Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi vészes rosszullét...

Terhességi vészes rosszullét esetén mit lehet tenni? Semmi praktika nem segít, már csak feküdni bírok.

Figyelt kérdés
1,5 éves kisfiam látja kárát...apa segít sokat, de ez így rettenetes:(
2021. febr. 28. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon jó rá semmi, nekem a gyömbértea eleinte segített, 12. hét után pedig a cerucal, de aztán megint rosszabb lett és már csak az infúzió hatott rá a kórházban, jó esetben elmúlik a 12. héten.
2021. febr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha marad benned víz, néha pici étel, és nem fenyeget a kiszáradás, akkor az nem terhességi vészes rosszullét (hányás). Ugyan ez volt nálam is, volt, hogy csak jégkockát szopogatva tudtam folyadékhoz jutni, ami nem jött vissza. Gyenge voltam, egész nap csak feküdtem. De ezzel sajnos nem lehet mit csinálni, csak az idő segít. Nekem az 5-19 hét között tartott, nem kívánom senkinek.


Ha azonban azt érzed, hogy folyadék sem marad meg benned elegendő, akkor valószínű a legjobb megoldás az ügyelet, hogy infúzión pótolják a kieső folyadékot, ásványi anyagokat.


A víznél amúgy jobban hidratál pl a sportital (Én kék Getorade-t ittam, amikor lent maradt), próbáld ki esetleg. Én nem tudok olyan trükköt, ami nálam 1-2 alkalomnál tovább bevált volna, tehát azt gondolom, egyik sem csodaszer, de hatha neked van, ami bevalik (gyömbértea, kóla, ropi, szaraz keksz, mandula, mindent kiprobaltam, amit tanacsoltak..)


Kitartas!

2021. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egyenlőre még napi egy alma és pár ropi az adagom, illetve 1-2 korty víz.


Ez valami rettenetes rossz, még az ellenségemnek sem kívánom.


:(

2021. febr. 28. 17:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az étel adag túléléshez épp elég, még pár vitamint próbálj legyűrni, meg picivel több folyadékot, ha megy.


Tényleg kitartás ❤️ (2es voltam)

2021. febr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én teljesen megértelek. Ugyanez a helyzet nálam is. 11 hónapos a kisfiam, felallni sincs erőm.

Nem tudok mit tanácsolni, talán próbáld meg a hideg coca colat, az első terhességemnel segített.

Kitartás!

2021. febr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hideg naracsszörp esetleg? Vagy mirinda, fanta? Én két terhességet ezzel éltem túl.
2021. febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kijönnek ezek a szénsavas dolgok és mégjobban megfájdul a gyomorszájam, egész nap olyan erős a hányinger, hogy már fáj.


Köszönöm mindenkinek, még csak 7 hetes vagyok...nem tudom hogy bírom ki.


:(

2021. febr. 28. 18:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem anno a Pepsi segített de nem csak a reggeli rosszul léteknél hanem amúgy is mindig az volt jó a gyomromra, de ha nem bírod a szénsavas ezek most kiesnek.

Citromos víz esetleg?

2021. febr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, azóta elmúltak a rosszullétek, a terhessègi veszes rosszullét komolyan dolog és adnak rá gyogyszert!
2021. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyan így vagyok, jelenleg 7 hetes, de az ellenségemnek sem kívánom ezt a szédülés/fejfájás/hányinger/hányást
2021. szept. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!