Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti edzés során...

Terhesség alatti edzés során hány kalóriát égettek el? Mennyi a normális/megengedett?

Figyelt kérdés
Ma fél órát tornáztam, 130kcal. Kicsit még szeretném fentebb tornázni. Szerintetek ártok vele? Vagy alak megörzés, egészség megörzés szempontjából ez is elég?

2021. márc. 4. 21:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%

Terhesség alatt ne akarj fogyni!

Csináld a kismamatornát, vagy épp amit, nem megerőltetőt, csak átmozgatót, azzal megőrizheted az alakod.

Hány kiló vagy hogy ilyenkor akarsz fogyni?

2021. márc. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
67%

Egyreszt nem kell napi szinten, masreszt 20 perc biven eleg heti 3 szor...vagy inkabb jol eso setakat szoktak javasolni. Most nem ez a legfontosabb, majd utana lefogysz.

Tragedia a nok mennyire elvesztettek onmagukat...terhesseg alatti kaloriaegetes...tenyleg ez baromi fontos..nem am a kisbaba a pocakodban....a kozhiedelemmel ellentetben igenis arthat, foleg a tulzasba vitt eddzes..es nem megbantani akarlak ezzel

2021. márc. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%
Ilyenkor a mozgásnak nem a kalória égetés a célja, hiszen azok a kalóriák kellenek a babának. Egészség megőrzés szempontjából valóban elég, ha sétálsz vagy átmozgató tornát csinálsz heti párszor. Mondjuk az sem mindegy, hogy előtte mennyit és mit mozogtál.
2021. márc. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Egyes te hol olvastad, hogy fogyni akarok?

Nyilván bármilyen tornát csinálsz, vagy sétálsz azzal kalóriát égetsz el...

Kettes szerintem te is kicsit el vagy tévedve. Szerintem az a normális ha a kismama nem akar kettő helyett enni és nem hízik 10kilónál többet terhesség alatt!

3as ez egy szimpla fél órás gyorsgyaloglás volt.

Válaszolók, ti sportoltatok valaha bármit? Vagy egyáltalán értitek a mozgás mindig kalória égetéssel jár. Tényleg nem meg bántani akarok senkit, ne értsétek félre, de olyanok válaszát várom akik előtte is aktívan spóroltak.

167cm 60kg jelenleg.

Terhesség előtt is jártam edzeni, futni. Nyilván nincs viszonyítási alapom, mert ott 250-300kcal a normális.

Most a 130kcal-t és a fél órát kevésnek éreztem, sokkal tovább bírtam volna még. Ezért kérdeztem mennyi legyen az átlag, ami belefér.

De itt egyből már a rosszindulat :D Azért is osztják az embert mert zabál és 20-30kg-ot hízik, és azért is mert nem szeretne szülés után még éveket azzal tölteni, hogy lefogyjon.

2021. márc. 5. 07:24
 5/25 anonim ***** válasza:
24%

1-es vagyok. Hát ha kalóriaégetést számolsz, arra tippeltem, fogyni akarsz.

Igen, aktív sportoló vagyok, és van már egy kislányom is. Soha nem számoltam a kalóriákat, annyit mozogsz, amennyi jól esik, mellette eszel iszol rendesen. Eszembe nem jutott soha, hogy egy sétával mennyi kalóriát égetek... Nem ez a lényeg.

2021. márc. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
3as vagyok. Én is jártam edzeni terhesség előtt, terhesség alatt is mozogtam, és egy szóval sem állítottam, hogy szerintem terhesség alatt nem kell mozogni. Csak ilyenkor nem azért mozog az ember, hogy minél több kalóriát égessen, függetlenül attól, hogy nyilván éget valamennyit. És mint írtam, amúgy sem mindegy, hogy előtte milyen edzéseket csináltál. Hiszen aki előtte nehéz súlyokat emelt, az akár súllyal is edzhet terhesen, míg aki előtte nem edzett, annak nem ajánlott terhesen elkezdeni. Vagy ha előtte komolyan futottál, akkor mértékkel továbbra is futhatsz, de ha nem, akkor inkább csak sétálj. De az elégetett kalóriamennyiség most a legkevésbé fontos szerintem.
2021. márc. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

1-es. Én aktív sportolóként megszoktam, hogy számolom a bevitt kalóriát, illetve az edzések utáni is. Az edző megkövetelte. Meg szerintem csak így lehetsz eredményes, ha mindent nyomon követsz. Nem hiszem, hogy ezért rossz ember lennék, a baba elvesz amit kell, illetve egész terhesség alatt csak egy pohár tejjel kell többet fogyasztani, nem kettő helyett enni. Enni amúgy ugyan úgy eszek mint eddig, számolva low carb high protein :D De alapból is így lenne egészséges mindenkinek... Egyébként okos órám van, ezzel követem nyomon a napomat és az edzéseket is.

2es ebben teljesen igazad van. De már a súlyos edzéseket fel sem mertem hozni :D Az azért már egy durvább kalória égetés. Terhesség előtt csináltam, terhesség alatt most leálltam vele, de mivel a héten belépés a 13.hétbe szeretném könnyű súlyokkal azt is újra kezdeni. Eddig csak gyorsgyalogoltam, kocogtam, meg egy kis saját súlyos edzések persze könnyítve.

2021. márc. 5. 08:21
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

Ismét 1-es vagyok.

Eg, szóval nem mondtam olyat, hogy kettő helyett kell enni :D annyit írtam, hogy eszel iszol rendesen, nem fogyós kajákkal (de nem is pizza meg süti, mielött ezen is fennakad valaki, hanem egészségesen).

A sportos részhez még annyit, 5.hónapig edzettem ugyanazt mint elötte, én rúdfitnesses vagyok, utána tértem át a kismama tornára. Kalória számolás nélkül, 9 kilót híztam, ami szüléssel szinte le is ment. Eredményes nem csak úgy lehetsz, hogy számolod még azt a icipici bevitt/leadott kalóriát is.

Csinálj azt, ami jól esik!

2021. márc. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
19%

Atya isten es meg csak a 13. Hetbe se leptel be.....tehat a veteles kockazata is az elso trimeszterbe a legmagasabb....

Minek irtad ki a kerdest hiszen te tudod a legobban....a tobbgyerekes anyukaknal is mint en pl..ugyebar te jobban tudod.

Te vagy aki meg meg sem szult, de mar jobban tudja hogyan kell gyermeket nevelni? Haho! Der Heni te vagy az?????

Aham csak egy pohar tej..mindent ertek....

Legalabb gondolkodj el mar azon amit irtunk...

2021. márc. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Van már egy 6éves fiam, de ott nem foglalkoztam ilyenekkel, meg is lett az eredménye egészségileg ;) de hála a sportnak helyre jött. Ott is emlékszek a medve kismamákra akik 36hetesen hörögtek nst-n 🤣 én is 18 kilót híztam, de 40 hetesen negyed akkora voltam mint azok a hegyek 😁

Gondolom 9es te vagy az aki 3-4 gyereket szült, mindegyiknél 20kg plusz, és úgy a jó 😜 Biztos egészséges vagy és csinos. Ja nem 😅 De ez hála az égnek nem az én problémám! Menj máshova kötözködni és hízni 😎

Tudod a terhesség nem betegség, de ezt nem fogom olyannak magyarázni akinek az a mozgás, hogy elsétál a csülökért a hűtőig.

Mesélj kérlek a vetélés kockázatról, mert amióta terhes vagyok sem hagytam abba a tornát, semmi baja a gyereknek, genetikai uh-n is tökéletes :D De ha mesélsz majd elmondom a dokimnak, hagy tanuljon valami újat 😄 Persze, aki nem lusta és nem a genetikára fogja a hízást az mindig szálka lesz a medvedisznó asszonyok szemében! Szia!👏

2021. márc. 5. 12:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!