Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti edzés során...

Terhesség alatti edzés során hány kalóriát égettek el? Mennyi a normális/megengedett?

Figyelt kérdés
Ma fél órát tornáztam, 130kcal. Kicsit még szeretném fentebb tornázni. Szerintetek ártok vele? Vagy alak megörzés, egészség megörzés szempontjából ez is elég?

2021. márc. 4. 21:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon egy egyszerű nő vagy... Ha ez a legfontosabb neked, az írásodról nem is beszélve, remélem a 6 évest nem te tanítod írni.

2 dolog fontos, hogy ne legyen magas a pulzusod terhesen edzés közben és ne emelj nehezet, ezek okoznak vetélést.

Szóval nyugodtan fusd le a maratont, ha olyan edzett vagy és bírod.

2021. márc. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Az ítélkezés az jól megy látom. Én pedig azt remélem, hogy aki ilyen, nem szaporodik! Kár lenne..

130 fölé szinte sosem megy, úgyhogy igen, maratont is futhatok.

Köszönöm az értelmes válaszokat, látszik, hogy nem sok mindenkinek van köze a sporthoz, tisztelet a kivételnek!

Persze azért megy a szájkarate, de az nem sport.

Kezdjetek el tényleg mozogni, és akkor nem lesztek ilyen frusztráltak!

De rájöttem, rossz kategóriában tettem fel a kérdést, a sportnál kellett volna, mert itt az ősanyák nem látnak túl azon, hogy terhesség alatt még a porszívót sem fogom meg el ne vetéljek.

2021. márc. 5. 12:49
 13/25 anonim ***** válasza:
Te ítélkezel, nem mi. Nem tudom mit szedsz, de állj le vele. Primitív.
2021. márc. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Szerintem ez az én kérdésem, ha nem tetszik, töröld!

Köszönöm a privát üzeneteket, örülök, hogy mások is egészséges életmódot folytatnak terhesen :)

2021. márc. 5. 13:44
 15/25 anonim ***** válasza:
Hát figyi, ha alakmegőrzés a célod és eddig tényleg nagyon intenzíven edzettél, akkor a szervezeted ahhoz a terheléshez van hozzászokva. Ahhoz ez a 130 kcal olyan mint szarnak a pofon.
2021. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, közben megbeszéltük más kismamákkal privátban, hogy ha bírom és jól esik, mehet a 2-300kcal-os edzés.

Persze a fehérje bevitel emelésével.

De ezt itt így ne írd ki, mert lepontoztak :(

2021. márc. 5. 14:08
 17/25 anonim ***** válasza:

Ne öljétek már egymást. Az első 12 hétben, ha probléma nincs és nem tilt el az orvos, nyugodtan folytathatod az a mozgást, amit előtte csináltál és már hozzá vagy szokva, edződve. Ettől nem nő a vetélés kockázata, sőt, a babának is jó az élénkebb vérkeringés. Esetleg visszaveszel kicsit, ha úgy érzed. Utána azért már van mozgás, ami nem javasolt, tornánál is bizonyos gyakorlatok, ezt gondolom tudod.


Szerintem ne azt mérd, hogy ez most pont hány kcal-nyi mozgás volt, hanem figyeld, hogy érzed magad. A kcal alapján nem lehet megmondani, mert attól függ, hogy hány kcal-ig leszel rendben, hogy előtte milyen edzett voltál. Azt írtad, még jól esett volna több is, akkor nyugodtan folytasd.

2021. márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

En vagyok az a medvediszno, akirol irsz. Igaz, hogy plusz kilo nincsen rajtam, de nem gaz, sebaj. Nagyon sajnallak, oszinten. Ez egy nagyon szep idoszak kene legyen a szamotokra, plane ha mar van egy kislanyod!

Kivanok neked tovabbi egeszseges babavarast, minden jot, azok ellenere amiket nekem irtal a csulokrol es stb., de azt hiszem ez teged minosit, nem kell magamra vennem...minden jot kivanok neked..

2021. márc. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Mint a Kis Virag, akinek 7honaposan akkora terhes pocakja volt, mint amikor mas eszik egy almat. De fo hogy nem hizott, hiszen az alak elsodleges.

Persze tuti egeszseges lesg a gyerek, nem is fogjak megmondani, hogy beteg.

2021. márc. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

18-as kisfiú, de jó mindegy engem írtok le mindennek de szöveget értelmezni nem tudtok...

Attól, még hidd el ez a világ legszebb időszaka. Miért már nem lehet szép ha nem kettő helyett eszek? Vagy fél merek kelni a kanapéról?

19-es annyira buta vagy, inkább ne írj semmit. Ha terhes vagy egyél 2 helyett és meg ne mozdulj, mert elvetélsz. Majd így lesz magas a cukrod terhesség alatt és születik egy értelmifogyatékos, cukorbeteg gyereked. Szia!


Nem tudom még hányszor írjam le, a terhesség nem betegség! A mozgás, segíti az oxigéndús vér áramlását a méh felé, koraterhesen is. Így csökkenti a vetélés kockázatát. Később megkönnyíti, lerövidíti a szülést.

Az, meg hogy valaki egészségesen táplálkozik, és mozog miben lenne hátrány? Gobdolkozzatok már :D Nem születik vízfejű óriás 4 kilós gyerek legalább. Plusz hogy vékony a hasam, én már érzem a kisbabám mozgását, mondjuk első babánál 16 hetesen éreztem, most 12 hetesen 😍

2021. márc. 6. 08:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!