Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most voltam első nagyrutin...

Most voltam első nagyrutin vérvételen és most jött az eredmény, megijedtem. Van, akinek ez ismerős?

Figyelt kérdés
Ellenanyag: [link] sajnos orvosommal nem is tudok csakúgy beszélni ilyenkor
2021. márc. 19. 18:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
Rh összeférhetetlenségnél én úgy tudom, hogy első gyereknél nem probléma, de egyébként is kezelhető, semmiképpen se aggódj, de persze beszéljetek át a dokival.
2021. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez nem tűnik jónak.

Ellenanyagot találtak a véredben, és még azt is odaírták, hogy IgG típusú, ami azért gáz, mert át tud jutni a mehlepényen és a magzatnál súlyos esetben vetélést, hydropsot, intrauterin elhalást, enyhébb esetben újszülöttkori problémákat okozhat. Téged pedig csak választott vérrel lehet majd transzfundalni, ha szükséges, mert ha csak sima csoportazonosat kapsz, akkor súlyos transzfúziós szövődménye lehet, amibe bele lehet halni.

Ha jól látom, ez magamlabor volt, az országos vérellátó szolgálathoz kell küldeni újabb meghatározásra a vért.

Remélhetőleg valami ártatlan reakció miatt tűnik ennyire rossznak a hyzet, hátha kiderül, hogy valami banális dolog miatt adott ilyen érdekes reakciókat a véred.

Hány hetes vagy? Hányadik terhességed? Szültél már? Nem volt semmi problémája az újszülöttnek (vérszegénység, elhúzódó sárgaság)?

2021. márc. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Szerencsére már tudnak ezekkel mit kezdeni, azért is nézik. Orvossal minél hamarabb konzultalj.
2021. márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó: tényleg, és mit tudnak vele kezdeni? :D

Világosíts már fel. Ha olyan ellenanyag van, ami átjut a magzatba, mit csinálnak vele? Mert tudtommal csak azt tudják nézegetni, hogy mekkora az ellenanyagtiter meg mennyire vérszegény a magzat. Ha elér egy bizonyos szintet, akkor meg intrauterin transzfúziót adnak.

2021. márc. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Tessék, pl pont azt, amit mondasz. Megehezik és ha kell beavatkoznak. Régen ehhez képest mit tudtak? Nem tudom mi bajod van.
2021. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Mar van egy gyermekem. 9 hetes 3 napos laboreredmenyek ezek.
2021. márc. 19. 19:41
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi baja a gyermekemnek. Szules után en voltam vérszegény
2021. márc. 19. 19:47
 8/22 anonim ***** válasza:
72%
Az elso gyereknel nem is okoz gondot, a masodiknal viszont mar igen
2021. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Kozben sikerült elérnem a dokit. Azt mondja jövő héten megismételjük a vérvételt. Azt mondta nyugodjak meg, a véremben az elváltozás valószínűleg már regebbi keletű.
2021. márc. 19. 21:03
 10/22 anonim ***** válasza:

Elég lazán veszi.

Majd írd meg mi lett a második vérvétel eredménye.

2021. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!