kell hogy 170 cm vagyok és viszonylag izmos és erős csontozatú vagyok bár most a terhesség alatt nem nagyon edzettem vagy ilyesmi.

77 kilósan alig volt rajtam plusz. Ahhoz képest mikor tervezni kezdtük a babát a vitaminoktol már híztam 83ra és ennyivel kezdtem. Most vagyok 93 környékén plusz mínusz 2 kg ha többet tudok inni vagy wcre menni.

Eleve nagyon hizekony vagyok a hormonok miatt is mert mensi alatt is simán van rajtam 3 kiló plusz a víztől és a fogamzásgátlót is mikor abbahagytam 85 kiló voltam (utána mentem vissza diétával 77re aztán két hónap alatt sikerült is a baba.)

Se az orvos se a védőnő nem mond rosszat igazából tudják hogy diéta utána eleve hirtelen többet hízik az ember ha "rendesen" kezd enni (low carb volt szinte keto most meg már eszem szénhidrátot is ugye igaz teljes kiőrlésű cuccokban de néha megeszek amit megkivánok). Az első 12 hétben jött fel majdnem 5 kiló amúgy emiatt plusz a karácsony.

Igazából csak azért szomorodtam el mert mindenhol azt olvasom hogy sok más alig hízik vagy aki igen az igénytelen és zabál.

Pedig tudom hogy szülés után ha akarok le tudok fogyni de azért zavar. Meg szinte már semmit nem merek enni amit megkivánok mert akkor rossz igénytelen kismama vagyok.

Egyébként a nadrág méretem is egyet nőtt a felsők többet a mellem meg a hasam miatt. Karok és a hátam nem vészes.

Bocsi ha zagyva és hosszú lett de én tényleg nem érzem magam igénytelennek és bánt ha ez valóban olyan sok. Amúgy a baba jól van eddig cukorterhelesre 9-én megyek attól is tartok kicsit emiatt.

Még annyit hogy a munkahelyen nem nagyon tudok inni mert nem tudnék gyakran WC-re menni a forgalom miatt és egésznap ülök is sajna. Ugyanezen okból a sokszor kevés evés sem működik mindig ezért ha este 7 után érek haza muszáj akkor ennem.


Köszi ha van hozzám türelmetek és elolvassátok :)



2021. febr. 27. 20:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
En +11 kg mal zartam a terhessegem, szerintem sok kicsit
2021. febr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Azért sok, mert ezután jön a java. A terhesvitamin nem hizlal, de a benne lévő B-vitamin csinálhat jobb étvágyat. IR vagy pajzsmirigy okozhat indokolatlan hízást (tipikus a menzesz előtti vízvisszatartás is), ha nem eszel sokat, ezeket érdemes lenne megnézetni.
2021. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%
Ja és ne egyél este hét után. Egyél-igyál reggelire sokat, eztán rendes főtt ebédet, vacsira meg 5-körülre vigyél valamit be. Ezeket, ha nincs más lehetőség, otthon is elkészítheted előző este. Mozgásnak meg a legegyszerűbb, ha gyalogolsz (mondjuk az út egy részét így teszed meg, hogy legyen kétszer 20perc-fél óra, pl. leszállsz egy megállóval előbb vagy messzebb parkolsz...), az terhesen is ajánlott.
2021. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem sok. Èn 32 hetes vagyok ès 9 kg nàl tartok eddig. Ezt is sokkalom de ez van ha megszületik majd leadom.
2021. febr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok, én +12 kilóval mentem szülni.És félre ne értsd nem az esztétika miatt sok, sajnos a hirtelen és sok hízás akár problémákra is utalhat, terhességi cukos, vérnyomás gondok stb.Ezért érdemes odafigyelni, és minél kevesebbet hízni.Nekem a 24. hétig 4 kilo jött fel, utána a többi 8 és iszonyat vizes is voltam a végére.
2021. márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a tanácsokat!

És én is félek hogy sok és próbálok is odafigyelni amennyire tudok egyenlőre még ameddig dolgozom. Meg persze a cukorterhelesnel is kiderul hogy amiatt kell-e dietazni.

Igazából nekem azért nem mondott a védőnő semmit mert sokat fogyoztam és a jojo effektus is közre játszik ami szintén nem egészseges. De azért annyiból tiszta vizet öntenek a pohárba hogy edzettem is tehát izom is van rajtam mielőtt mindenki azt hinné hogy egy túlsúlyos hájpacninak nézek ki. Jó a 90 kiló már látszik nyilván de csatolok képet hogy néztem ki 77 (első kettő) és 85 kilosan (utolsó).

Nyilván nem vagyok vékony de nem éreztem magam kövérnek és makk egészséges voltam mindig.

[link]

[link]


[link]


De mégegyszer köszönöm mindenkinek és tudom hogy ez a rendszertelen éves és mozgás hiány nem jó. Amint tudok nekiallok rendesen csinálni mindent. Már hétvégén is sikerült egy jo nagyot sétálni és sokszor keveset enni. Igyekszem folytatni.

Mindenkinek ment a zöld kéz!

2021. márc. 2. 20:40
 17/19 A kérdező kommentje:

Ha még valaki erre járna. A terhelés megvolt. Éhgyomorra 5,3 terhelés után 6,0. És minden határertéken belül mozog.

Kicsit megnyugtató, de persze többet mozgok és szénhidrátra odafigyelek.

Köszi mindenkinek még egyszer!

2021. márc. 9. 12:56
 18/19 A kérdező kommentje:

Hát ha még érdekel valakit.


Végülis plusz 20kgval zártam.

Amiből 6 kapásbol le is jött a kórházban aztán azóta még 5

Szoval 9 kiló maradt így 8 hét múlva de az első hat hétben nem igen mozogtam meg a melegben vizesedtem is.

Szóval talán alakul. A baba egészséges és nekem sem volt semmi bajom végig meg gyors szülés is volt.

2021. aug. 24. 12:41
 19/19 anonim ***** válasza:

Gratulálok a babához!


Olyan jó mikor egy kérdező leírja mi történt végül. A kilók ezért sokszor nem mérvadóak, te nem voltál kövér, súlyod alapján mégis azt hinné az ember.


Én 168 cm vagyok, 57 kg-vel kezdtem, 25 hétbe vagyok +8kg, mindenki mondja, hogy sok, hát épp nem érdekel, a baba és én is legyünk rendben a kg nem számít, majd leadom szülés után.

2022. febr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!