Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vércukorterhelés a járványidős...

Vércukorterhelés a járványidőszak közepén?

Figyelt kérdés
Kicsit elbizonytalanodtam, hogy elmenjek-e. A védőnő szerint minél hamarabb el kell menni, én 24h+4 napra kaptam időpontot az SZTK-ba, de kissé elriasztanak a járványügyi adatok attól, hogy ott üljek a labor várótermében két órán keresztül, miközben a rengeteg ember szintén ott nyüzsög. Ráadásul a fagypont körüli várható hőmérséklet túl hideg ahhoz, hogy ezt a két órát inkább az utcán töltsem.

2021. márc. 19. 21:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
77%
Az a vaj akiket most olvasok, hogy mit művelnek, semmit sem ér. Pl ki zavarnak a kocsiba két vérvétel között és akkor sétálgatsz össze-vissza. Így az eredmény konkrétan nullát ér. Ez arról szólna hogy megiszod és nem mozdulsz 2 órán keresztül. Pedig amúgy egy tok fontos vizsgálat lenne.
2021. márc. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
62%
Világjárvány idején is ez majdhogynem a legfontosabb vizsgálat a terhesség során, ami alól nem lehet kibújni... Az utcán, a kisboltban vagy akár otthon valamelyik családtagodtól, akárhol elkaphatod a vírust, ez mindig benne van a pakliban, de ha esetleg nem mennél el és nem derülne ki, hogy cukros vagy, azzal a babád életét kockáztatod...
2021. márc. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
62%

"nem kötelezhet erre és nem érhet miatta hátrányos megkülönböztetés,"


Nem, persze. Csak épp ha cukros vagy és nem derül ki, nem tartasz szigorú diétát, akkor később simán elvetélhetsz, koraszülhetsz vagy lesz egy agykárosodott gyereked... stb. (a teljesség igénye nélkül mind a kezeletlen gdm lehetséges kimenetelei).

Semmi gond.

Cukorterhelés közben tilos sétálni, mert a testmozgás lejjebb viszi a cukrot, hamis lesz az eredmény.

Van egyébként házi vérvétel szolgálat.

2021. márc. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
33%

Mérd magadnak otthon, ahogy valaki leírta, ezt ugyanúgy elfogadják, vagy kérdezz rá a kórházban ők hogyan kérik, ha otthon méred, mert lehetnek különbségek. Nem mellesleg reálisabb képet ad, mint a terheléses.

Itthon borzasztó elavult a szülészet, terhesgondozás, és látható a válaszokból, hogy sokak számára ez a normális. Nem csoda, ha nyugdíjas nőgyógyászoktól hemzsegnek a kórházak, akikben már semmi alázat, nyitottság a változásra és saját tudásuk elvakult bálványozói.

2021. márc. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
73%
4-es vagyok, miért lettem ennyire lepontozva? :D Nekem így nagyon kényelmes volt, hogy itthon lehettem közben, nem mozogtam, sétáltam, hanem kivártam szépen az időt, ülve. 75 g cukrot meg langyos vízben itthon is fel tudok oldani, ehhez nem kell sztk. Aki a vérvételt csinálta, csak elkérte a beutalót és kész. Nekem megéri azt a pár ezer Ft-ot.
2021. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
57%
4 en nem tudom miért lettél lepontozva 🤷🏼‍♀️
2021. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
90%
Én 1,5 hete voltam cukorterhelésen, most a járvány miatt amúgy is kevesebben vannak a laborban, mint korábban. Félrevonultam arra részre, ahol a magán vérvételesek szoktak várakozni, a 1,5 méteres távolságomba kb. senki sem jött a 2 óra alatt.
2021. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
55%

Én is le lettem pontizva,pedig csak leírtam nálam mi volt.

Nálunk az sztkban max 2-3 embert fogadnak cukorterhelésre,még a sima vérvétel elött,így azt ki lehet bírni szerintem.

A kórház meg ilyen,mert én rosszul lettem ezért kellett sétálnom,azt mondták evvel nem.lesz kevesebbse több az érték.

Normál eredményt mutatott,de nálam 1 óra után kijött a "cucc".

2021. márc. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
55%
Na én 2 éve a kórházban csinaltattam. Az iroda ahol dolgozok 5percre van a kórháztól. Megkérdeztem a nővért, végig kell-e ülnöm a 2órát itt, vagy visszamehetek az irodába. Simán megengedték...
2021. márc. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
81%
19, nem tévedhetetlenek attól még, hogy eü-ben dolgoznak. Első gyereknél a terhelést ugyanezzel rontották el és sajnos csak utólag derült ki, ezért lett beteg a gyerekem. Hazaküldtek terhelés után, emiatt éppen határérték alá került az vércukrom, nem "kellett" diétáznom. Idegrendszeri károsodással született meg a lányom, de az okra csak a második gyereknél jött rá az orvos, amikor magas értéket produkáltam és előkerült az első lelet. Csodás, ugye? 6 éve fejlesztjük kínkeservesen.
2021. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!