Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vércukorterhelés a járványidős...

Vércukorterhelés a járványidőszak közepén?

Figyelt kérdés
Kicsit elbizonytalanodtam, hogy elmenjek-e. A védőnő szerint minél hamarabb el kell menni, én 24h+4 napra kaptam időpontot az SZTK-ba, de kissé elriasztanak a járványügyi adatok attól, hogy ott üljek a labor várótermében két órán keresztül, miközben a rengeteg ember szintén ott nyüzsög. Ráadásul a fagypont körüli várható hőmérséklet túl hideg ahhoz, hogy ezt a két órát inkább az utcán töltsem.

2021. márc. 19. 21:15
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
29%

20as


Első gyereknél alacsony volt a vércukrom még is nagy súllyal született a lányom.(4kiló feletti)

Az ég világon semmi baja,se én se ő nem voltunk,vagyunk cukrosak.


Most a második gyereknél,a sétálás és a kihányás után határértéken belüli lett,egyenlőre még kisebb is a gyerek a pocakban,mint akkor a tesó volt.

Nem vagyok cukros,nem kell/kellett diétáznom,csak én rengeteg gyümölcsöt eszem ami felviszi sajnos a cukrot.


Az orvosok/nővérek is sajnos tévedhetnek,csak mások látják a kárát.

Sajnálom hogy te a gyerekeddel így jártál.

De igen kötelező a vizsgálat mindkét fél érdekében,mind az anya és mind a baba érdekében.

Megiszod a löttyöt majd vagy 1-2 órát ülsz ott várakozva,vagy kiküldenek sétálni.

2021. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
66%

"csak én rengeteg gyümölcsöt eszem ami felviszi sajnos a cukrot"


Tévedésben vagy. Egészséges embernél akkor se megy 7 fölé, ha bevág együltében egy tortát.

2021. márc. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
82%

20 sajnálom, de egyébként kétlem hogy van olyan orvos aki ezt így kijelentette neked hogy ettől volt.

Abban igazad van hogy nem szabad sétálni. De egyébként anyukam is határon volt öcsémmel 22 éve és akkor erre meg az volt a válasz, hogy nem számít. És nem lett baja. Szoval azért meg az extrém cukrosok al is relatíve kevés az igazán súlyos kockázat. Nyilván nem vigasztal téged, aki beleesik.

2021. márc. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen egy autóval rendelkező rokonod, aki megkocsikáztatna a két órás várakozás alatt? Így ülsz is, de nem is vagy a tömegben.
2021. márc. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
80%

Azért értelmesebb orvosok határérték körüli ogtt esetén is diétát javasolnak, ill. megismétlik a vizsgálatot 32. hét körül.

Az eleve magasabb kockázatúaknak (pl. az előzőleg 4000 gramm felett született gyerek esetén - akkor is, ha nem volt kimutatott gdm) pedig kapásból előre kell hozni a terhelést 14-16. hétre, és ha az rendben, akkor ismételni a 24. hét körül.

2021. márc. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elsőre határértéken volt, így meg kellett ismételni diétázást követően. Akkor se lett jobb. Így be is fektettek 24 órás cukor panelra múlt héten. Ott amúgy csináltak is előtte covid gyors tesztet. Alaptalan a félelmed szerintem. Viszont a terhességi cukorbetegség kockázatos.
2021. márc. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad sétàlgatni, mert az is leviszi az értèkeket, ha neked pont mázlid van ès séta nèlkül is normàlis vércukrod lenne az tök jó, de ne biztassunk senkit, lehet vkinek sétàval 7 alá megy étkezés után, de séta nélkül 8-9 vagy mèg több.

Én magamnak nézettem meg gyerekvállalás előtt magánban cukrot és inzulint és megmondtàk tilos mozogni, ne àlljak fel, bírjam ki úgy lesz hiteles az eredmèny.

2021. márc. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen menj el! Ha ne adj Isten terhességi cukorbetegséged van az negatív módon kihathat a babára (nagyobb méret, születés után leeső vércukor miatti oxigénhiányos állapot stb...), ha figyelmen kívül hagyod.


Nekem is volt terhességi cukorbetegségem, én is méregettem itthon, de pl a 7,5-ös étkezés utáni cukromra a terhesgondozós diatetikusom azt mondta, hogy rossz érték, a patikus pedig, hogy teljesen oké. Nem lehet összehasonlítani egy terhességi cukorbetegséget a simával.


Én a helyedben, ha megengedheted magadnak, akkor magán úton csináltatnám, olyan helyen, ahol viszonylag kevés embert fogadnak és nincs ott magán covid teszt (ne menjenek lehetőleg betegek a közeledbe).


Jó egészséget mind a kettőtöknek!😊

2021. márc. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
71%
A vércukormérőkben ne bízz! Már inzulinkúrat akartak nekem indítani, amikor kierőszakoltam egy 24 órás vércukorpanelt a kórházban. Na ott derült ki, hogy a vércukrom jó, de a mérőm nem. Utána még 2 mérőt kaptam, de egyik sem volt egy főnyeremény... bár tudom, hogy nem lehet hasonlítgatni őket és a vérképpel sem teljesen kell egyeznie, de azért 1,5 érték eltérés nem kevés... az elvileg legjobb márkánál. Ha arra a cukromra inzulint adnak, lehet a babával behipózunk...
2021. márc. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
28%
A terheléses vizsgálatot a WHO nem ajánlja rutin vizsgálatnak, csak a veszélyeztetettek számára. Enneg megfelelően ez nem kötelező vizsgálat itthon sem, csak kötelezően felajánlandó a gondozó részéről. Ha nem vagy rizikócsoportos, mérheted otthon. A 120 perces határérték pedig 7,8 jelenleg.
2021. márc. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!